Büntetés végrehajtás


kovacsivett # 2011.06.02. 17:39

VALAKI ÍRNA NEKEM A TÖKÖLI RABKÓRHÁZRÓL.MILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT VANNAK AZ ELÍTÉLTEK???

kovacsivett # 2011.05.25. 10:04

T CÍM!

KÉREM VALAKI SEGÍTSEN ÉS VÁLASZOLJON NEKEM AMIT 2011.05.24.-ÉN ÍRTAM 9:53-KOR ! S.O.S.

kovacsivett # 2011.05.24. 07:53

T CÍM!

SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI ,HOGY EGY ISMERŐSÖM KAPOTT MÁSODFOKON 2 ÉV LETÖLTENDŐT.AUTÓBALESETE LETT ÍGY BEKELL -E VONULNIA VAGY KÉRHET HALASZTÁST?KI BÍRÁLJA EL?
KÖSZÖNÖM SEGÍTSÉGÜKET

eaw1 # 2011.05.21. 14:00

Tisztelt Fórumozók!

Letöletendő börtönbüntetés esetén, ha az elítélt nem vonul be, a határnaptól számítva hány nap múlva adnak ki európai elfogatóparancsot? Illetve, minden esetben kiadják?

Avaril # 2011.04.30. 19:43

Jó napot!
Nagyon nagy szükségem lenne jogi tanácsra.
Páromat tartozás miatt bevitték a nagy ignác utcába.
108.000Ft átváltottak 240napra
35.000Ft-ot 200 napra. Nem vagyok matek zseni, de ez így sehogy nem arányos.
Ráadásul az utóbbi egy 2005-s ügyből van.
Ennek nincs elévülési idejük.
Ez így jogszerű arányában?

Előre is köszönöm a választ.

gab71 # 2011.04.12. 10:09

Tisztel Fórumozók!

Hatalmas kéréssel fordulok önökhöz.Leírnám a kálváriámat,és ha bármelyiküknek módjában áll segítséget,jogi tanácsot adni azt megköszönném.
A volt feleségem feljelentett évekkel ezelött gyermektartás elmulasztása miatt,amiért én 50 nap közmunkát kaptam.A pártfogóm kijelölt egy céget ahol ledolgozhattam volna a büntetésemet.Akkor a bíróság arról határozott,hogy majd a pártfogóm értesít,mikor is kezdjem meg letölteni a büntetésemet.Sokáig semmi sem történt,majd én külföldre mentem dolgozni,és megbíztam egy ügyvédet a képviseletemmel.3 évvel ezelött,anyám közölte velem telefonon,hogy a Fővárosi Bíróság BV csoportja körözést adott ki ellenem,mert nem vettem fel a munkát a kijelölt helyen.Telefonon egyeztettem az ügyvédemmel,aki közölte,intézkedik,és miután nem teljesen érti a BV bíró hozzáállását átkéri az anyagot Székesfehérvárra,elfogultságra hivatkozva.Nemsokkal később arról tájékoztatott,hogy az anyag átérkezett,a körözést visszavonták,majd innen fehérvárról értesítenek hol dolgozzam le a büntetésemet.Most pénteken igazoltattak,és közölték velem,a BV csoport köröz és előállítanak.Fel is vittek pestre,ahol az ügyeletes bíró elémtárt egy "sajtcetlit"a pártfogómtól,majd közölte az ügyvédemről nem is hallott,és közölte azt is,hogy átváltották az ítéletet 50 nap fogházra,amire kaptam 1 hónapot.Hiába mondtam,hogy az átváltoztató ítéletről semilyen határozatot nem kaptam,így jogorvosslattal sem élhettem,közölte,hogy most kezdem letölteni,vagy egy hónap múlva.Elfogadtam az egy hónapot.A gondom,hogy egy másfél éves gyereket nevelek,a nejem gyesen,és én vagyok az egyetlen kereső a családban.Anejem gyese a töredéke az albérletünk költségeinek.A kérdésem az lenne,hogy ilyen helyzetben van-e bármiféle esély arra,hogy ezt az átváltó határozatott megfellebbezzem,ill.hogy ezt a büntetést visszaváltoztassam?Az ügyvédet természetesen azóta nem érem el,holott ezért legombolt rólam 200.000ft-ot,viszont semmit nem intézett.Kérem valaki segítsen ezt a problémát megoldani,orvosolni,ill. tanáccsal ellátni.Válaszukat előre is köszönöm,üdvözlettel:
gab71

lakatosviktor # 2011.03.31. 10:38

Kedves pocakocska!

