szabálysértés tanu idézés


ObudaFan # 2009.07.28. 15:38

Az elegendő.

hugid # 2009.07.28. 15:26

Az idézésben nincs megnevezve személy, aki ellen indulna a szabálysértési eljárás, a személy ismeretlen, mivel fiam nem adta meg adatait. Tehát most még nem tudják, ki ő. De ha azt mondom, hogy rokon volt, s ennélfogva nem adom meg az adatait, ez elegendő? Ellenem indul akkor a szabálysértési eljárás? Mire számithatok, mekkora lehet a büntetési tétel amiatt, hogy kárt okozott (ha nem is egyértelmű az eset), és rendőri intézkedés nélkül elhagyta a helyszint az én gépkocsim.

ObudaFan # 2009.07.28. 15:20

Amennyiben a fiad az eljárás alá vont, megtagadhatod a tanúvallomást.

hugid # 2009.07.28. 15:18

Gondban vagyok, mit tehetek. Tulajdonomban van egy gépkocsi, fiam koccant egy másik kocsival. Nem volt egyértelmű, ki a hibás, mindketten figyelmetlenek voltak. Fiam emiatt nem adott betétlapot, de hibázott, és nem hivtak rendőrt, elhagyta a helyszint. Most, mint a kocsi tulajdonosa, a rendőrségtől szabálysértési ügyben tanuként beidéztek. Mit tehetek? Nem szeretném fiamat bajba sodorni, de kérdés, hogy megtehetem-e, hogy nem nevezem meg, ki vezette a kocsit. Mi fog történni ez esetben. A kárt nyilván amúgy is én fizetem, ha volt, de megoldás-e, hogy mind üzembentartó ezt vállalalom, anélkül, hogy megnevezném, tudomásom szerint ki vezette a kocsit. Vagy inkább...

Előre is köszönöm az ötleteket.