ki járhat el bíróság előtt?


ObudaFan # 2009.12.09. 11:01

Ügyvédjelölt önállóan nem fogadhat el meghatalmazást.

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:39

Régebben nekem is volt magánvádas ügyem a bíró nem engedte hogy jogvégzettlen ismerős védjen..
De te próbáld meg,sok sikert.

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:36

Nem tudtam hogy magánvádas.Nekem régen volt magánvádas ügyem de a bíró nem engedte hogy egy jogvégzettlen ismerős védjen .De te próbáld meg.

nickik # 2009.12.09. 09:23

Köszi! Mindjárt indulnom kell a tárgyalásra. Tképpen csak akkor szeretnék vkit magam mellett tudni, ha az ellenfél ügyvéddel jön. Lenne ügyvédjelölt ismerősöm, de ő ma nem tudná csatolni a meghatalmazást (az irodavezetője külföldön van). Én a Be.-ben ezt olvastam, akkor ez mi? Ez alapján azt gondolnám, hogy eljárhat a párom is...

56. § (1) A sértett, a magánvádló és az egyéb érdekelt - ha e törvény nem ír elő személyes közreműködési kötelezettséget - a jogait a képviselője útján is gyakorolhatja. Képviselőként meghatalmazás alapján ügyvéd, nagykorú hozzátartozó, vagy külön törvényben erre feljogosított személy járhat el.
Remélem eszembejut aminek eszembe kell jutnia.
Kösz

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:17

Bemenni bemehet veled csak a hallgatóságnál foglal helyet.Szerintem a tárgyalás kezdetekor is át lehet adni a meghatalmazást .Ügyvédjelölt képviselhet.

nickik # 2009.12.09. 07:46

köszi, ez sajnos pech... "Kicsit" későn kapkodok, igazából csak akkor szeretném hogy valaki bejöjjön velem a meghallgatásra, ha a feljelentett hozz magával ügyvédet. És ha ügyvédjelölt jön velem, ő utólag csatolhatja a meghatalmazását, vagy ha nincs nála nem járhat el?

végrehajtó1 # 2009.12.09. 07:37

A párod nem járhat el a bíróságon

nickik # 2009.12.09. 07:27

Üdv,

meg tudnátok mondani nekem, hogy egy egyszerű rágalmazásos meghallgatás során a feljelentő nevében (úgy hogy ő is ott van a tárgyaláson) ki járhat el? Csak ügyvéd, csak jogi végzettségű, vagy bárki megbízhatok? Konkrétan a párom lenne az a valaki, de ő nem jogász. Kösz