Szablysértésért kirótt pénzbírság befizetése


FDToth # 2009.11.23. 22:35

Siker! Felhívtuk őket ma reggel, az elején enm akartak küldeni semmit sem, ragasztkodtak a személyes cvsekkátvételhez. Miután felhoztuk azt a példát, hogy ha a baleset vidéken történt volna, Bp.-től 200 km-rfe, akkor is szemlyesen kellen. Erre már nem tudtak mit mpndani, csak annyit, hogy küldik.
Lusta és haszontalan banda...

FDToth # 2009.11.20. 15:55

Szia!

köszönöm a választ! Természetesen kapott oylan "félfamentes" anyagból készült lapot, de azon nem lehet, legalábbis az ügyintáző szerint.
Nem hiszem el, hoyg bírságot csak személyesen lehtne befizetni! Ha pl. vidéki rendőrkapitányságra kellene mennem fizteni, akkor utaznom kéne száz kilométereket?
Megpróbálok még érdeklődni máshol is, hátha!

Ksözi mégegyszer a segítséget!

morci75 # 2009.11.20. 12:38

FDToth

Hasonló, szabálysértésért kirótt pénzbüntetéssel kapcsolatban, az alábbiakat tudtam meg: az illető 25.000,-ft. pénzbüntetést kapott. A végzés/ határozat megérkeztével megkapta a Szab. sértési "válasz-levelezőlapot",amit postán, illetékbélyeggel kellett befizetnie. Ez a "válasz-levelezőlap" sárgás- barnás színű papír, amit félbe lehet tépni, és a postán (befizetéskor) pecséttel igazolják, hogy az illető befizette a kirótt illetéket. Magyarán félbe lehet tépni, egyik megy a szabs.hatósághoz, másik marad az illetőnél.

Ilyen papírt ("válasz-levelezőlapot") nem kapott az illető?

Egyébként amit leírtam, az 2007.-telén történt, ha azóta változott valami a befizetésekkel kapcsolatban, akkor elnézést.

FDToth # 2009.11.20. 11:03

Az első hozászólásra tudna vki vmi reagálni: Köszönöm szépen!

üdv. FDTOth

ObudaFan # 2009.11.18. 19:22

Akkor vagy felelős, ha tudtál arról, hogy az autódba teszik.
Megpróbálják behajtani, aztán ha nem sikerül, vállald a közérdekű munkát, mert különben elzárásra változtatják.

Jutka70 # 2009.11.18. 18:40

Ezt gondoltam,van rá pénzem d emár unom a birságokat kifele fizetni.
Arra értettem ha nincs semmijen jövedelmem meg semmiylen vagyontárgyam.
Akkor mit tud csinálni a hivatal?
Elküld közmunkár?
És ha ara sem emgyek el akkor elvisznek 1000ft/nap? :)

monalisa1 # 2009.11.18. 17:57

Egyszer azt írod hogy "az autómba", máskor meg hogy semmi sincs a tulajdonodba - a kettő üti egymást.

Ha valóban nincs jövedelmed a bírságra valót kénytelen leszel kölcsönkérni, aztán a te dolgod hogyan adod meg...

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.11.18. 17:51

Az autóért a tulajdonos felelős, kivül-belül egyaránt, bárhol és bármikor. (Ha le lett volna zárva a kocsi valószínűleg nem tudják megpakolni semmivel.)

Írod hogy nincs semmi jövedelmed., nos az autót "a" sajátodnak nevezed meg, egy kocsiba pedig tankolni kell, időnként pedig szervízbe vinni stb. Ha tényleg nincs semmi pénzed (?) akkor majd a szüleid kölcsönözik a büntetésre valót, te meg 20e forint elköltése erejéig megülsz otthon...

"Mona"
laikus hozzászóló

Jutka70 # 2009.11.18. 15:37

köszönöm válaszát.

Még egy kérdés.
Hiába nem én tettem bele az automba az italokat akkor is engem vesznek elö? A pénzbirságot akkor is be kell fizetnem ha nincs jövedelmem meg semmi a tuladonomba? Köszönöm üdv laci

ObudaFan # 2009.11.18. 13:16

Kifogással élhetsz, az így hozott határozat ellen pedig tárgyalás tartását kérheted. Viszont a 20e Ft alatti lopás szabálysértés, amiért bírság róható ki, amit végső soron be kell majd fizetni, ha elkövetted a szabálysértést.

Jutka70 # 2009.11.18. 11:44

Jó napot!

Még anyáron volt egy lakadalom és a barátaim ugy döntöttek tele pakolják a kocsimat szesz italla.
Elötte is volt egy kis bonyodalom ki jöttek a rendörök és feljelentettek engem.
Mas kaptam egy levelet abbol a falubol ahol történt a dolog.
Kérédsem az lenne ha meg is büntetnek ezért de 20eft alatt volt az meg megélhetés lopás köteles vagyok befizetni más önkormányzatnak a pénz birságot?
meg nem lehetne-e kiütni ezt a vádat?

Köszönöm

üdv laci

FDToth # 2009.11.17. 19:23

Tisztelt Fórumozók!

Egyik ismerősömet közúti szabálysértésért 40Eft pénzbrsággal súlytottá továbbá 3 hónapra bevonták a jogosítványát.
Az eset idén márciusban történt, az ítélet júliusban emelkedett jogerőre. Ekkor telefon a rendprségre, hoyg akkor most hoygan tovváb, mi a menet a bírság befizetésének és mikortól vonják vissza a jogosítványt.
A válszuk az volt, hogy kap majd értesítést.
Október elején megött a levél, miszeint már letelt a 3 hónap felfüggezstett, így úból lehet vezetni.
A pénbírsággról szó sem esett, csak megemlítették az össezegt.
Ma jött egy levél, mely szerint még mindig nem fizették be a bírsáot. Ez igaz, de azt egyik levélben sem írják le, hoyg hoygan, knek, mikoréh hol kell befizetni!!!
Felhívtuk az illteékes rendőrkapitányságot, ahol azt mondták, hoyg sezmélyesen(!!!) meg kell jelenni, ott kaunk eg ycsekket és azt befizetjük, majd újból vissza, hoyg igazoljuk a bedizetsét!
Kérteük, hyog küldjenek csekket, vagy adkjanak számlaszámot, de nem!
kérdséem: jogilag miért nem lehet csekket küldeni? Ha pl. megbüntetnk szabálytalan parkolsáért, akkor jön a csekk, ebebn az eteben meg nem?
Jogosan kéri a rendőség a személyes megjelenséses befizetsét?
Ha a szomszédba lenne a rendőrörs, akkor elmennék, de ez a X. kerben van, a putri kellős közepén!!!
Az oda és visszút kölségét be lehet hajtani rajtuk?

Köszönettel: FDToth