Kegyelmi eljárás


Dr.Attika # 2010.01.11. 11:06

Nem bíztatom én sem. Dr. Sólyom László hivatalba lépésekor meghirdette a kegyelmezési elveit. Eszerint a sok gyermeket és az egészségi állapotot veszi figyelembe. Volt egy kegyelmezési ügyre rálátásom és mind a sok gyerek, mind a komoly betegség fennállt, de még sem gyakorolt kegyelmet. de mivel a remény hal meg utoljára, így be kell adni a kérvényt.

ObudaFan # 2010.01.11. 10:57

Hát, kevés az esély. A kérelmet az első fokon eljárt bíróságon lehet beadni.

ObudaFan # 2010.01.11. 10:57

Hát, kevés az esély. A kérelmet az első fokon eljárt bíróságon lehet beadni.

elcsabi # 2010.01.11. 07:34

Üdvözlöm!

A kérdésem a következő: 2 évvel ezelőtt vádat emeltek ellenem üzletszerűen, folytatósan elkövetett jelentős értékű sikkasztás büntette miatt. Én úgy gondolom, hogy a z eljárás és a tanúk nyilatkozatai alapján a bíróság mindent értékelve és mérlegelve hozta azt az ítéletet ellenem, amely 2 év börtönt 4 évre függesztett fel. Egyben kimondták az előzetes mentesítést! (mivel ez 2-8 év kategóriába tartozik, szerintem nem kell mondanom, hogy az eljárás folyamán nem volt egyértelmű az ügy, viszont mindenhol a bizonyítékokon az én nevem szerepelt)...sajnos.

Jelen esetben azt hiszem össze tehetem a kér kezem!

Van egy problémám ami engem nagyon zavar.
Rendeztem az életem, ami annyit jelent, hogy (természetesen ilyenkor megbélyegzik az embert) nagyon nagy munka árán bizonyítottam és a ranglétra legaljáról most már 1 éve ügyvezető helyettesként dolgozom. Egzisztenciám és erkölcsi megítélésem úgy gondolom helyreállt.

Sokan azt mondják már túl kellene lépnem a dolgon, viszont zavar a tudat, hogy sajnos volt dolgom a törvénnyel.

A kérdésem, hogy nem tudom lenne-e esélyem egy kegyelmi kérvény elbírálásánál, és mi a menete?!

köszönöm!

elcsabi # 2010.01.11. 07:33

Üdvözlöm!

A kérdésem a következő: 2 évvel ezelőtt vádat emeltek ellenem üzletszerűen, folytatósan elkövetett jelentős értékű sikkasztás büntette miatt. Én úgy gondolom, hogy a z eljárás és a tanúk nyilatkozatai alapján a bíróság mindent értékelve és mérlegelve hozta azt az ítéletet ellenem, amely 2 év börtönt 4 évre függesztett fel. Egyben kimondták az előzetes mentesítést! (mivel ez 2-8 év kategóriába tartozik, szerintem nem kell mondanom, hogy az eljárás folyamán nem volt egyértelmű az ügy, viszont mindenhol a bizonyítékokon az én nevem szerepelt)...sajnos.

Jelen esetben azt hiszem össze tehetem a kér kezem!

Van egy problémám ami engem nagyon zavar.
Rendeztem az életem, ami annyit jelent, hogy (természetesen ilyenkor megbélyegzik az embert) nagyon nagy munka árán bizonyítottam és a ranglétra legaljáról most már 1 éve ügyvezető helyettesként dolgozom. Egzisztenciám és erkölcsi megítélésem úgy gondolom helyreállt.

Sokan azt mondják már túl kellene lépnem a dolgon, viszont zavar a tudat, hogy sajnos volt dolgom a törvénnyel.

A kérdésem, hogy nem tudom lenne-e esélyem egy kegyelmi kérvény elbírálásánál, és mi a menete?!

köszönöm!

Beegee # 2010.01.08. 16:49

Nekünk is negatív lett az eredmény pedig elég nyomós indokaink vannak. Nem kegyelmezett Sólyom Úr :-((

ObudaFan # 2009.12.11. 11:54

És a köztársasági elnök.

zsofar # 2009.12.11. 08:30

nem ? ki az igazságügyi miniszter ?

W

ObudaFan # 2009.12.09. 10:56

Nem ő bírálja el.

zsofar # 2009.12.09. 07:34

Sziasztok ! Elküldtem az ügyészségre a kegyelmi kérvényt mivel még nem kaptam meg vádiratot. Majd meglátjuk mi lesz a válasz de remélem van emberség ez emberekben mert amin én és a családom keresztül ment senkinek nem kívánom még az ügyésznek sem aki netán elbírálja a kérvényt.

W

ObudaFan # 2009.12.07. 20:33

Ezeket a körülményeket nem a köztársasági elnök, hanem a bíróság tudja vizsgálni, így a bíróságnak is kell ezeket értékelnie.

zsofar # 2009.12.07. 11:53

köszönöm a választ . Szóval ők azt nem méltányolják hogy én és a családom min ment keresztül és hogy a zsaroló miatt tettem azt amire nem vagyok büszke és megtérítjük a kárt nekik csak nekem azt vissza is kell fizetnem a banknak és a feleségem egyedül nem tudja majd ha engem elítélnek letöltendő -re . Csak van annyi emberség bennük nem ?

W

zsofar # 2009.12.07. 11:53

köszönöm a választ . Szóval ők azt nem méltányolják hogy én és a családom min ment keresztül és hogy a zsaroló miatt tettem azt amire nem vagyok büszke és megtérítjük a kárt nekik csak nekem azt vissza is kell fizetnem a banknak és a feleségem egyedül nem tudja majd ha engem elítélnek letöltendő -re . Csak van annyi emberség bennük nem ?

W

ObudaFan # 2009.12.07. 10:42

Vádemelés előtt az ügyészségre kell benyújtani a kérelmet, utána a bíróságon. Sokat szerintem ne várj tőle.

zsofar # 2009.12.07. 08:46

Tisztelt fórumozok !

A rövid történet a következő . 2008 végén belekeveredtem egy zsarolási ügybe aminek már vége vagyis a vádlott már előzetesben és az első tárgyalás már megvolt . Ami pénzt fenyegetéssel és zsarolással sikerült kicsalni azt én a munkahelyemről loptam. A munkahelyem feljelentett . Kértem a közvetítői eljárást amit megkaptam de nem tudtam a határidőre visszafizetni a pénzt. Az eljárást folytatják , és azt írták hogy ha az első tárgyalásig sikerül megtérítenem a kárt akkor korlátlan enyhítő körülmény lehet. A kártérítés folyamatban van 2-3 héten belül rendeződik ez a része. Még nem kaptam meg a vádiratot , s a kérdésem az lenne hogy kérhetem-e a kegyelmi eljárást mert így is elég nagy terhen vagyunk túl a zsarolási ügyből kifolyólag és majd a Hitelt is fizetni kell . Szerintetek érdemes kezdeményezni a kegyelmi eljárást vagy ha majd lesz az első tárgyalás és addigra a sértettnek a kára is megtérül nem lesz letöltendő büntetés ......stb !
Ha igen ezt hogy kell intézni ?

Köszi

W