Internetes csalás!


lehelbéla # 2013.02.03. 16:26

Sziasztok.
Egy olyan problémám lenne, hogy egy internetes apróhirdetésen kinéztem egy telefont. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, telefonon és e-mail-ben egyaránt beszéltünk. Majd fizetésnél arra hívta fel a figyelmemet, hogy csak előre utalással lehet fizetni. Viszont egy ügyvédnek kell utalni a pénzt, ő letétbe helyezi, majd mikor megtörténik az adás-vétel akkor az ügyvéd továbbítja a pénzt az eladónak. Én e-mail-ben beszéltem az ügyvéddel, aki tudott az adás-vétel szándékomról. Nem átutalással, hanem készpénz befizetéssel fizettem a megadott, számlaszámra, ezáltal a számlatulajdonos nevét megmondták, aki az ügyvédi iroda volt. Az ügyvéd be van jegyezve a bp-i ügyvédi kamarába. A pénzt befizettem szerdán, úgy volt, hogy futár hozza a csomagot hozzám, és azt mondta az eladó, hogy már szerda reggel feladta. Csütörtökön vártam, nem jött meg. Beszéltem az eladóval, azt mondta, hogy majd péntek reggel. Akkor sem jött meg a csomag, majd az állította, hogy a címzett nem elérhető és visszaküldték a csomagot hozzá, ami csak azért furcsa, mert nem is telefonált a csomagküldő. ezután azt állította, hogy vasárnap személyesen hoz egy másikat. Nos vasárnap nem érkezett meg, és a telefon is ki van kapcsolva, e-mailre sem válaszol. Vajon az ügyvédtől vissza tudom szerezni a pénzt amit elvileg letétbe lett helyezve az adás-vétel létrejöttéig?
köszünöm válaszukat.

Agent Cooper # 2013.02.01. 23:16

Feljelentést mindenképpen érdemes tenni, mert jellemzően az ilyen cselekményeket üzletszerűen követik el, és innentől összeghatárra tekintet nélkül bűncselekménynek minősül. Általában minden kapitányságon van kijelölt előadó (néhol többen is), akik internetes vonatkozású ügyekkel foglalkoznak. Minden kapitányság rendelkezik olyan kézikönyvvel, amely az online térben elkövetett bűncselekmények nyomozásához ad segítséget. Az interneten elkövetett visszaélések tekintetében kimagaslóan jó felderítettségi mutatói vannak.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Véleményem # 2013.02.01. 19:00

Minden esetben érdemes feljelentést tenni, összegtől függetlenül. 50 ezer felett van bűncselekmény, de alatta is foglalkoznak vele nem véletlenül jött létre a rendőrségen egy szabálysértési előkészítő csoport. A feljelentést azért is érdemes megtenni, mert lehet hogy lesz már adategyezés a csalók között és akkor még nagyobb az esélye hogy megtalálják. Így már súlyosabbnak minősül az egész és komolyabban veszik...

Amúgy meg ha előre utalás és utánvét között kell választani akkor inkább utánvét... de persze a személyes átvétel lenne a legjobb de még ott is lehet csalás...

Én74 # 2013.02.01. 18:15

mandi00!

Semmit!
Tegyél fel te is egy hirdetést!
A rendőrség 50e alatt nem igazán foglalkozik a dologgal!
Ha te is átvágsz valakit valószinű meguszod!
Sajnos addig ameddig a rendőrseg igy áll hozzá addig az internetes csalás(adás-vétel)hogy úgy mondjam helhivás egy tangóra!

