csalás, személyiségi jogok, eljárás akadályozása


mackoo # 2009.10.11. 05:53
A legfontosabbat kihagytam, azt hogy gyakorlatilag ez a sértett még nem nagykorú, 1 hónap múlva fogja betölteni a 18. életévét. De vannak más sértettek, akik ugyanezen helyzetben vannak, ők is a feljelentők közé tartoznak, ők is közzétették ezen adatokat, de ők már nagykorúak.-
  • róluk viszont még nem tudhat a tehelt, így őket nem is fenyegette még. Ők mire számíthatnak?
mackoo # 2009.10.11. 05:49

Tisztelt Fórum!

Összefogott 8-10 sértett és feljelentett egy internetes portálon garázdálkodó csalót, aki már többeket megkárosított fejenként kb 10-20 ezer ft-os értékhatár között. Még lesznek károsultak és emellett számos kísérlettel is próbálkozott, ami már fény derült. Annak érdekében hogy a többieket figyelmeztethessék rá, a sértettek közül egy ú.n "kivel ne üzletelj" listában közzé tették az általa megadott nevet, emailcímét, lakcímét (ebből több változat is volt) msn címét, bankszámlaszáma egy részletét (volt aki abból is a teljeset, de nem erről a sértettről van most szó) A feljelentés már megtörtént, amikor a csaló tudomást szerzett arról, hogy fel akarja valaki jelenteni. Megfenyegette őt, hogy ha fel meri jelenti, akkor ő válaszul bepreli a személyiségi jogai megsértése miatt, s így sokkal rosszabbul jár, mert volt már ilyen ügye és a perköltséggel együtt a sértett fizethetett neki 254.000 ft-ot. Most ez a sértett nagyon fél, s tőlem kérdezte, hogy mire számíthat. Mivel én csak joghallgató vagyok, nem tudok mindenre neki válaszolni, illetőleg nem vagyok benne biztos. Ezért hát hozzátok fordlok a kérdésekkel: 1., a személyiségi jogi sérelem megtörtént, de a tényleges kártérítés ekkora összeget is elérhet perköltséggel együtt? 2., megvalósította ezzel a terhelt a hatósági eljárás akadályozása kísérletét? (pszichikai fenyegetés, ami végül is eredményes volt, a sértett fél, ha nem tette volna meg a feljelentés akkor inkább hagyná az egészet, de már nincs választása)

Előre is köszönöm a segítségeteket.