Banktitok sértés bizonyítása ???


nandy # 2009.12.02. 09:37

Mióta van neked bármi közöd is az ügynök jutalékához???

De az tuti, hogy írásban kellene panaszt tenni a banknál.

banuta # 2009.12.02. 09:04

Szia!
Nyugodtan röhögd ki ha ilyesmivel telefonál!
Közöld vele, hogy rögzíted a beszélgetést, és rendőrségi feljelentést teszel ezügyben.
Egy ismerősőm már tett a rendőrségen feljelentést banktitok megsértésével kapcsolatban, és komolyan vették, a banki ügyintézőt következő héten már hívták is kihallgatásra...
1.kimeríti
2.nem Neked kell bizonyítani, perelni, hanem annak akinek a számláját figyelik, és Téged hívnak, hogy van rajta pénz, ugyanis az ő számlájával kapcsolatban árulnak el banktitkot Neked
3.igen, de előző pont
4.Többnyire igen, hónapokra visszakövethető, hogy melyik ügyintéző milyen képernyőt nyitott meg, mely ügyfél adatait hívta le.
5.Ha szívós vagy és jó nagy "ügyet" csináltok belőle, jók.(kártérítésre ne számítson senki, de ki lehet így rúgatni banki ügyintézőt pl.)
6. Szerintem nincs speciális ügyvéd, keress meg egyet, majd tovább küld, ha nem tud segíteni
7.lehet menni oda is, de az ügyvédnél is kezdhettek

Másik ötlet: bankot kell váltani a családtagoknak.
Annyi bank van már, egyszer kell csak rászánni 1 órát, nyitni egy új számlát, bezáratni a régit, szólni a munkahelyre, szolgáltatóknak, hogy megváltozott a számlaszám és kész.
üdv

jaja # 2009.11.27. 12:14

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

Gondoltam hogy valaki nem kérdéssel fog foglalkozni...A tartozás nem tartozik a történethez nem akartam még ezt is részletesen leírni, de ....
Nem fogok egy biztosítási ügynöknek fizetni életem végéig mert elintézet egy hitelt.Kötöt velem életbiztosítást mint kiderült ez nem feltétele a hitelnek a bank szó nélkül el is fogata miután felmondtam az életbiztosítást és miért fizetném ki ennek a bizt ügynöknek az elmaradt jutalékot fizetem az ügyintézésért , kötöttem ilyen nyugdíjpénztárt meg minden szt amire nincs is szükségem és nem is kell.

Ebben az országban mindenkinek mindent szabad?A következő az lesz hogy leveszi a pénzemet anélkül hogy ott lenék?Hogy lehetséges ez az ország legnagyobb bankjánál?

kérem a kérdéseimre keresem továbbra is a választ. Vagy hol keressek megfelelő ügyvédet?

Immaculata köszönöm. Ajánlana valakit?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.27. 08:22

Szerintem a 6-os.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.27. 07:55

A tartozás megfizetése eszedbe jutott már?

jaja # 2009.11.26. 22:43

Üdv!

Rövid történet ismertetővel kezdeném: egy hitelügyintéző külsős tehát nem a számlavezető bank alkalmazottja hanem szerződött partner hitel ügyintézője egyéb privát tartozásom miatt figyeli a családom az én barátaim barátnőm számlaszámát. Ha lát rajta valamilyen pénz mozgást azzonall hív vagy családtagomat hogy "ho-ho mégis van pénzem".Ebben a bank egyik alkalmazottja segíti ő figyeli konkrétan a számlákat kb 4 számlát.

Kérdéseim:

  1. Ez kimeriti e a banktitok sértés fogalmát?
  2. Ha igen hogyan bizonyíthatom?
  3. Ha igen beperelném a bankot, az ügyintézőt, a külső ügynököt
  4. Logolja e a bank hogy ki és mikor nézi meg a számlákat.Magyarország legnagyobb kereskedelmi bankjáról van szó
  5. Mik az esélyeim?
  6. Speciális ügyvédet igényel e?Kihez fordulhatok?
  7. Helyi rendőrségen vagy hol kell kezdeményezni?

Nagyon köszönöm a válaszokat.