Feltételes szabadlábra bocsátás


Rexor # 2018.02.27. 13:05

Be tudsz vinni, de a munkáltató nem köteles elfogadni ezt (ha rendesek, talán engedélyezik a fizetés nélküli szabadságot).

alonso2010 # 2018.02.27. 12:47

Köszönöm a választ
Még annyit hadd kérdezzek hogy munka lehetőség van e? Illetve mivel bejelentett állások van két hét szabadságot sajnos nem tudnak kiírni a fogda ad e igazolást vagy valamilyen papírt amit be tudok vinni a munkahelyre ?

ObudaFan # 2018.02.27. 12:29

Nem fognak kiengedni előbb. Az egészségi állapottal kapcsolatos iratokat célszerű vinni.

alonso2010 # 2018.02.27. 08:13

Üdvözlöm
Kaptam 13 nap fogház büntetést a nagy Ignác utcába kell mennem. Az a kérdésem esetleg jó magaviseletért hamarabb kiengednek e vagy van e munka lehetőség. 77 óra közhasznú munkát nem dolgoztam le a megadott 270 órából és ezért kaptam a fogház büntetést. Szóval kiengednek e előbb ?
Köszönöm szépen a gyors választ
Még annyit hogy orvosi papírokat pl magas vérnyomásra kardiológiai vizsgálatról papírokat vigyek e?
Köszönöm

ObudaFan # 2017.10.16. 12:32

RŐ-nél ki is mondja a jogszabály, hogy vissza lehet vonni. Szeritnem itt sem zárható ez ki.

kv.kata # 2017.10.16. 12:00

Nem. Már a feltételesben gondolkozom. Nálunk RÖ szóba se jöhet. Csak vannak félelmeim. Szeretném tudni, hogyan védhetem magam.

ObudaFan # 2017.10.15. 15:50

NEm reintegrációshoz kellett? Az elítélt egy alkalommal még megjelölhet másik helyet, ha a tulajdonos visszavonja a befogadót.

kv.kata # 2017.10.14. 20:49

Üdvözlöm!

Feltételes szabadon bocsátáshoz előzetes befogadó nyilatkozat szükséges. Mi történik, ha a feltételes alatt az elítélt "méltatlanná válik" a befogadásra? Ha nem lehet vele együtt élni vagy pl. kárt okoz a befogadójának? Meg lehet a befogadást szüntetni?

Köszönöm válaszát!

Öreg Tölgy # 2017.08.12. 08:25

Társadalmi kötődés program két évnél hosszabb büntetésnél nem alkalmazható (Bv.tv. 187. §).

Ugyanakkor a börtön fokozatban a Bv.tv. 101. § a) pontja szerint az elítélt eltávozása kivételesen engedélyezhető, kimaradása pedig a 179. § szerint akkor, ha hat hónapot kitöltött.

NP01 # 2017.08.11. 21:58

Társaallmi kötődés programra esetleg jogosult lehet - nem néztem most át a fetételeit.

Öreg Tölgy # 2017.08.11. 18:02

Legfeljebb 24 óráig tartó kimaradás, illetve rövid tartamú eltávozás börtönben az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazása nélkül is engedélyezhető, de nem rendszeresen.

biaa9510 # 2017.08.11. 15:54

Tisztet Öreg hölgy!
Enyhébb végrehajtási szabalyokat sem engedélyezhet... vagyis nem kérvényezhet hétvégi hazajövetelre esetleh hosszabb eltávra és efféle ked ezményekre sem 3hónap utan?

