Feljelentés visszavonása


_Wasp_ # 2009.08.25. 13:15

nincs mit


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amybaby # 2009.08.25. 12:12

Köszönöm a segítséget.

_Wasp_ # 2009.08.25. 11:58

170. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyű testi sértés vétségét követi el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
 


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amybaby # 2009.08.25. 11:44

Többször megvert 10 hónapon keresztül, de csak most tettem feljelentést látlelettel együtt. 8 napon belüliek a sérüléseim.
A tényeket mondtam el, a legutóbbi verést, mert ott kijött a mentő és a rendőrség is.
Bizonyíték lehet a kiérkező rendőr, aki felvette az adataimat és elmondtam neki mi történt, de nála még nem tettem feljelentést. Másnap a rendőrkapitányságon tettem meg.
Tanúnak az egyik jóbarátom jött, aki eddig is tudott a verésekről, és a kiérkező mentő után érkezett meg, illetve a kollegáim akik látták a nyomokat, de gondolom az utóbbi kettő nem túl erős bizonyíték.
A mentő a volt páromhoz jött ki, mert "rohama" volt - de ezt csak jelzésértékkel mondom.

A büntethetőséget kizáró ok világos volt - én kizárólag azt mondtam el a rendőrségen, ami történt, azóta derült ki hogy valószínűleg kezdődő elmebetegsége van.

Köszönöm hogy válaszoltok, ezzel magam előtt is tisztán láthatok.

Amybaby # 2009.08.25. 11:44

Többször megvert 10 hónapon keresztül, de csak most tettem feljelentést látlelettel együtt. 8 napon belüliek a sérüléseim.
A tényeket mondtam el, a legutóbbi verést, mert ott kijött a mentő és a rendőrség is.
Bizonyíték lehet a kiérkező rendőr, aki felvette az adataimat és elmondtam neki mi történt, de nála még nem tettem feljelentést. Másnap a rendőrkapitányságon tettem meg.
Tanúnak az egyik jóbarátom jött, aki eddig is tudott a verésekről, és a kiérkező mentő után érkezett meg, illetve a kollegáim akik látták a nyomokat, de gondolom az utóbbi kettő nem túl erős bizonyíték.
A mentő a volt páromhoz jött ki, mert "rohama" volt - de ezt csak jelzésértékkel mondom.

A büntethetőséget kizáró ok világos volt - én kizárólag azt mondtam el a rendőrségen, ami történt, azóta derült ki hogy valószínűleg kezdődő elmebetegsége van.

Köszönöm hogy válaszoltok, ezzel magam előtt is tisztán láthatok.

_Wasp_ # 2009.08.25. 11:36

tudni kéne, mi lesz a történeti tényállás.
(milyen bizonyítékok és vallomások szólnak ellene)
ez eddig megrovástól sok év börtönig bármi lehet.

ha büntethetőséget kizáró ok áll fenn, az kizárja a büntethetőséget - gondoltam értelemszerű - tehát nem ítélik el.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amybaby # 2009.08.25. 11:32

Azóta nem állt eljárás alatt.

A betegségét orvosi papírokkal kell igazolnia a bíróság előtt ha enyítést akar kérni?

Tegyük fel nem igazolja és volt már hasonló dologért felfüggesztve - most mi várhat rá?

Köszönöm a válaszokat, sosem volt még bírósági ügyem, ezért kérdezek egyszerű dolgokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.25. 11:08

Ha büntethetőséget kizáró ok áll fenn, akkor nincs súlyosbító körülmény. A 11 év előtti eset egyébként sem sokat számít, ha azóta nem állt eljárás alatt.

Amybaby # 2009.08.25. 10:12

Gondolom az súlyosbítja az ügyet, hogy 11 éve már kapott két év felfüggesztettet és egy ejnye-bejnyét könnyű testi sértésért?

Semmilyen formában nem állhatok el a feljelentéstől és a pertől?

_Wasp_ # 2009.08.25. 10:10

a feljelentés nem visszavonható. A bíróság viszont figyelembe veszi a beszámíthatóság hiányát - ez büntethetőséget kizáró ok lehet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Amybaby # 2009.08.25. 10:04

Szeretnék segítséget kérni.

A volt párom többször bántalmazott ezért feljelentettem a rendőrségen. Egyenlőre ez egy hete történt és közben kiderült hogy valószínűleg kezdődő elmebetegsége van, nekem pedig daganatom.(most tekintsetek el a privát véleményektől kérlek, ami az emberi oldalát illeti, elég nehéz így is)

Szeretném visszavonni ezt a feljelentést - Ő is orvosi felügyelet alá került és én is elég hosszú kórházi kezelés elé nézek.

Van erre lehetőségem? Egyenlőre csak a jegyzőkönyv van meg, még szembesítés sem volt.

Előre is köszönöm a válaszokat.