Amint a határozata is fogalmaz, "külön felhívásra" kell megfizetnie a büntetést. Természetesen ez "külön felhívást" jelent, tehát fogják értesíteni, aminek valószínűleg "felhívás" lesz a címe. Addig nem kell fizetnie.

Üdvözlettel,
LV


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

lakatosviktor # 2011.03.31. 10:36

Kedves SMartin!

A legrosszabból kiindulva: a csekély mennyiségű kábítószerrel - megszerzéssel elkövetett - kábítószerrel visszaélés vétsége két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ha ezért végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik, megszünteti a bíróság a feltételes szabadságot és a hátralévő részt is le kell töltenie. Ha más büntetésre ítélik, a bíróság - belátása szerint - megszüntetheti a feltételes szabadságot, de ekkor nem kötelessége.

Üdvözlettel,
LV


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

SMartin # 2011.03.31. 09:20

Kedves Fórumozók!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen büntetésre számíthat az az ember aki feltételes szabadlábon van és elkapták a rendőrök csekély mennyiségű kábítószerrel tehát csak fogyasztó. Börtönbe 2 évet ült rasszizmus miatt.

Válaszotokat előre is köszönöm!

pocakocska # 2011.01.31. 12:19

Kedves Látogatók!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy ügyben megkaptam a végzést, miszerint 500.000 ezer forint büntetést kell fizetnem. A levélben azt írják, hogy a gazdasági hivatal külön felhívásától számított 15 napon belül kell befizetnem. De nem kaptam még levelet. Várható akkor egy külön levél a gazdasági hivataltól? Vagy ettől a levéltől számított 15 napon belül kell fizetnem???A segítséget előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.01.27. 21:01

Az nem valószínű. Hacsaknem valamiért szándékos volt az a hiba.

yrok # 2011.01.27. 18:31

Még sajnos nem tudom, mert csak az idézést kapta meg most már nem tanuként hanem gyanusított. Eddig erről a számla hibáról volt szó, így gondolja hogy azzal kapcsolatban gyanosíthatják.

ObudaFan # 2011.01.27. 18:16

Mivel gyanúsítja a NAVH?

yrok # 2011.01.27. 17:50

Kedves fórumozók!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mekkora büntetésre számíthat az az illető aki a kiállított számlán egyetlen rublikát rontott el. Ez a rontás a számla kiállításának dátuma. Minden más jó. Javítani már nem tudja, mert a céget (kft) már egy éve eladta, de az apeh után már a Vám és P. -nél van az ügy és gyanusított lett az illető.

Válaszotokat előre is megköszönöm.

eva2111 # 2010.12.29. 23:13

jonapot !
szeretném megkérdezni ujra,mert az előzőleg feltett kérdésemre nem kaptam választ. azt szeretném megkérdezni hogy a kapcsolattartói kb menyi idö alat lesz elbirálva? menyi idő alat küldik ki?
köszönöm

Gabicsek # 2010.12.28. 20:31

Hamar kiadják az elfogatót és ha akarnak, hidd el, bemennek!

véel # 2010.12.28. 08:28

Jó napot mindenkinek.

Ma 9.00-ra kellett volna bevonuljak Bp.Nagy Ignác utcába 8 hó.börtönt letölteni.Kedvezményből kizárt a bíró.Január 3-ra tervezem a bevonulást.A kérdésem az lenne,hogy mire számíthatok a rendőrök részéről?Mennyi idő után jönnek ki a lakásra keresni?Azonnal, vagy ennek is megvan a menete.Ha kijönnek és nem nyitok ajtót akkor mi van?Betörik?Az ünnepek miatt maradtam itthon,hogy a szilvesztert ne bent töltsem hanem a gyerekeimmel itthon.Köszönöm a választ mindenkinek.