Öreg Tölgy # 2017.08.10. 05:37

A feltételest jó magaviselet miatt nem adhatja vissza, és enyhébb végrehajtási szabályokat sem engedélyezhet. Az enyhébb fokozatba helyezést ugyan nem érinti, de a fogháznál nincs enyhébb. Reintegrációs őrizetbe viszont - ha azt más ok nem zárja ki - ettől még helyezhető az elítélt.

biaa9510 # 2017.08.09. 19:58

Üdvözlet!
Érdekelne, hogy ha valaki nem vonul be a megadott időben a kijelölt bv. intézetbe ugye elveszíti a feltételes szabadlábrahelyezés kedvezményet, ezt esetleg kifogástalan magaviselettel a bv bíró vissza adhatja e? ( végül a megadott idő után 2nappal önként jelentkezik a letöltésre NEM viszik)Valamint ez befolyással van e mas kedvezményekre vagy azokat még kaphatja? (Fogház fokozat)

Válaszokat előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.04.08. 10:54

http://penzugysziget.hu/index.php?…

Tehát a büntetlen előélet a feltétel, ami nem feltétlenül esik egybe a közügyektől eltiltás leteltével. Az viszont bizonyos, hogy amíg a közügyektől eltiltás tart, addig semmiképp nem lehet büntetlen előéletű.

pappcs # 2017.04.08. 05:31

Amíg a közügyektől eltiltás mellékbüntetés le nem telik.

Dorinácska72 # 2017.04.07. 20:20

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki feltételes szabadlábon van, meddig nem indíthat saját vállalkozást?
Köszönöm

Nick Name # 2004.03.05. 18:55

Mivel az előző hozzászólás nem pontosan válaszol a kédésekre, rögzítsük:

  • a büntetésvégrehajtási fokozatot egy irányban egyszer lehet megváltoztatni. Tehát fegyházból börtön, tovább nincs. Kétharmados kedvezményre tehát nincs esély.
  • a feltételes szabadság kiterjesztése nem jelenti a kitöltendő büntetésrész mértékének csökkentését. E z a többszörös visszaesők, valamint az üzletszerű és bűnszövetségben bűncselekményeket elkövetők feltételes szabadságra bocsátása lehetőségének megteremtését jelentette, ami 2003. márciusásban meg is történt.
  • az amnesztiával kapcsolatban egyetértek az előttem szólóval.

Nick Name

Dorka # 2004.03.03. 12:25

Nagyon szépen köszönöm a válaszát.
De ha mégis megtud valamit kérem értesítsen!

the big cat # 2004.03.03. 05:14

A fokozatokat meg lehet változtatni. És igen ha csökkentik a fokozatot az irányadó ténylegesen kitöltendő idő csökkenni fog.

A "börtönnépesség" pedig minden akárcsak picit is különleges esemény előtt közkegyelmről kezd suttogni. A mai közhangulatban én semmi esélyét nem látom ennek, és személyes véleményem szerint remélhetőleg nem is lesz ilyesmi. Utoljára a rendszerváltáskor az akkori konzervatív többségű országgyűlés hirdetett közkegyelmet, és nem ez volt a legnépszerűbb intézkedésük.

Dorka # 2004.03.02. 19:14

Segítséget szeretnék kérni.
A párom 2000. júliusa óta bv intézetben van. 7 évet kapott rablásért. Nem bűnöző tipus, belevitték. Jó, tudom ez nem mentség. Elvileg jó magaviselettel 2006. februárjában szabadulhatna. Hallottam arról, hogy létezik olyan, hogy a szabadságvesztés fokozatát meg lehet változtatni. Fegyházról,börtönre. Ha lejebb fokozták lehet-e arról szó, hogy további jó magaviseletért még lejebb fokozzák? És ekkor fogház minősítésben a büntetésének azaz a 7 évnek csak a 2/3-át kellene letöltenie?
Arról is hallottam, Bárándy Péter Úr nyilatkozta, hogy "A börtön népesség csökkenése egyértelműen a büntető jogszabály változásának - ilyen pl. a feltételes szabadlábra bocsátás lehetőségének kiszélesítése"
Ez azt is jelentheti, hogy változtatják az arányokat? Mármint mondjuk a 4/5-öd kitöltendő rész kevesebb lesz?
És azt is beszélik, hogy az Uniós csatlakozáskor rabokat engednek el. Igaz ez? Vagy,hogy a büntetési tételekből 2 évet elengednek?
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
Nagyon fontos lenne!
Bármilyen megoldás érdekelne, hogy minél hamarabb kijöhessen!
Dorka