Bevásárlókocsis eset


jack4 # 2009.10.01. 07:45

Nem kell a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni, a rendőrők a felvett személyi adataitok és a tanú adatai alapján elkészíthetik a feljelentést lopás vétség miatt.

jack4 # 2009.10.01. 07:45

Nem kell a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni, a rendőrők a felvett személyi adataitok és a tanú adatai alapján elkészíthetik a feljelentést lopás vétség miatt.

jack4 # 2009.10.01. 07:44

Nem kell a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni, a rendőrők a felvett személyi adataitok és a tanú adatai alapján elkészíthetik a feljelentést lopás vétség miatt.

jack4 # 2009.10.01. 07:44

Nem kell a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni, a rendőrők a felvett személyi adataitok és a tanú adatai alapján elkészíthetik a feljelentést lopás vétség miatt.

jack4 # 2009.10.01. 07:44

Nem kell a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni, a rendőrők a felvett személyi adataitok és a tanú adatai alapján elkészíthetik a feljelentést lopás vétség miatt.

bevkocsi # 2009.09.30. 19:17

Még egy gyors kérdésem lenne, azt furcsállom, hogy nem készült jegyzőkönyv az esetről. Elvileg nem kellett volna írni jegyzőkönyvet amit aztán nekünk is alá kellett volna írni vagy ilyesmi? Nemtudom hogy zajlik egy ilyen folyamat de tudtommal kellett volna.

jack4 # 2009.09.23. 06:49

Bevkocsi: már az első válaszban benne volt:"...egy dolgot el kell dönteni. Ebben a helyzetben elismerés az, ha azt elismeritek, hogy el akartátok lopni azt a kocsit." Vagyis hazatolni a sört, vagy eltulajdonítani a kocsit. Eltulajdonítási szándék hiányában még a bcs. hiányos megszüntetés sem lehetetlen.

ObudaFan # 2009.09.22. 09:50

Közérdekű munkára is van esély, de attól, hogy nincs saját kereseted, még nem zárható ki a pénzbüntetés.

escargot # 2009.09.21. 14:33

lehet a punkok elkérték a kocsikat.... (kizártnak tartom, de ...:D ) vagy őket nem merték megállítanio :D

bevkocsi # 2009.09.21. 14:27

Pont a penzbuntetes a problema. Leven sajat keresetem nincs, kozmunkara van esely?

Rexor # 2009.09.21. 14:24

Szerintem felesleges felfújni ezt a dolgot. Legrosszabb esetebn pénzbüntetéssel megússzátok a dolgot, nagyobb ennek a füstje mint a lángja. Kadaj: én sem hiszem, hogy attól még hogy valaki sört szállít bevásárlókocsiban tolvaj és alkesz lenne. Aki nem csinált fiatalkorában valami hülyeséget, az hazudik. Egyébként a Sziget fesztivál idején egy csomó punk tolta bevásárlókocsiban a sört a bejárat elé, mégsem sittelte le őket senki :)

bevkocsi # 2009.09.21. 14:19

Jeezusom...:D szerinted miert irtam oda hogy elvileg?:D Az hogy valaki jogilag a tarsadalom hasznos tagja kategoriaba tartozik es ez mondjuk enyhito korulmenykent szolgal, mint peldaul az, hogy elso eset satobbi, nem feltetlen hajt valos hasznot a tarsadalom malmara:) No offense de ha egyszer leirtad leirom en is:)

escargot # 2009.09.21. 14:13

ha kötekedni akarnék, megkérdezném, hogy egy egyetemista milyen hasznot hajt a társadalomnak....de nem akarok...:D

bevkocsi # 2009.09.21. 14:11

Termeszetesen az elso esetet nem lopasnak minositheto tettre ertettem, hanem az osszes szabalysertesre ill buncselekmenyre vonatkozoan.

bevkocsi # 2009.09.21. 14:11

Termeszetesen az elso esetet nem lopasnak minositheto tettre ertettem, hanem az osszes szabalysertesre ill buncselekmenyre vonatkozoan.