Én74 # 2013.02.01. 18:08

Az után vétel se jobb!
Hallottam már olyat hogy laptop helyett mondjuk bútorlap volt a gyári laptop dobozában!
Vagy épp csempe vagy járólap volt okostelefon méretűre szabva...
Üres dobozt meg bárhol lehet venni!

bandicoot # 2013.02.01. 17:38

Engem egy Vadász János néven futó emberformájú húzott le 40 ezerrel,telefont hirdetett, Apródon, állítólag békéscsabai, számlaszáma: 18203112-01281889-10010018
email címe: halaszjani35@gmail.com
tel. szám: 70/654-2358
A rendőrségen aznap tettem VOLNA feljelentést, elhajtottak, mondván 50 ezer alatt szabálysértés, így bankok nem adnak ki infót bankszámlaszám alapján, mobilszolgáltatók sem adnak ki semmiféle infót. Elmondták még, hogy ha sikerül is beazonosítani a csalót, pénzt nem látok tőle. 2-4 évet mondtak, mire az ügy véget ÉRNE. HA egyáltalán elindul, de nem indul el. 40000 Ft.
Miről beszélünk? Kit védenek a törvények? A bűnözőket? Igen. Őket.
Ennyi.

wers # 2013.02.01. 14:06

Ha nem küldi utánvéttel, akkor nem veszem meg. Igen, nagyértékűt nem szívesen úgy, hogy nem is láttam, csak fényképen, főként használt terméket.

hattyúdal # 2013.02.01. 14:01

Az utánvétet kevés eladó vállalja be....
Nagyobb értékű vásárlásnál a személyes átvétel a biztonságosabb.

wers # 2013.02.01. 13:36

utánvétet senki sem ismeri? Még az is necces, mert nem tudni mi van a dobozban, és működik-e.

Agent Cooper # 2013.02.01. 13:30

Kedves mandi00!

Feljelentést!

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

mandi00 # 2013.02.01. 10:57

Aprod.hu -n megkárosított egy fiatalember könyveket vettem tőle 13 000Ft értékben persze sosem kaptam meg őket a felhasználó törölte fiókját adatai: TÍMÁR LÁSZLÓ LAFI 3207
11773322 -01443158

Mi tehetek?

szasziszi84 # 2013.01.31. 14:58

sziasztok. engem egy Virág Anita nevezetü 2400 Dunaujváros Zalka Máté u 12. szám alatti lakos kárositott meg. gyönyörű szép hofehér lg xnote laptopot kinált eladásra. azt mondta hogy dunaföldvár es vidéke takszöv. számlaszáma 18203112-01282439-10010029. amint megtörtént az utalás törölte a hirdetést, a profilját is.. a számlaszám zalaegerszegi fhb bankos. hatvan hat féle álnéven cimen telefonszámon hirdet csak a számlaszám eggyezik.

Én74 # 2013.01.30. 18:04

Üdv Mindenki!

Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személlyel kerültek kapcsolatba:
Az illető az Apród nevű hirdető portálon árul(t) de lehet hogy már máshol is felbukkant Alcatel ot-995-öt és Samsung galaxy ace mobiltelefonokat árul elég kedvező áron!
Megkérdeztem hogy miért ilyen olcsó a telefon azt válaszolta ,hogy az Euronicsnál dolgozik és ezért tudja ilyen olcsón adni!
Még meg is néztem hogy Baján van e euronics hogy biztos legyek.
Hát vettem is egyet persze előre utalással.
Kaptam pár üzenetet pl:hogy megkapta a pénzt és délután postára is adja a telefont de azóta semmi!
És a hirdetései is lejártak!

A neve: Horváth László
Elméletileg 6500 Baja Attila utca 12. De szerintem nem…
E-mail: lacaa32@freemail.hu
Telefonszám:06309455499 ami mondanom sem kell hogy nem él!
A számlaszáma: 10402843-86755475-77751004
De itt viszont már a számlatulajdonos nevéhez: Simon Norbert-et adta meg!
Amit kiderítettem hogy a számlaszám alapján a bank ahová utaltam az ez a bank fiók:
K&H Bank Zrt. 284 Bácsalmás
6430 Bácsalmás, Szent János u. 11.
Remélem ha megteszem a feljelentést akkor a bankszámlaszám alapján meg lesz a csaló és mások pénzét már nem szedi el!
Ime a nevek:
Palatinszki Roland
Kiss János
Simon Norbert
Mind a hárman Bácsalmási lakosok a facebookon ismerősei is egymásnak!
Általában Sinon számláját használják,de többen is jelezték felém hogy a másik két névre is utaltak!
Svindler ezt oszd meg!

Köszi

Én74 # 2013.01.30. 17:57

Üdv Mindenki!

