Lopás vétsége...


abydos # 2009.09.16. 13:22

Üdvözletem!

Lenne egy fontos kérdésem. Fel szeretnék jelenteni valakit, azt a valakit, aki eltulajdonította az email fiókomat és vele együtt még jó pár más oldalakon lévő fiókot. Többek közt az egyik internetes videójátékom jelszavát is megváltoztatta, hogy ne tudjak belépni, hiába nem tud ő sem vele játszani...

Már lassan egy hónapos az ügy. A freemailtól megtudtam, csak akkor tehetnek valamit az ügy érdekében, ha feljelentem az illetőt. Elméletileg ők még azt is vissza tudják nézni, hol történt az eltulajdonítás.

Hosszú huzavona után, a fényképes bizonyítékokkal tudtam bizonyítani a játék fejlesztőinek, hogy tényleg az én birtokomban van a játék. Ma válaszoltak, visszaküldték az "új jelszavamat" ami a bameg volt, kicsit sem felháborító módon! Ebből már biztosan lehet következtetni, az illető, aki visszaél a fiókommal magyar.. Természetesen megváltoztattam a játéknál az elérhetőségemet, de ez a "jelszó" nem működik a freemailos accountomnál, oda mást talált ki a drága..

Mit tegyek? Tényleg tegyek feljelentést? Mivel járna? Milyen következményei lennének? Lenne a gépemen kutatás kémprogramok után vagy bármi kényelmetlen dolog? Járkálnom kéne valahova vagy hozzám járkálnának? Megérné az energiabefektetést?

Mert ez után a jelszó után úgy feljelenteném, és úgy a szemébe mondanám a hívószóját ha megtalálják, hogy namég...

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.09.16. 10:41

Tapasztalatom szerint a kutya nem értesíti az egyetemet ilyenkor, de ha az egyetem tudomására jut, fegyelmi indulhat. Figyelembe lehet venni a 2 éven belüli más szabálysértéseket. Ennek alapján a 10-esnél most több lehet.

Dííí # 2009.09.15. 19:33

sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy az egyetemnek küldenek-e értesítőst arról, hogy eltulajdonítottam valamit , konkrétan egy 3.500 ft értékű blúzt a tescoból? Ez nem az első eset volt, hogy előfordult, jobban mondva már harmadik másfél év eltelte alatt, emiatt félek attól, hogy figyelembe veszik az előzőeket (amikért már igazából "megbűnhődtem",ugyanis 10.000 Ft-ra büntettek, szóval nem is tudom miért gondolom így) de hallottam ilyet, hogy visszaesőnek minősítenek valakit. Annak van jelentősége? És ha igen mit von maga után?

Már nagyon bánom,nem értem miért nem tanultam eddig az előző kettőből, szörnyen ég a fejem miatta és soha többet nem akarok ilyet csinálni, eddig 'poénosnak' tűnt hogy eltehetek ezt azt 'ingyen'; de ma minden átértékelődött bennem, és rájöttem semmi értelme. De nagyon aggódom amiatt, hogy az iskolában lesznek-e következményei,ez az utolsó évem és parázok miatta.

Legyen ez elrettentő példa annak aki már 1x megtette, vagy annak aki még nem, nincs értelme, tényleg nem éri meg.

Utolsó kérdésem: mekkora összegig terjedhet a bírság figyelembe véve azt, hogy nincs keresetem, szülőkkel élek és ők is minimálbért keresnek?
Köszönöm a válaszokat előre is!

ObudaFan # 2009.09.15. 17:07

Ha a tényállás teljeskörűen tisztázható lesz, akkor igen, ha nem, akkor nem.

Annamária75 # 2009.09.15. 17:05

Van arra esély,hogy ezen a tárgyaláson kívül nem lesz több?Hogy ezt most lezárják?

ObudaFan # 2009.09.15. 17:00

A bíróságon.

Annamária75 # 2009.09.15. 14:41

Ott a bíróságon kell kérnem?Vagyis oda kell a kérelmemet benyújtani?
Ha nincs védőm,rosszabb esélyekkel indulok?

jack4 # 2009.09.15. 11:17

Már most benyújtanám a kérelmet, hogy az első tárgyaláson már ott lehessen. A kérelemben indokold meg, hogy miért kéred a védő kirendelését.

Annamária75 # 2009.09.15. 11:01

Tehát a tárgyaláson döntik el,rendelnek-e ki mellém védőt?
Én őszintén abban bízok,hogy ez lesz az első és utolsó tárgyalás..

jack4 # 2009.09.15. 10:46

1998. évi XIX. tv. 48.§. (2). bek.: A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság akkor is védőt rendel ki, ha a védelem nem kötelező, de a terhelt védő kirendelését azért kéri, mert a jövedelmi viszonyai miatt nem tud a védelméről gondoskodni.

Annamária75 # 2009.09.15. 10:00

Kirendelt védőt,hol kérhetek?
Vagy egyáltalán jár ilyen helyzetben?

