Internetes csalás!


Norberth # 2013.03.13. 13:36

Kedves Agent Cooper,
Nagyon köszönöm segítségét!

Agent Cooper # 2013.03.13. 13:08

Kedves Norberth!

Javaslom, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda Csúcstechnológiai Bűnözés Elleni Osztályával vegye fel a kapcsolatot, tőlük megfelelő segítséget kap.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

oriontronic # 2013.03.13. 12:41

A PayPal-t is meg lehet próbálni.

Norberth # 2013.03.12. 16:02

Tanácsát kérem:
Az ebay.de-en rendszeresen vásárolok, eddig csak pozitív tapasztalattal. Sajnos most belefutottam egy előre utalást kérő (ez jellemző külföldiekkel szemben, sajnos a paypal-al sokan visszaél(t/n)ek), azóta nem jelentkező eladóval. Az ebay felteszi a kezét, mert direktben utaltam a pénzt. Mit javasol, az eladó adatai alapján (neten próbáltam ellenőrizni, ott lakik a találatok és a helyi weblap szerint is) a német város rendőrségéhez forduljak postai úton feljelentéssel vagy Budapest rendőrséget keressem meg ügyemmel.
Válaszát előre is köszönöm!

dorog # 2013.03.08. 13:13

MINDENESETBE FEL KELL JELENTENI..A nyolc napos határidő az internetes online boltok vásárlásával kapcsolatos nem a szélhámosok védelmére...nyugodtan ballagj el a rendőrségre,mert csak igy van némi esélyed,nembeszélve arról hogy másokat ne tudjon ilyen álszent dumával megvezetni...

dorog # 2013.03.08. 13:09

És nem hiábavaló a jogi forum valamint a facebookon a svindlerek listája...itt az eredmény ismét....http://mno.hu/kek_hirek/netes-csalokat-keritettek-kezre-1143562

kissafi # 2013.02.28. 21:43

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kb 1 hónapja akartam venni egy iPhone 4S-t találtam is expresszen felhívtam az eladót megbeszéltük hogy átutalok neki 35000 forintot és ő küldi a telefont. Pár nap múlva írt, hogy lehúzták egy telefonnal ezért nem bízik senkibe és, hogy utaljam át a maradék 65000 forintot én mondtam h nem fogom max még 15000-ret és akk ott a telefon árának a fele. Majd kerek 9 napig eltűnt!! De aztán jelentkezett! Arra hivatkozott, hogy bevitték a sittre mert lement azért a telefonért mit nem fizettek ki neki. Én akkor mondtam, hogy inkább el állnék a vásártól mert nem tetszik már az egész. Bele ment és mondta, hogy megy és befizeti a pénzt 1-2 napon belül. A 2. nap hív, hogy beszélt egy ügyvéd vagy valami jogi képviselő haverjával és mivel 8 napon nem jeleztem neki, hogy el állnék a vásártól ezért nem köteles vissza fizetni a pénzt de ,h tudtam volna neki jelezni míg ő állítólag bent volt a sitten (fogdába asszem) én naponta vagy 5-ször hívtam de nem vette fel, vagy ki volt kapcsolva.

Valamit tudok még tenni az ügy érdekébe vagy hagyjam ennyibe???
Ez a 8 nap akkor is él ha valaki ellen ez idő alatt valami eljárás folyik és nem tudom vele felvenni a kapcsolatot??

Előre is köszönöm a választ és a segítséget, remélem érhetően írtam le!

Üdv! Patrik

Agent Cooper # 2013.02.27. 22:59

Kedves AudistaA4!

A rendőrség dolga, hogy kibogozza a szálakat.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

AudistaA4 # 2013.02.27. 19:49

A csaló erre a cimre hivatkozik :Bihari Csabáné Anna ,Csány Petőfi Sándor u 32
Illetve a http://www.gaborgsm.hu/ re hivatkozik amit az előbb rosszul fogalmaztam meg,mert a csaló a gaborgsm-re hivatkozik ami,de persze az ÜZLETTULAJDONOSNAK SEMMI köze hozzá!

bromi # 2013.02.26. 14:24

Itt inkább az a kérdés hogy mi történt a pénzel, hiszen ha átvette a csomagot utánvétellel, akkor ki kellett fizetnie, amit a postának már továbbítania kellett volna feléd.
Viszont ha a posta igazgatója azt mondta, hogy a pénz úton van, akkor a postán kell keresni.