Keresem azon személyeket, akik az alábbi adatokkal hirdető ( illetve adatokat kiadó ) és ezzel pénzt kicsaló személlyel kerültek kapcsolatba:
Az illető az Apród nevű hirdető portálon árul(t) de lehet hogy már máshol is felbukkant Alcatel ot-995-öt és Samsung galaxy ace mobiltelefonokat árul elég kedvező áron!
Megkérdeztem hogy miért ilyen olcsó a telefon azt válaszolta ,hogy az Euronicsnál dolgozik és ezért tudja ilyen olcsón adni!
Még meg is néztem hogy Baján van e euronics hogy biztos legyek.
Hát vettem is egyet persze előre utalással.
Kaptam pár üzenetet pl:hogy megkapta a pénzt és délután postára is adja a telefont de azóta semmi!
És a hirdetései is lejártak!

A neve: Horváth László
Elméletileg 6500 Baja Attila utca 12. De szerintem nem…
E-mail: lacaa32@freemail.hu
Telefonszám:06309455499 ami mondanom sem kell hogy nem él!
A számlaszáma: 10402843-86755475-77751004
De itt viszont már a számlatulajdonos nevéhez: Simon Norbert-et adta meg!
Amit kiderítettem hogy a számlaszám alapján a bank ahová utaltam az ez a bank fiók:
K&H Bank Zrt. 284 Bácsalmás
6430 Bácsalmás, Szent János u. 11.
Remélem ha megteszem a feljelentést akkor a bankszámlaszám alapján meg lesz a csaló és mások pénzét már nem szedi el!

SimiZoli # 2013.01.28. 21:20

Kedves cooper!Köszönöm a segítő szándékot!!
Együtt keresgélünk a rendőrséggel.
Csak arra gondoltam, hogy a kedves törvényhozók mennyire akadályozzák a rendőrök munkáját!!

Agent Cooper # 2013.01.27. 23:11

Kedves SimiZoli!

Szerintem nyugodtan bízza a rendőrökre a nyomozást, és kísérje figyelemmel a munkájukat, vagy bízzon meg jogi képviselőt, aki segíthet Önnek ebben. Attól, hogy bizonyos adatokat Ön ismer, higgye el, hogy korántsem biztos, hogy az elkövető vagy elkövetők személyét is ismeri.
Miután egyre gyakoribbak a visszaélések az interneten, így egyre nagyobb gyakorlatot szereznek a rendőrök is a felderítésben. Ráadásul rendelkeznek Nyomozási kézikönyvvel is, amelyet kifejezetten az online piactéren elkövetett visszaélések felderítésének segítésére állítottak össze. Sajnos viszont a nyomozás időt vesz igénybe, hiszen a büntetőeljárás során nem elég az elkövető személyének tisztázása, a cselekményt bizonyítani is kell.
Legyen türelemmel és segítsen a rendőröknek.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

SimiZoli # 2013.01.27. 20:09

Igen.Az adatok tényleg élégnek bizonyulnak ahhoz, hogy tudjam ki az illető.Csak sajnos én nem vagyok hivatalos szerv.És nem tehetek semmit!!Mert,ha tennék akkor önbíráskodó lennék.

SimiZoli # 2013.01.27. 20:06

Nem a rendőrség munkáját bírálom.Csak sajnálatosnak tartom, hogy a rendőrség lehetőségei annyira le van korlátozva, hogy még csak interneten sem tudnak nyomozni.

Agent Cooper # 2013.01.25. 15:59

Szerintem akkor érdemes panaszkodni, ha a rendőrség nem, vagy tényleg szakszerűtlenül folytatja le az eljárást. Attól, hogy a kívülállók nem látják, hogy mit csinál a rendőrség, még korántsem jelenthető ki, hogy szakszerűtlenül dolgoznak. Sőt, titkos információgyűjtés esetén épp akkor járnak el szakszerűen, ha az arra illetéktelenek nem értesülnek az eljárási cselekményekről.
Ezért inkább azt javasolnám, hogy tegyen indítványokat a rendőrségnek - ez a jog az eljárás egész ideje alatt megilleti. Ha az indítványait elutasítják, akkor tényleg érdemes lehet panasszal élni.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Rafina67 # 2013.01.24. 21:38