bevkocsi # 2009.09.21. 14:09

Koszi, eloszor is azt irtam elvileg, azert mert neha a haverokkal sorozok nemhiszem hogy pias-alkesznak szamitanek, azt meg hogy nem irok helyesen, legalabbis nem mindig figyelek oda: pl forumokon nem tagadom. De ha bele akarunk folyni a dolgokba, A kozepiskolat szinte hibatlanul vegeztem el, az erettsegim is nagyon jol siekrult, jelenleg szociologiat tanulok es 19evesen birtokaban voltam mar egy angol es egy francia felsofoku nyelvvizsganak. Ez az elso eset, hogy ilyesmi elofordult, ugyan egyetlen esetnek se szabadna elofordulnia, ez a tipikus fiatalsag bolondsag kategoria volt. Nem gondolom hogy emiatt az egy kis hulye dolog miatt barki is tolvajnak minosithetne. De azert koszonom a valaszodat:)

escargot # 2009.09.21. 13:44

egyszer én is vittem a baumaxból bevásárlókocsit, még jó utat is kívánt a biztonsági őr...igaz, én kölcsönkértem letétért cserébe :D

kadaj01 # 2009.09.21. 13:15

"Elvileg a társadalom hasznos tagja kategória vagyunk, egyetemista nappali tagozatos fiatal felnőttek(20év)"

Megáll az eszem, ezt ne írtad volna. Piásként, tolvajként, ezzel a helyesírással(valyon-melyikkel) hasznos tagja, mi?

bevkocsi # 2009.09.21. 12:42

Koszonom valaszat. A kovetkezo kerdesem az lenne, hogy valyon melyikkel megyunk tobbre. Ha aztmondjuk hogy igazabol elakartuk lopni akkor a kozvetitoi eljaras meg megoldhatja a dolgot buntetes nelkul, termeszetesen ha karpotoljuk az illetot(Tesco?) vagy akkor van tobb eselyunk ha elmondjuk hogy mi is tortent valojaban, kiemelve hogy tobb tesco-s szemelyzetis is latta hogy kivittuk a teruletrol es nem szoltak(egyaltalan ez fontos lehet?). Es azt mennyire veszik figyelembe egyik illetve masik esetben hogy a teljes kar megterult(vagyis tulajdonkeppen kar nem is keletkezett igazabol)

Udv, elore is koszonom a valaszt.

ObudaFan # 2009.09.21. 09:20

Szerintem kellene, hogy legyen lehetőség közvetítői eljárásra, de van olyan ügyészi álláspont, ami szerint ha minden kár megtérült, akkor nincs. Meg kell próbálni.
Ugyanakkor egy dolgot el kell dönteni. Ebben a helyzetben elismerés az, ha azt elismeritek, hogy el akartátok lopni azt a kocsit. Tehát egyelőre nem vagytok beismerésben. El kell dönteni, hogy szerintetek ki tudjátok-e magyarázni magatokat, vagy inkább beismeritek azt, amit szerintetek nem követtetek el, és hagyjátok a dolgot a közvetítői eljárásra.

bevkocsi # 2009.09.20. 19:10

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben. Péntek este barátokkal sörözni készültünk, de nemvolt sör, ígyhát átmentünk a két utcával odébb lévő Tescoba sört venni. Meg is vettük de mivel zacskóra nem volt pénzünk gondoltunk egyet és a kocsit eltoltuk hozzánk hogy ott pakoljunk ki belőle és aztán visszavigyük. Időközben az Operátor hölgy utánunk futott és kihivta a rendőrséget. Elmeséltük mivolt satöbbi, rögtön beláttuk hogy igen elhoztuk a kocsit, és vissza is vittük volna cask az operátor hölgy ugye érkezett és a rendőrök is. Namár most felvették az adatainkat utána visszavittük a kocsit, és a rendőrök aztmondtaák vissaérünk bocsánatot kérünk stb és valószínűleg el is van intézve a dolog de a hölgy a Tesco nevében feljelentést tett minket vagyon elleni bűncslekmény miatt(a bevásárló kocsi értéke 23000forint körül lehet talán picit több). Na most a rendőrök kérdezték hogy látta-e ezt Tescos doglozó mi mondtuk hogy a parkolóban 3an is voltak akik látták hogy elvisszük de nem szóltak erre az operátor azt mondta az nem az ő dolguk. A másik dolog hogy visszavittük a bevásárlókocsit sértetlenül, be is láttuk az elkövetett bűnt. Ebből lehet csinálni még Tevékeny megbánást, hiszen a vádemelés még nemtörtént meg és a BTK szerint a 3évnél nagyobb szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. Ha igen mi a lehetőség rá, ha nem akkor mit kaphatunk? Elvileg a társadalom hasznos tagja kategória vagyunk, egyetemista nappali tagozatos fiatal felnőttek(20év)

üdv és köszönöm előre is.