Közúti baleset okozása


1ügyfél # 2023.12.06. 05:17

Köszönöm

Majordomus # 2023.12.05. 20:54

Igen.
Akinek gondja vagy teendője van az üggyel,majd megkeres.

1ügyfél # 2023.12.05. 09:01

Akkor csak várjak?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.05. 07:01

Még nem.
Akkor?

1ügyfél # 2023.12.05. 06:26

Utólag belegondolva jobb lett volna nem elrántani a kormányt és ütközni a kiszorítóval, mivel Ő nem állt meg, elhagyta a helyszínt. Ennek következtében keveredtem olyan szituációba, ahol nyilván én voltam rosszkor rossz helyen, a szembe sávban. Lakott területen kívül, jobb ívben történt és legalább 90-es sebességnél.
Állítólag megtalálták a kiszorítót.
A rendőrség hozhat úgy döntést, hogy a helyszíni adatfelvételen kívül nem hallgat meg? Az esemény óta még nem kerestek, nem történt gyanúsítás.
Nyilván cidrizek, még sosem okoztam balesetet az elmúlt évtizedek alatt.

Majordomus # 2023.12.04. 21:24

Még nem.
Most a "cidri" stádiumban van.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.04. 18:32

Mire számíthatok?
Meggyanúsítottak?

drkatona # 2023.12.04. 17:34

Tisztelt Uram!

Elsődlegesen az a kérdés, hogy Ön felellőssé tehető-e a baleset bekövetkezésért. Egy ilyen szituációban nem feltétlenül róható-a terhére az esetleges rossz döntés. A részletes helyszínrajz, tanúvallomások, esetleges kamerafelvételek stb. nélkül nem lehet állást foglalni.

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd
https://www.drkatonacsaba.hu/…ed-budapest/

1ügyfél # 2023.11.30. 14:21

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!
Történt, hogy előzés közben az előzött gk. vezetője (Ő a kapaszkodó sávban haladt ) hirtelen mozdulattal rám húzta az autóját, az ütközést, hogy elkerüljem elrántottam a kormányt, vesztemre, mivel ennek következtében ütköztem a szembejövővel. Nyolc napon túl gyógyuló sérülések keletkeztek.
Mire számíthatok?
Köszönettel várom a hozzáértő válaszokat.

drkatona # 2023.03.27. 09:46

Tisztelt M. Györgyi!

Ha esetleg aktuális még a kérdése, itt bővebb információkat talál:

https://www.drkatonacsaba.hu/…esi-baleset/

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd

Majordomus # 2023.02.21. 21:12

Sajnos a hibát nem lehet visszaforditani...

M.Györgyi # 2023.02.21. 20:58

drbjozsef és groszfater@gmail.com Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2023.02.21. 17:52

Sajnos nem. Nemcsak pökhendi, de ostoba is vagyok.

Szerencsére van itt valaki, aki válaszol helyettem a "szerencsétlen Nőnek", és nem fejtörőket ad fel... oh wait...

Apropó : tegyük fel hipotetice, hogy pöcsétes illetékbélyeges igazi géppel írt fellebbezést adhatna be. Véleményed szerint, az elutasított méltányossági kérelmének úgy szemmel is látható százalékkal nagyobb lenne az esélye...?

groszfater@gmail.com # 2023.02.21. 15:07

És a kérelemre vonatkozót sem találod.?
Azért ha képes vagy gondold át, hogy ezt-a szerencsétlen Nőt milyen helyzetbe hoztad ezzel a te pökhendi modoroddal....

drbjozsef # 2023.02.21. 12:28

Pontosabban?
Nem találom a méltányossági kérelemre vonatkozó passzusokat.

groszfater@gmail.com # 2023.02.21. 11:52

"Ez esetben nem feltétlenül kell konkrét határozatot hoznia szerintem."
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

drbjozsef # 2023.02.21. 07:56

M.Györgyi,

az ügyészség nem formai határozatban küldte a választ
Feltételezem, a kérelmedet sem "formai" keretek között, mondjuk fellebbezésként adtad be, hanem te is "sima" levélben, ugye?
Ez esetben nem feltétlenül kell konkrét határozatot hoznia szerintem.
Jogorvoslatot? Tekintve, hogy ez nem határozat, egy újabb "sima" kérelemben bármit is kérhetsz - de tartok tőle, hogy azonos eredménnyel.

(Megjegyzem, a "méltányossági kérelem" már eleve olyan műfaj a neve alapján is, amire nem pontos, konkrét előírt szabályok vonatkoznak. Mert ha lenne ilyen, akkor pontosan aszerint kellene kérni és eljárni, így nem lenne mérlegelési lehetőség, ha adottak a szabályok, akkor aszerint is kell dönteni. De méltányosság esetén ilyenről szó sincs, tehát a formális fellebbezés is fogalmilag kizárt.)

M.Györgyi # 2023.02.21. 06:29

Az ügyészség nem adott helyt a méltányossági kérelmemnek "csatolva lettek a mozgásommal kapcsolatos reumatológi igazolások, stb." , Egy közuti baleset volt es bevonták a jogositványomat.. Mivel az ügyészség nem formai határozatban küldte a választ, hanem egy tájékoztató levelben utasitotta el a méltányossági kérelmemet. Kérdésem: jogorvoslattal ennek ellenére élhetek e? Választ előre is köszönöm

M.Györgyi # 2023.02.21. 06:28

Az ügyészség nem adott helyt a méltányossági kérelmemnek "csatolva lettek a mozgásommal kapcsolatos reumatológi igazolások, stb." , Egy közuti baleset volt es bevonták a jogositványomat.. Mivel az ügyészség nem formai határozatban küldte a választ, hanem egy tájékoztató levelben utasitotta el a méltányossági kérelmemet. Kérdésem: jogorvoslattal ennek ellenére élhetek e? Választ előre is köszönöm

Majordomus # 2023.01.03. 22:34

Felső határt mondott.
Abból kijön pár korsóval.

pimre # 2023.01.03. 12:32

Majordomus, a rendőr nem teljesen érdemli meg a sört (na jó, egy fél korsót talán:-)), mert megkérdezte, hogy szerintem mennyi a büntetés, bizonytalankodva válaszoltam, hogy 5000, mire rávágta, hogy ötvenezer. Ez barátságtalan dolog volt. Ha azt mondta volna, hogy ötezetől ötvenezerig, akkor megérdemelné:-)))

pimre # 2023.01.03. 12:27

Kogeza, köszönöm. Ezt kerestem.

Azért ha jól látom, az ötezer és ötvenezer közötti bírság megállapítása teljes mértékben az intéezkedő rendőr mérlegelésére van bízva. Nincs iránymutatás, hogy ezen belül hogyan mérlegeljen?

Majordomus # 2023.01.01. 00:09

Szolgálaton kivűl...

Traffic # 2022.12.31. 11:45

T. pimre!

Amit Kogeza írt, az történt az Ön esetében.

Annyival egészíteném ki, hogy Ön elkövette a KRESZ 8. § (2) bekezdés c) pontjába ütköző és a Szabs. tv. (2012. évi II. tv.) 224. § (1) bekezdése szerint minősülő közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést.
Feljelentés esetében a cselekmény ötezertől százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

A rendőr tényleg jó fej volt, de ezért ne söröztesse meg, mert az bűncselekmény lenne. :-)

Majordomus # 2022.12.29. 23:14

A rendőrt hívd meg egy sörre... rendes volt.