Rágalmazás???


escargot # 2009.09.21. 11:49

biztos nem tetszett nekik, hogy kiposztolták a Homárra....nekem meg az nem tetszik, hogy egy plakátot se láttam élőben, pedig Vértes Volán körzetben lakom

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.21. 11:44

Az végül is mindegy, hogy a feljelentő milyen bűncselekmény miatt tesz feljelentést, ha a magatartás valóban kimerít valamely BTK-tényállást.
De ez biztosan nem rágalmazás; nincs a Volánra vonatkozó tényállítás.
Legfeljebb becsületsértés a nagy nyilvánosságra tekintettel, az "egyébként olyan magatartást tanúsít" fordulattal.
De régen rossz, ha a vicceket büntetni kezdik; a Vértes Volánnak nagy szüksége lenne egy egy kis humorérzékre.

Egyjogász # 2009.09.21. 10:46

Nagyon megfogott az alábbi bűncselekmény, szakvizsga kérdésként szerintem hamarosan meg fog jelenni, hogy megalapozott-e a cég feljelentése rágalmazás miatt.

Egy vicces kedvű valaki az egyik közlekedési cég nevében olyan plakátot ragasztott ki, melyben felhívják az utasok figyelmét, hogy a felszállás előtt engedjék ki magukból felgyülemlett bélgázaikat.
(Persze nem ezzel a szavakkal, de nem akarom megsérteni a Fórum hagyományosan kultúrált hangvételét:) )

A közlekedési cég a hamisított tartalmú plakát miatt nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás
vétsége miatt tett büntetőfeljelentést.

A rágalmazás vétségét ugye az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ.

Háát, nem tudom.....