sértetböl gyanusitott


zsofar # 2009.09.10. 10:33

de még is ? felfüggesztet , vagy letöltendő ? 1.282.000 FT van szó .

ObudaFan # 2009.09.10. 09:59

Csak az biztos, hogy enyhébbre, mint ha nem.

zsofar # 2009.09.10. 07:05

Ha a büntető eljárás folyik tovább de én a pénzt Október 31 -ig vissza fizetem milyen ítéletre számíthatók ?

Hupikék # 2009.09.08. 20:48

Hivatkozz a másik ügyre, amiben sértet tvagy. A bűncselekménynel okozott szorult helyzet is jelentős mértékben enyhítő körülmény.

ObudaFan # 2009.09.08. 20:01

Ha nem fizeted ki, akkor is behajtják rajtad, de ha jogerőig fizetsz, az enyhítő körülmény legalább.

zsofar # 2009.09.08. 14:15

mivel a közvetítői eljárásban megkötött megállapodás szerint augusztus 31.-e a határidő és mivel nem sikerült a hitel így az ügyészség úgy kapja vissza az ügyet hogy nem rendeztem a tartozásom és a büntető eljárás folyik tovább .

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.08. 14:00

Miért lenne? Ítélet nélkül senki sem lesz büntett előéletű.

zsofar # 2009.09.08. 13:15

Mit lehetne tenni ? fizessem vissza a pénzt és akkor még legyen priuszom is .

ObudaFan # 2009.09.08. 11:00

Ez nem lesz túl életszerű történet.

zsofar # 2009.09.08. 10:22

Bele keveredtem én és a családom egy zsarolási ügybe amiben a Dabasi rendőrkapitányság nyomozot és már az ügyészség vádat emelt az illető ellen aki már Március 31.-e óta előzetesben van . Sajnos nagyon sok pénzt ki zsarolt tőlem és mivel nem vagyok milliomos olyat tettem amiért én ellenem is eljárás indult a Dabasi rendőrkapitányságon . A munka helyem kaszájából loptam ki pénzt , mert a zsarolónak kellet küldenem és hát természetesen hiány volt a kaszába . A munkahelyem meg is tette a feljelentést ismeretlen tettes ellen de a megjegyezte hogy én 3 dátumon betegálomlányban illetéktelenül tartózkodtam a cég területén és akkor tűnt el a pénz . Ami igaz is mert tényleg akkor vettem ki pénzt mert gyors futárral kellet küldenem a zsarolónak , de amennyi a feljelentésben szerepelt és a valóság nem egyezik . A munkahelyem 1.282.000 Ft követel rajtam én meg úgy 300.000 ft vettem ki a 3 napban .Azért vállaltam el ezt az összeget mert úgy gondoltam hogy a feljelentés egyértelmű ellenem szól , s ha vissza fizetem a pénzt akkor nincs priusz . Kértem közvetítői eljárást amibe a munkahelyem bele egyezett mert irtunk közjegyzői tartozás elismerést . Sajnos a határidő lejárt augusztus 31.-én mert nem kaptam meg a hitelt . A munkahelyemen bent voltam ma de és a pénzt Október 31.-ig kell visszafizetnem de nem hosszabbítják meg a közvetítő eljárásban leírt dátumot csak akkor ha megkapják a pénzt , de az nekem késő mert akkor priuszom lesz és nem akarom úgy kezdeni az életem újra hogy priuszom lesz .
Kérdésem az lenne mit lehetne tenni hogy mégse legyen priuszom . pl : ha bemennék a rendőrségre és azt mondanám hogy azért tettem ennyi összegről meg a beismerő vallomást mert a feljelentés egyértelműen engem gyanúsít meg így jobban járok , bár bukok pénzt de nem lesz priuszom .