fellebbezés,de hogyan?


végrehajtó1 # 2009.10.15. 16:28

Adók formájában való behajtás mit jelent?

Azt hogy vagy az önkormányzati adóhatóság vagy az Apeh próbálja végrehajtás utján beszedni(Munkabér, ingó foglalás stb...)

De erről a végrehajtási topisban többet is olvashatsz.

hanga86 # 2009.10.15. 16:04

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm a választ.Tulajdonképpen mit értünk a közmunkán?Mi tartozhat bele?Mert nálunk a Köztisztaságnál(azthiszem) végeznek városszépítő munkákat és ott van ismerősöm,aki akár igazolná is...Mert azért nehezen képzelem el magam,amint közmunkát végzek...
Adók formájában való behajtás mit jelent?

Köszönöm!

ObudaFan # 2009.10.15. 15:43

Ha beleegyezel a közérdekű munkára átváltoztatásba, akkor, ha szerencséd van, nincs lehetőség erre helyben, és akkor meg is úsztad, ha van, akkor nem te választasz, hanem küldenek.

_Wasp_ # 2009.10.15. 15:40

valahogy lehet.

a sikere fellebbezés kulcsa az lenne, hogy meg tudd támadni a bírság jogalapját képező szabálysértésed tényét.

és nem, nincs kiskapu. Ha lenne, akkor elsütnéd te, aztán elsütném én, hallana róla a harmadik, és egy hét múlva mindenki a járdán parkolna, és sebességet túllépve szembemenne a forgalommal, mivel "úgysem tudnák megbüntetni őket"

A törvényhozók se hülyék, észreveszik azt, hogy az emberek szarnak a törvényre, és ezért beszigorítanának, és hopp már el is tűnne a "kiskapu".


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

hanga86 # 2009.10.15. 15:12

Wasp!

Azért odáig még én sem süllyedek,és én is tudom,hogy ez is egy lehetőség.
De biztos vagyok benne,hogy vannak kiskapuk...Valahogy biztos lehet sikeresen fellebbezni!

_Wasp_ # 2009.10.15. 14:45

üdv, ha nem tudod kifizetni, és nem tudják rajtad behajtani, továbbá a közmunkát se akarod elvégezni, akkor sincs probléma, mert átváltoztatják majd szabadságvesztésre, és leülheted.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

hanga86 # 2009.10.15. 14:02

Tisztelt Illetékes!

2 problémám van!

Az egyik,hogy kaptam egy 10.000Ft-os bírságot,járdán parkolásért,ahol ezt semmi nem engedélyezte. A levélben felmerült a közmunka lehetősége is,amivel inkább élnék,minthogy kifizessem,mivel munkanélküli vagyok.Mi ilyenkor a teendő?Ellenőrzi azt valaki,hogy valóban letöltöttem a 2 napot vagy csak igazolták?Én keresek magamnak "helyet" vagy kiutalnak valahova?Mit tegyek,hogy minél jobban megússzam?Egyből ezt kérjem,vagy adók útján való behajtást(az mit jelent?) vagy mivel munkanélküli vagyok,elengednék(ezt kétlem)a büntetést?

A másik,hogy szintén kaptam egy papírt,hogy 50 helyett,70-el mentem és eljárás indult ellenem.
Milyen módon tudnék sikeresen fellebbezni,hiszen itt is az van,hogy biztos nem tudnám kifizetni mert nincs munkám!Mire lehet hivatkozni?Arra lehet,hogy küldjék el a mérő hielességéről szóló igazolást?Mert tudom,hogy van valami ilyesmi,hogy nem biztos,hogy hiteles és akkor nem érvényes a büntetés?Mekkora bírságra számíthatok?
Nagyon szeretném megúszni,ezért bármilyen szöveggel hajlandó vagyok kibúvót keresni!Mivel tudom őket sarokba szorítani?Tudom nem szép,de mindenhol vannak kiskapuk...Biztos van itt is!

Köszönök minden segítséget!
És nem kérek a letolásokból,csak értelmes,megbízható segítséget várok!

Köszönöm!
Hanga