Kedves SimiZoli!
Ez annyi adat, hogy már arra is elég, hogy egyedül megtalálja, de egy rendőrnek kb két percig tart az azonosítás. Tehet panaszt az ügyészségen a rendőrség szakszerűtlen eljárása miatt.
Rajta4
Minden jót!
R

SimiZoli # 2013.01.24. 18:10

Kedves ismerőseim!!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!!
Keresek egy"úri embert" Aki Végh Krisztián néven internetes oldalakon (Pl: apród) hirdet eladó holmikat.Miután meg történik a vételár elutalása,akkor részéről vége az üzletnek és az Ígért terméket nem küldi el.
Az említett oldalon a balogh084freemail.hu email címmel hirdetett.
És ezt a telefonszámot adta meg: 06 30 613 77 70.
Ha valakinek ismerős ebből a történetből bármi akkor kérlek jelezzetek nekem!
Kérlek osszátok meg,hátha valamelyik ismerősötök tud segíteni!
Előre is köszönöm a segítséget!!

Közben megszereztem a számlaszámát is. :12072521-01313960-00100002. Raifeissen bank.

SimiZoli # 2013.01.24. 18:09

Kedves Cooper!
Feljelentés meg volt.Csak sajna a rendőrség nem nagyon tud semmit tenni.Ezért nyomozok én tovább.
Köszönöm a segítő szándékot!!

Kenderice # 2013.01.24. 15:12

Öööö.. eltűnt a kérdés, amire írtam a választ...
Rejtély...

Kenderice # 2013.01.24. 15:10

Myvip, paypal, ezeknél már csak egy Western Unionos átutalás nagyobb valószínűséggel csalás.
Feljelentést nyugodtan tegyél, mindent mond el a rendőrségen. Ez biztosan bűncselekmény majdnem lehetetlen kinyomozni, hogy ki áll a myvip és paypal mögött. Igen jó búvóhelyek.

Agent Cooper # 2013.01.24. 14:48

Kedves B.Ádám!

Amennyiben a rendőr pontosan azt mondta, amit Ön leírt, úgy félretájékoztatta Önt. Valójában 50000 Ft kár alatt csalás szabálysértés miatt KÖTELES a rendőrség szabálysértési eljárás lefolytatására.
Viszont amennyiben ugyanaz az elkövető, aki Önt megkárosította, és ugyanolyan vagy hasonló módon más személyek sérelmére is csalás szabálysértést követett el, abban az esetben a minősítő körülményre figyelemmel már megállapítható a szabálysértési értékre elkövetett csalás vétsége, ami viszont bűncselekmény. Ebben az esetben büntetőeljárást (nyomozást) indít a rendőrség.
Tehát a feljelentés alapján a rendőrség mindenképpen köteles eljárni, a kérdés csupán az, hogy milyen eljárásban.
Az azonban tény, hogy a büntetőeljárás keretei szélesebb lehetőséget biztosítanak a hatóságnak, mint a szabálysértési eljárás. (Magyarul nyomozás esetén nagyobb ez esély az elkövető kilétének megállapítására.) Viszont Önnek a feljelentésében elég valószínűsítenie további sértettek létezését, mivel a nyomozás megindításának feltétele kizárólag a bűncselekmény gyanúja. A feljelentés beérkezését követően a rendőrség három napon belül dönt az eljárás megindításáról vagy feljelentés kiegészítés elrendeléséről. A feljelentés elutasítása vagy szabálysértési eljárás elrendelése esetén panasszal lehet élni, amelyet az ügyészség, mint a rendőrség felügyeleti szerve, bírál el.
Amennyiben privát üzenetben elküldi az Ön által ismert adatokat, és leírja, hogy pontosan mi történt segítek a feljelentés összeállításában.

Kedves SimiZoli!

Célszerű mielőbb feljelentést tennie, a legjobb prevenció, ha a rendőrség mielőbb kivonja a forgalomból a csalót.

Üdvözlettel:

A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…