Névtelen levelek


Anyu33 # 2009.08.25. 13:42

Inkább sng :)))

_Wasp_ # 2009.08.25. 13:01

csak bátran :)
én inkább sng és más verseny, kbs inkább cg vonalon van otthon ;)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Anyu33 # 2009.08.25. 12:59

( :) nocsak-nocsak, pókeres ügyvédurak :P, csak nehogy ott is tanácsot kérjek tőletek :)))

Anyu33 # 2009.08.25. 12:56

( :) nocsak-nocsak pókeresek az ügyvéd urak?:P)

_Wasp_ # 2009.08.25. 11:40

ja értem

ha megvan az 5 jegyed, akkor van egy kb egy a tízhez esélyű beülőd a főversenyre (mennyi oda a nevezés? 300k?). Akkor az 5 jegy ér 6-6 ezer forintot. Nem is rossz...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 11:06

OFF
(oszt micsinálsz 3 jeggyel? háromszor indulsz? Nem csak egypárszor van élő szatellit? Egyen is marha sok idő indulni…)
Ez a satelit úgy megy, hogy az adott hét minden hétköznapján indul egy selejtező, Ezekre max. 347 jegyet lehet szerezni. (Értelemszerűen ez kevesebb indulót jelent, hiszen nekem pl. három jegyem van.) Tehát a selejtezők várhatóan 50-60 fősek lesznek - de csak az élmezőny jut be a szombati elődöntőbe. Világos, hogy akinek több jegye van, annak több az esélye is a bejutásra, hiszen többször próbálkozhat. De akinek 5 jegye van, annak már nem is kell próbálkozni, mert selejtező nélkül indulhat a szombati elődöntőn. Erre hajtok.
A szombati max. hatvanfős elődöntő addig megy, amíg 9-en maradnak. Hozzájuk ül be Bélabácsi tizediknek. A többit már tudod.
ON

_Wasp_ # 2009.08.25. 10:17

rágalmazás szerintem nem lehet, mert ahhoz a "más előtt" közlésnek kell megvalósulnia (ha jól értem ez nem valósult meg, hiszen te kaptad a levelet, és rólad szólt), de ez nem is annyira érdekes, a bíróságot nem köti legkevésbé sem a rendőrség jogi értékelése, csak az átadott tényanyag.

a rágalmazás büntetési tétele egyébként ugyanaz, mint az általam korábban említett tényállásnak: tehát
a (bírói megrováson és a) pénzbüntetésen, a közérdekű munkán át az egy évig terjedő szabadságvesztésig terjed.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kiváncsi1 # 2009.08.25. 10:10

Sziasztok!

A rendőrségi jelentésben - melyet a Bíróságnak átadott - rágalmazás szerepel.

_Wasp_ # 2009.08.24. 15:08

szia,

gratulálok :)

(oszt micsinálsz 3 jeggyel? háromszor indulsz? Nem csak egypárszor van élő szatellit? Egyen is marha sok idő indulni...)

nyári szabadságomat töltöttem kislányommal és kedvesemmel, bár ti is hiányoztatok nekem, de azért elviseltem a dolgot - könnyűbúvárkodás közben sikerült átlépnem a problémát :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 14:12

Az a) bekezdés szerintit nem lehet kizárni - bár valóban nem valószínű.
OFF
Hol vagy mostanában? Hiányollak a pókerrovatból.
Megvan a harmadik jegyem a BPO élő satelitre.
ON

_Wasp_ # 2009.08.24. 13:59

a becsületsértés két esete:

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,

és a

 b) nagy nyilvánosság előtt

... „becsület csorbítására alkalmas kifejezést blablablabla”"

ha jól értem, egyik eset se állt elő


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.24. 13:55

Becsületsértés így is lehet.

Sz.Márton # 2009.08.24. 13:43

Amíg csak az érintettnek mondják,(főleg részére címzett zárt boritékban) hogy mit gondolnak róla és nem mások előtt állítanak valamit, addig még sem a rágalmazás, sem a becsületsértés, sem pedig a hamis vád nem állapítható meg. Ha ezt sokszor írja akkor kényszeres és szorgalmas vagy egyéb állatfaj lehet...

_Wasp_ # 2009.08.24. 13:33

ez talán zaklatás lehet, ennek büntetési tétele a (bírói megrováson és a) pénzbüntetésen, a közérdekű munkán át az egy évig terjedő szabadságvesztésig terjed.

tudni kellene mi volt a levelekben.

lehet, hogy zaklatásnak sem számít.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kiváncsi1 # 2009.08.24. 12:39

Üdvözlök Mindenkit!

2008-ban kaptuk az első névtelen levelet, mely a férjemnek volt címezve. Tartalmának célja, egyértelműen a családi életünk megzavarása volt.
Ezt elküldtem egy írásszakértőnek néhány összehasonlító anyaggal együtt. Ő megállapította a levélíró személyét.
2009. februárjában érkezett a második, ez már nekem volt címezve. Rólam és a férjemről állított valótlan dolgokat.
2009. áprilisában adták fel a harmadik levelet. Ebben már engem rágalmaznak lopással, ill. az illető felsorol rengeteg hazugságot, és felháborító, megalapozatlan kijelentést.

Az írásszakértővel felvettem a kapcsolatot, aki írásos szakvélemény adott. Ezt becsatoltam a rendőrségi feljelentésemhez.
A rendőrség tovább adta a bíróságnak, szeptember közepén lesz a meghallgatás.

Kérdésem: MI A KISZABHATÓ BÜNTETÉS, MILYEN MENETE LEHET AZ ÜGYNEK?