Dr.Attika # 2010.12.27. 11:45

Polgári perben van felperes, alperes. Büntetésvégrehajtás meg büntető ítéletet követ. Most akkor mi tényállás és mi a pontos kérdés?

pityu001 # 2010.12.27. 10:15

…...29.-ig fellebbezést kell benyújtanom.
Kérdésem mint alperes:
Érvényes-e egy olyan átadási átvételi dokumentum amelyet felperes 2002 évben nem írt alá a saját példányán viszont elfogadott, nem csak a munka mennyisége hanem általam akkor kifizetett kp. összeg is rajta szerepel, mert akkor számlát nem adott? Ezen évben a felperes végrehajtója követeli rajtam újból az összeget, mondván azért nem írta alá a jegyzőkönyvet mert nem értett egyet az összeggel. Továbbá 2007-ben állított ki állítólag számlát melyet 2008-as évben igazolható TVT-el küldött el a részemre. A levél tartalma bizonyíthatatlan de a bíróság elfogadta a felperesnek hogy a számlát kézbesítette. Dióhéjban ennyi. Mi tévő legyek? Fellebbezzek,vagy üljem le?
Köszönöm segítségét.

pcsongor # 2010.12.27. 08:50

A kérdésem az lenne, hogy mi a menete egy szabálysértési eljárásnak?
Tegnap este kaptam egy csekket és szeretném tudni mi történik akkor ha nem fizetem be, illetve közmunkával lel lehet e dolgozni a büntetést?

Dr.Attika # 2010.12.27. 08:14

kiszacsek!
Hogy ez önhiba volt vagy sem, azt majd a BV bíró bírálja el. Talán még a 23-i be nem vonulás minősülhet annak, de csak a keddi bevonulás már bizonyosan nem. Valószínűleg ez a pár nap szabadság cca. 3 hónap plussz börtönbe fog kerülni.

eva2111 # 2010.12.26. 20:55

üdv!
azt szeretném megkérdezni hogy körülbelül mennyi időbe szokott telni amig az ügyész elbírálja és kiküldi a kapcsolattartóit? köszönöm

kiszacsek # 2010.12.24. 10:24

SŰRGŐS!KÉREM VÁLASZOLJANAK!!!December 23-án 9 órára kellett volna bevonulnom a Nagy Ignác utcai börtönbe letölteni a büntetésemet!SAjnos 23-án hajnalban rosszul lettem,kikellett hivni az ügyeletet.Hétfön megyek vissza a háziórvosomhoz hogy igazolja hpogy rosszul voltam.Kedden bevonulok.Azt szeretném kérdezni,ha viszem az orvosi igatzolásokat hogy rosszul voltam,és ezért nem vonultam be időben csak pár nappal késöbb,akkor is elveszik a feltételes szabadságra HELYEZÉS LEHETŐSÉGÉT????nEM ÖNHIBÁMBÓL NEM MENTEM BE IDŐBEN!kÉREM VÁLASZOLJANAK!kÖSZÖNÖM!

Gabicsek # 2010.12.20. 22:02

Erről bíróság dönt, de úgy rémlik, mintha az ítéletben is utalnak rá, amikor annak idején meghozták, hogy feltételes szabadságra bocsátható-e.
Nem tudom pontosan, de szerintem a bíróságnál kell kezdeményezni. De ezt a börtönben is meg tudják mondani, hogy megy ennek a menete.

vanili # 2010.12.20. 20:29

Kedves Gabicsek! Nagyon köszönöm válaszát. Párom a 47§-ban foglaltaknak mindenben megfelel. Kifogástalan magatartással töltötte le büntetése több mint 4/5-ét fogház fokozatban. Hogy lehet érvényesíteni a feltételes szabadságra bocsátás igényt? A börtönben van lehetőség, hogy ezt kezdeményezze az elítélt? Vagy esetleg kintről kell kérvényezni az illetékes bíróságon?