minek minősül?


Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.21. 20:46

Ahonnan az utolsó levelet kaptad, oda jelentsd be a címed. Lehetőleg tértivevényes levélben.

snyper # 2009.08.21. 16:38

Ezek szerint akkor jobb lesz, ha ertesitem a magyar hatosagokat a kulfoldi lakcimemrol? (ugye azzal, hogy kulfoldre koltoztem meg nem kovettem el semmit?) De egyaltalan hol kezdjem? Rendorseg, ugyeszseg, birosag? Mivel foglalmam sincs, hogy hol tart az ugy. Eleg oket telefonon ertesitenem, vagy kotelezo hozza a szemelyes megjelenes is?
snyper

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.21. 16:27

Ha ilyen ügyesen folytatod, akkor nem fogod megúszni megrovással.

snyper # 2009.08.21. 15:08

Tisztelt Tanar Ur,
A kulfoldi cimem termeszetesen be van jelentve (a kulfoldi hatosagoknal), az alapjan megtalalhat -e a magyar SUNdorseg :D vagy nincs hozzaferese ilyesfele adatokhoz? Meg egy olyan kerdesem lenne, hogy szarmazhat -e problemam ebbol ha hazautazok latogatoba (pl. igazoltatas soran)? Mivel most jar le a jogositvanyom, arra gondoltam, hogy csinaltatok kulfoldi jogsit es hazalatogataskor azzal igazolom magam (talan az alapjan nem tudnak velem mit kezdeni). Megjegyzem tovabba, hogy az egesz vad hamis volt ellenem, a vallomasomat a kihallgato nyomozo ugyan rogzitette, de nem adott nekem igazat, azt mondta, hogy a bizonyitekok alapjan (1 db phptoshop-pal megszerkesztett meghatalmazas + 1 db lathatoan nem altalam alairt atveteli elismerveny) vadat fognak emelni ellenem, de valoszinuleg csak ugyeszi megrovas lesz belole. Koszonettel :snyper

Grád András # 2009.08.21. 14:59

Kedves Snyper!

Okosabban teszi, ha bejelenti a címét, mert egyrészt a szükséges feltételek kmellett a távollétében is elítélhetik (valószínűleg pénzbüntetés lesz), de attól se hiszem, hogy boldogabb lenne, ha nemzetközi elfogatóparancsot bocsátanának ki Ön ellen, bár ennek úgy tűnik, nincs igazán indoka az esetében. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

snyper # 2009.08.21. 14:50

Tisztelt Forumozok,
az alabbiakban szeretnek segitseget kerni. Iden majusban eljaras indult ellenem kisebb ertekre elkovetett csalas vetsege miatt. Megvolt a beidezes, vallomastetel, meg hazkutatas is.Megkaptam az ertesitest h elmehetek iratismertetesre (a level feladasi napjan volt az iratismertetes), amire termeszetesen nem tudtam elmenni. Emiatt masnap felhivtam az ugyben eljaro nyomozot, aki kozolte, hogy semmi jelentosege nincs a dolognak, megkuldtek vademelesi javaslattal az ugyemet az ugyeszsegnek. Kozben adodott egy lehetosegem kulfoldon dolgozni, igy auguszus elejen elhagytam az orszagot, elotte a Mo-i lakcimemet az okmanyirodaban kijelentettem. Ezek utan szamithatok -e valamire a magyar hatosagok reszerol, illetve a kulfoldre koltozesemmel kovettem -e el valamit? (a kulfoldre koltozesemet termeszetesen nem jelentettem be a rendorsegnek). Elore is koszonom a valaszokat: snyper

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.21. 13:33

Akkor mégis miért vannak a behajtócégek?
Amiért minden más vállalkozás: hogy pénzt hozzanak a tulajdonosnak.

ObudaFan # 2009.08.21. 12:23

Ahhoz, hogy csalás legyen, bizonyítani kell, hogy az árat a bizományi értékesítő már akkor sem akarta kifizetni, amikor az árut átvette. Ez meg ebben az esetben egyrészt nem is biztos, hogy így volt, másrészt, ha igen, akkor is valószínűleg bizonyíthatatlan. Így pedig ebből valóban nem lesz büntetőeljárás. Polgári pert persze lehet indítani.

kismukk # 2009.08.21. 10:56

Akkor mégis miért vannak a behajtócégek?
De, az eset lehet hogy megfelel a csalás tényállásának.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.21. 10:08

Nem rendelkezik. Hogy is rendelkezhetne, amikor minden, az üggyel kapcsolatos jogát tőled, a megbízójától származtatja?

Beegee # 2009.08.21. 10:04

Ha mi hívogatjuk telefonon hogy ideje lenne már fizetni csak röhög rajta, de azért egy behajtócég rendelkezhet olyan legális eszközökkel amivel mi nem. Vagy jó dumával???

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 19:45

És az mit tud megtenni, amit a jogosult nem?

Beegee # 2009.08.20. 16:11

Szia KBS !

Más lehetőség nincs? Pl. behajtócég ?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 16:02

Az, hogy valakinek tartoznak, nem kár. Ha az lenne, akkor Magyarországon bankok lennének a legnagyobb károsultak, mert sokan, sok pénzzel tartoznak nekik.

Hogy a fenébe ne lehetne céget perelni? A perek többsége éppenséggel közöttük folyik.

Beegee # 2009.08.20. 15:58

Ja még kihagytam egy dolgot ami lehet hogy fontos lehet hogy nem de Kati más céggel is megcsinálta ugyanezt.

Beegee # 2009.08.20. 15:53

De ha a rendőrség szerint nem érte kár akkor mit pereljen polgári peres úton? Nem vagyok otthon ezekben a dolgokban de céget is lehet perelni?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.20. 15:49

Valószínűleg tényleg nem bűncselekmény. Polgári jogi vita.

Beegee # 2009.08.20. 15:44

Sziasztok !

Kati és Jani kereskedelemmel foglalkoznak. Jani 500e Ft értékben árut vesz amit Kati cége ad el. Megegyeznek hogy értékesítés után Kati visszaadja az 500e Ft-ot és az adózás utáni eredmény fele a Jani jutaléka. Kati el is adja az árut elmondása szerint 1M forintért. Ezután sem a tőkét sem a megbeszélt jutalékot nem fizeti ki.
Jani feljelentést tesz a rendőrségen és most figyeljetek! A rendőrség válasza: ez nem bűncselekmény mert Janit nem érte kár !!!

Kérlek titeket segítsetek mit lehet ilyenkor tenni.
Köszönöm