Szabálysértésnek számit?


frosch # 2009.09.11. 17:45

értem, nagyon szépen köszönöm!:)

jack4 # 2009.09.11. 15:37

Azzal nem valósítasz meg rágalmazást, ha felhívod őt, hogy küldje meg az árut, mert nem kaptad meg, ill. ha nem küldi, akkor a pénzt adja vissza. Még azzal sem szerintem, hogy azt mondod neki, nem küldte el az árut. A becsület csorbítására alkalmas tény állításának valamilyen sértő kifejezéssel kell történnie.
Ha mégis megállna a feljelentése, akkor is helye van a valóság bizonyításának, melynek során bizonyítható, hogy valóban nem küldte el neked az árut.

jack4 # 2009.09.11. 15:37

Azzal nem valósítasz meg rágalmazást, ha felhívod őt, hogy küldje meg az árut, mert nem kaptad meg, ill. ha nem küldi, akkor a pénzt adja vissza. Még azzal sem szerintem, hogy azt mondod neki, nem küldte el az árut. A becsület csorbítására alkalmas tény állításának valamilyen sértő kifejezéssel kell történnie.
Ha mégis megállna a feljelentése, akkor is helye van a valóság bizonyításának, melynek során bizonyítható, hogy valóban nem küldte el neked az árut.

frosch # 2009.09.11. 13:03

értem, nagyon köszönöm a választ! tulajdon elleni szabálysértésért már feljelentés indult, most folyamatban van.

Már csak annyi kérdésem lenne, hogy ő vissza fenyegetett h ő is feljelent rágalmazásért. Ezt megteheti? Vagy bármiért feljelenthet?
(Én csak annyit mondtam neki, hogy mivel a postán nem látták a csomagot soha (többször keresték, kép alapján stb mivel az eladó nem mondta meg a kódot amivel kerestethetni lehetett volna), és az előző értékeléseinek függvényében ahol szintén nem adott fel csomagokat nem hiszem el, hogy feladta a csomagot, a posta szavára jobban adok mint az övére.)

jack4 # 2009.09.10. 16:33

froschnak: az internetes vásárlás során előfordul olyan, hogy valaki az általa meghirdetett áru ellenértékét átveszi, de az árut nem küldi el. Ha bizonyíthatóan ez volt a szándéka, vagyis hogy a pénzt megkapja és nem küld semmit, akkor azzal tulajdon elleni szabálysértést ill. csalást követ el, az okozott kár függvényében.
Abban az esetben, ha szabálysértési értékre követi el a cselekményét, de üzletszerűen, vagyis több embert megtéveszt és becsap így törekedve haszonszerzésre, már bűncselekménynek számít. Persze ezt a szándékot nagyon nehéz bizonyítani.(Erre utalhat mondjuk ugyanannak az árunak több személy részére történő eladása, vagy rövid időn belül több személy megkárosítása).

Ha ez a szándék nem bizonyítható, akkor valóban polgári peres a dolog.

frosch # 2009.09.10. 15:55

A lopás miért nem bűntetőjogi?

Ha vki tudja a választ az előző hozzászólásommal kapcsolatban, megköszönném!

_Wasp_ # 2009.09.10. 13:50

ez inkább polgári peres ügy, semmint büntetőjogi.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

frosch # 2009.09.10. 13:46

Tisztelt Fórumozók!

Lenne egy kisebb problémám.
Az egyik internetes aukciós oldalon történt egy adás-vétel. A pénzt átutaltam az eladónak, de ő rossz címre küldte az árut. Más/rossz cím volt megadva a profilomban, de elküldtem neki a szállítási adatokat.
A Postán érdeklődtem is a rossz címre küldött csomag iránt de semmit sem találtak.
Megegyeztünk hogy visszaküldi a pénzt, de kb 2 hónapja nem tette meg.
Továbbá sérteget és szitkozódik.
Mit tehetek ezügyben? az összeg a szabálysértés alatt van, ha feljelentést teszek azzal elérhetek valamit? Lopásért vagy becsületsértésért tehetek feljelentést?
Ill. az eladó megfenyegetett hogy rágalmazásért feljelent. Ezt megteheti? Postai hangfelvétellel ill. emailekkel tudom bizonyítani, hogy nem találták meg a csomagot, így jogosan feltételezem, hogy nem adta fel (ill. 10 rossz értékelése van ezen az internetes oldalon, ahol szintén többször nem küldött el csomagot).
Ha megteheti mi lehet a bűntetés? Ill. én hogy szerezhetem vissza a pénzem?

Köszönöm!

frosch # 2009.09.10. 13:46

Tisztelt Fórumozók!

Lenne egy kisebb problémám.
Az egyik internetes aukciós oldalon történt egy adás-vétel. A pénzt átutaltam az eladónak, de ő rossz címre küldte az árut. Más/rossz cím volt megadva a profilomban, de elküldtem neki a szállítási adatokat.
A Postán érdeklődtem is a rossz címre küldött csomag iránt de semmit sem találtak.
Megegyeztünk hogy visszaküldi a pénzt, de kb 2 hónapja nem tette meg.
Továbbá sérteget és szitkozódik.
Mit tehetek ezügyben? az összeg a szabálysértés alatt van, ha feljelentést teszek azzal elérhetek valamit? Lopásért vagy becsületsértésért tehetek feljelentést?
Ill. az eladó megfenyegetett hogy rágalmazásért feljelent. Ezt megteheti? Postai hangfelvétellel ill. emailekkel tudom bizonyítani, hogy nem találták meg a csomagot, így jogosan feltételezem, hogy nem adta fel (ill. 10 rossz értékelése van ezen az internetes oldalon, ahol szintén többször nem küldött el csomagot).
Ha megteheti mi lehet a bűntetés? Ill. én hogy szerezhetem vissza a pénzem?

Köszönöm!

ausztriai magyar # 2009.09.09. 04:28

Köszönöm a választ!Van egy magyarországi lakcimbejelentö kártyám egy állandó cimmel és egy ideiglenessel.Továbbá van egy letelepedési igazolásom Ausztriában egy másik állandó cimmel.
Azaz két külömbözö papirom két külömbözö állandó lakcimmel.
Magyarállampolgár vagyok.Miöyen büntetésre számithatók?

Főlökött # 2009.09.06. 05:40

Tisztelettel

A mérvadó, mi van közokiratba foglalva. A lakcímkártyán csak egy állandó lakcím szerepelhet-szerepel és oda lehet regisztrálni ideiglenes címet, alá.
Nem értem a kérdést akkor. Ha magyar állampolgár akkor így van. Ha van más közokirat is, amiben teljesen más szerepel, más ország állította ki, akkor ott a kiállításakor hamis nyilatkozatot tettünk, melyel intellektuális közokirathamisítást követtünk el.

---------------
  • Lökött
ausztriai magyar # 2009.09.01. 10:16

Szép napot Mindenkinek!

A Forumot olvasgatva látom sok jogász ,jogot ismerö van ezen az oldalon.
Kérdésem az lenne,hogy milyen szabálysértést követtem el azzal hogy 2 bejelentett állandó lakcimem van az eu-n belül 2008 óta.Van egy Magyarországon és van egy Bécsben.
A hatoságok rájöttek (valakinek a jóvoltából) szeretném tudni várhatok e valamilyen birságra,és ha igen hol.?Magyarországon vagy Ausztriában.
Ezzel valóban megszegtem a letelepedési törvényt?
Ausztriában nincs munkaviszonyom és Magyarországon sem.Tudom hogy az egész szitu furcsa,de jellenleg úgy érzem magam,mint egy bünözö.
Válaszokat elöre is köszönöm.