kevin2013 # 2013.02.25. 22:47

Helló.nos az én sztorim föl raktam az aprod.hu-ra egy iphone 4s készüléket 68ezer ft-ra és elég sokan hívtak (BE JELENTEM NEM VAGYOK CSALÓ ÉS NEM IS LESZEK AZ)hívot engem egy bizonyos F.Márió aki Hódmezővásárhelyen lakik hogy ő neki kell a készülék küldjem el neki utánvétellel nem alkudott semmit hanem azt mondta rakjam föl neki.föl is raktam neki utánvétellel 2013.02.08-adikán 2013-02-11 meg kapta és ki is váltotta föl hívot hogy ő neki nem tetszik klón a készülékem stb mi közben én is vásároltam itt az aprod.hu 57000ft-ér mondtam figyelj én nem tudtam hogy klón a készülék küld vissza azt mondta ő nem küldi megy a rendőrségre másnam írt smst hogy küldjem vissza a pénzt mondtam ha meg kapom vissza küldöm aztán azt mondta a készülékemet le foglalta a rendőrség és a pénzt is le foglalta a rendőrség .nem hagytam annyiba föl hívtam a postájukat és az igazgatóval beszéltem ő azt mondta a pénz úton van nem kaptam semmit föl hívtam a Hódmezővásárhelyi rendőr kapitányságot azt mondták semmi le foglalás nem volt csodálkozom hogy azóta ma már 2013.02.25 és semmit nem kaptam se a pénzt se a telefonomat .az lenne a kérdésem hogy a rendőrség le foglalhat e pénzt a postáról vagy sem ? valamint ha tényleg le is van foglalva és rendőr ügy lesz akkor mit mondhatok hisz nem tudtam hogy klón én sem .előre is köszönöm a választ ...

AudistaA4 # 2013.02.25. 19:15

a facebook Svindlerek listája közzétette az állítólagós csalót aki engem is behuzott a csőbe itt az elérhetősége:http://www.gaborgsm.hu/index.php?…

nekem mondjuk nem ez a tel.száma van meg,30/3041323 de ez mit sem változtat a helyzeten.
10104961-64339862-00000009 Budapest Bank fiók 8900 Zalaegerszeg, Kossuth u. 2.
A csaló erre a cimre hivatkozik :Bihari Csabáné Anna ,Csány Petőfi Sándor u 32,Iszkaszentgyörgy Cseresznyefa u. 19

Agent Cooper # 2013.02.25. 16:49

Elkapják, de mire vége lesz, addig nem kevés idő fog eltelni :)


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

AudistaA4 # 2013.02.22. 22:59

helló Agent Cooper!

Kíváncsi leszek mire mennek a Rendőrök az infókkal amit leírtam,mert van tel.szám(ami még a mai napig kicsöng) és számlaszám is amin eltudnak indulni volt cím is de az szerintem kamu,de szóltam a helyi Körzeti megbízottnak nézzen arra címre,remélem elkapják az ilyen aljas csalókat,milyen naiv volta Uram istenem!Ha esetleg nem kapják el akkor szakmát váltok :)

Agent Cooper # 2013.02.19. 11:43

Igen, mindenképpen, a feljelentésben lehet rá utalni (pl. mellékelem az e-mail üzenetváltásainkat, az átutalási bizonylat másolatát, stb.). Ezeket a dokumentumokat a bíróság az eljárás későbbi szakaszában majd okirati bizonyítékként értékelheti.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Slime # 2013.02.19. 11:39

Kedves Agent Cooper!

Nagyon szepen koszonom a segitseget! Megmondom oszinten hogy nagyon ketsegbe voltam esve es persze ostoroztam is magam a butasagom miatt de most felcsillant egy kis remeny. Meg egy tenyleg utolso kerdes a feljelenteshez csatoljam be az email-okat amiket valtottunk illetve a bankszamlakivonataimat amik bizonyitjak hogy utaltam de nem kaptam semmit?

Udv.

Slime

Agent Cooper # 2013.02.19. 11:19

Kedves Slime!