Annamária75 # 2009.09.15. 09:59

Itt maximum a lentebb említett telefon,illetve telefonszámláról lehet szó..
De mint írtam a telefont én kifizettem.
A rendőrség le is foglalta,mert bizonyítani nem tudtam semmivel,hogy megvettem a készüléket a hölgytől.

guba # 2009.09.14. 18:25

Az ügyészség akkor emel vádat, ha úgy gondolja, hogy tudja a bíróság előtt bizonyítani is. Ettől még persze bizonyítottság hiányában felmenthet a bíróság, de nyilván azért valaminek kell lennie, amire vádat emeltek.
Ha elovasod a vádiratot, akkor a tényállás leírásának végénél megtalálod, hogy milyen bizonyítékokkal bizonyítja az ügyészség a vádat.

Ha nem tudsz meghatalmazni, akkor kérjél kirendelt ügyvédet.

Annamária75 # 2009.09.14. 17:47

A bizonyíték hiányát még a bíróságon is megállapíthatják?
Nekem anno a rendőr azt mondta hogy ha nincs bizonyíték akkor nem is jut tovább az ügyészségen a dolog..
Márpedig bizonyíték nincs,hiszen nem hoztam el semmit.Nem tudom történt-e nála lopás,ha igen rossz embert vádolt meg...

jack4 # 2009.09.14. 17:32

Nekem elég gyengének tünik a vád - az álatal írtak alapján. A feljelentő állítja amit állít, te az ellenkezőjét, egyéb bizonyíték nem nagyon van. Ezért mondom, hogy bármi lehet a vége, még biz. hiányos megszüntetés is.

Annamária75 # 2009.09.14. 17:24

Vádemelés előtt?
Az utolsó a szembesítés volt ott aláírtam a vallomásom és ennyi..
Sajnos ügyvédre nincs pénz..ráadásul jövő kedden lesz a tárgyalás már felkészülni sem tudna..
Csak azért vagyok elkeseredve mert ha olyan dologért ítélnek bármire,amit nem tettem meg,elveszítem az örökbefogadás lehetőségét is,ami igazán nagy ár olyan valamiért amit tényleg nem tettem meg!

jack4 # 2009.09.14. 17:18

Nem rossz. Én megmutatnám az ügyet egy ügyvédnek. Egy biztos, csak azt a tényt lehet a terhedre értékelni, amit minden kétséget kizáróan bizonyítottak.

ObudaFan # 2009.09.14. 17:13

Elvileg vádemelés előtt volt iratismertetés, ahol a terhelő bizonyítékokat megismerhetted.

Annamária75 # 2009.09.14. 17:06

Nem,de papír arról nem volt hogy megvettem tőle,így állítása szerint azt is elloptam,és a számla összegét is én telefonáltam,ezért 400ezer az összeg..
E mellett fel volt sorolva nagyon sok minden..Tv,videó,videó kamera,200éves színházi látcső,ezüst gyertyatartó,körfűrész,és nem vicc még egy 3méteres narancssárga hosszabbító is..Volt még pár dolog nem emlékszem mindenre..
De nálam nem találtak ebből semmit!!

jack4 # 2009.09.14. 16:59

Arra gondoltam, hogy milyen bizonyítékok vannak veled szemben? Ez a telefon - bár nem értem, ha megvetted tőle, akkor hogy kerül az ügybe - nem hiszem, hogy 400 ezer forint értékű.

Annamária75 # 2009.09.14. 16:54

Ha arra gondolsz,hogy találtak-e valamit,akkor semmi..
Se házkutatáson nem találtak semmit,se a kihallgatás alatt..
Ezért nem értem az idézést a bíróságra..
Egy mobil készülék volt amit a hölgy a nevére vett meg előfizetéssel,a készüléket én megvettem tőle..Persze azt el is vették.

jack4 # 2009.09.14. 16:48

Szerintem bármi lehet még a vége. Annak ellenére, hogy az ügyészség vádat emel, nem biztos, hogy a bíróság el is ítél. Érdekelne, hogy mi alapozza meg veled szemben a vádat?

Annamária75 # 2009.09.14. 16:23

Üdvözletem..
Kérem ha valaki tud segítsen nekem.
3évvel ezelőtt albérletbe költöztem.1hónapig tartózkodtam ott,költözésem után a főbérlő idős nő,megvádolt hogy több nagy értékű tárgyát loptam el a költözés alatt..
Természetesen semmit nem hoztam el ami az ő tulajdona.
Volt házkutatás,kihallgatás,rabosítás,szembesítés.
Az ügyészség kétszer is visszadobta az ügyet,harmadik alkalommal viszont már bírósági tárgyalás lesz belőle,jövőhét kedden.
A hölgy a kárát 400ezerre tartja.
A szembesítésen ő maga mondta el,hogy az ajtók zárva voltak mikor én költöztem,ő nem volt otthon,mikor hazament az ajtók ugyan úgy zárva voltak.
Sajnos idén kiderült hogy semmi esélyünk nincs a férjemmel saját babára,csak örökbefogadással,de most bármilyen ítélet azt jelenti,hogy soha nem lehetünk szülők,hisz így nem kaphatunk babát,ha büntetett előéletű leszek...
Mire számíthatok?Mi lehet ennek az esetleges vége?
A segítséget nagyon köszönöm.
Annamária