A számlát az OTP Békés megyei LAFO fiókja (5600 Békéscsaba, Szent István tér 3.) vezeti, a feljelentését a Békéscsabai Rendőrkapitányságon (Cím: 5600 Békéscsaba, Bartók Béla út. 1-3. Postacím: 5601 Békéscsaba Pf.: 129) tegye meg. Ez Önnek kedvező, mert a békéscsabai rendőrök elég felkészültek internetes bűncselekmények felderítésében. Ráadásul a netes csalások esetén (eltekintve a látenciától) a felderítési mutatók általában 80% felettiek.
Azt viszont jelenleg képtelenség megmondani, hogy vissza kaphatja-e a pénzét, mivel egyelőre nem tudjuk, hogy ki volt az elkövető. Mindenesetre az elkövetőnek lehetősége lesz a tevékeny megbánásra, amely feltétele a jóvátétel. Ez is azt valószínűsíti, hogy van esélye, hogy a kára megtérüljön.
Javaslom, hogy a feljelentésében kérje, hogy a polgári jogi igényét a büntetőeljárás keretén belül érvényesíthesse.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Slime # 2013.02.19. 09:34

Kedves Agent Cooper,

Ez volt a szamlaszam: HU0511773339-009759220000 0000
Nyilvan IBAN-al van megadva hiszen kulfoldrol utaltam... Megadta a szemelyi igazolvanyszamat es a lakcimet is ennek ellenere azt hiszem ismeretlen tettes ellen kell feljelentest tennem... On szerint van barmi eselyre hogy valaha viszont latom a penzem?

Udv.

Slime

Kenderice # 2013.02.18. 19:47

Csalás, de a rendőrséget ismerve úgysem lesz bizonyítható. Már ha egyáltalán érdemben foglalkoznak az üggyel...

Agent Cooper # 2013.02.18. 18:36

Kedves Kenderice!

A jogalap nélküli gazdagodás nem büntetőjogi fogalom. Jelen esetben csalás történt.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kenderice # 2013.02.18. 18:32

Jogalap nélküli gazdagodás vádja is megáll, ha nem találnak mást...

Agent Cooper # 2013.02.18. 17:57

Kedves Slime!

A bankszámla első nyolc számjegye (irányítókód) egyértelműen meghatároz egy bankfiókot, amennyiben megírja azt, meg tudom Önnek mondani, hogy melyik fiókhoz tartozik a számlaszám (elméletileg a PSZÁF weboldalán megtalálható az ehhez szükséges táblázat). Mivel OPT-s számláról van szó, ezért 117-tel kell kezdődnie, a maradék öt számjegy a bankfiók azonosító.
Miután az Ön pénze erre a számlára érkezett meg, ezért tekinthetjük úgy, hogy a bűncselekmény itt vált befejezetté. (Nem akarok mélyebben belemenni, de azért vannak olyan álláspontok, amelyek ettől eltérnek, azonban nem csak emiatt nem tagadható meg a nyomozás.)
A feljelentését mindenképpen írásban tegye meg, és vagy faxon, vagy postai úton ajánlott levél formájában továbbítsa a rendőrkapitányságnak.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Slime # 2013.02.18. 13:28

Kedves Agent Cooper!

Egy OTP-s szamlara utaltam. Mi a jogi alapja annak, hogy a magyar rendorsegnek kell kozvetlenul eljarnia? Azert kerdezem mert akkor erre hivatkoznek a feljelentesben. Illetve attol tartok en a bankszamlaszam alapjan nem tudom beazonositani a helyet ahol kezelik azt..

Koszonom!

Slime # 2013.02.18. 11:59

Koszonom a valaszokat. Gondolom hogy nem igy hivjak az uriembert csak hat igy mutatkozott be... Erzem hogy buktam a penzem, de legalabb kapjak el hogy mast ne tudjon megkarositani. Amugy bankszamlarol bankszamlara utaltam a penzt.

Egy OTP-s bankszamlaszamra utaltam, igy a bankszamlaszam meg van, illetve az illeto elkuldte nekem a szemelyi igazolvany szamat es a lakcimet is (ezert nem gyanakodtam...) A bankszamlaszam alapjan hogy lehet beazonositani hogy hol tegyek feljelentest hiszen ez csak egy szamsor...

Slime # 2013.02.18. 11:52

Koszonom a valaszokat. Az nekem is egyertelmu hogy valoszinuleg nem P. Balazsnak hivjak, bar meg szemelyi igazolvanyszamot es lakcimet is megadott ezert nem is gyanakodtam... Amikor megemlitettem neki hogy amennyiben nem adja vissza a penzem feljelentem akkor bepanikolt es azt mondta visszadaja de megsem igy lett inkabb felszivodot... En is gyanitom hogy buktam a penzem de legalabb azt akarom hogy kapjak el ezt a szemetet foleg mert ha jol tudom a 400 EUR mar buncselekmenynek minosul hiszen 50.00 Ft felett van.

Bankszamlara utaltam, egy OTP-re meg van a bankszamlaszam, de hogy tudom az alapjan beazonositani hol talalhato, illetve kulfoldrol hogy tudok feljelentest tenni a magyar rendorsegen? Levelben vagy telefonon?

Ismetelten koszonom!