Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése


Gabicsek # 2012.03.05. 19:46

Nincs mit.

DNYdny # 2012.03.05. 16:14

Koszonom a segitseget!

Gabicsek # 2012.03.05. 09:17

Feltehetően a pénzbírságodat elzárásra fogják változtatni. A részletfizetést előbb kellett volna kérvényezned, akkor, amikor a bírság kiszabásáról szóló határozat jogerőre emelkedett.
Ajánlom, szerezz pénzt és gyorsan fizesd be, akkor nem lesz elzárás.

DNYdny # 2012.03.05. 06:33

Senki tobbet harmadszor? Fontos lenne, ha valaszolnatok!
Koszi!

DNYdny # 2012.03.04. 21:03

Az elozo bejegyzesemhez eszembe jutott meg annyi, hogy egy ilyen targyalas kb. meddig tart?

Az elozo kerdeseimre es az erre adott valaszokat is koszonom!

DNYdny # 2012.03.04. 16:46

Kedves Fórumozók!

Csütörtökön kézhez kaptam egy értesítést a szombathelyi városi bíróságtól egy szabálysértési pénzbírság átváltoztatási ügyében. (közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése)

A jogerőre emelkedés már régen, 2011. júniusában volt, azonban azóta őszintén mondom, hogy elfelejtettem az 50.000 Ft-ról szóló csekket feladni.
Március 9-re tárgyalást tűztek ki az ügyben. Kérdéseim a következők:

  • Érdeklődöm, hogy a tárgyaláson miről fog döntés születni? Közmunkára ítélnek, vagy egyből átváltoztatják elzárásra, amit azonnal meg kell kezdenem, azaz a bíróságról egyenes út vezet a bv-be?
  • Ezen kívül érdeklődöm, hogy ez az összeg tovább növekedhet-e? Az pénzbírság megfizetését egy összegben semmiképp sem tudom megfizetni, de a közmunkát és a bv-t is elkerülném. Az egy összegben való befizetés helyett van lehetőség részletfizetést/fizetési halasztást/elengedést kérni a tárgyaláson a jelenlegi helyzetemre való tekintettel? (Januárban elvesztettem az ausztriai munkám, azóta munkanélküli vagyok, folyamatosan keresem kül-és belföldön is a munkát)

Válaszaitokat és segítségét előre is nagyon köszönöm!

Köszönettel és tisztelettel: Jani

Mivvvannn # 2012.03.04. 16:36

Kedves Fórumozók!

Csütörtökön kézhez kaptam egy értesítést a szombathelyi városi bíróságtól egy szabálysértési pénzbírság átváltoztatási ügyében. (közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése)

A jogerőre emelkedés már régen, 2011. júniusában volt, azonban azóta őszintén mondom, hogy elfelejtettem az 50.000 Ft-ról szóló csekket feladni.
Március 9-re tárgyalást tűztek ki az ügyben. Kérdéseim a következők:

  • Érdeklődöm, hogy a tárgyaláson miről fog döntés születni? Közmunkára ítélnek, vagy egyből átváltoztatják elzárásra, amit azonnal meg kell kezdenem, azaz a bíróságról egyenes út vezet a bv-be?
  • Ezen kívül érdeklődöm, hogy ez az összeg tovább növekedhet-e? Az pénzbírság megfizetését egy összegben semmiképp sem tudom megfizetni, de a közmunkát és a bv-t is elkerülném. Az egy összegben való befizetés helyett van lehetőség részletfizetést kérni a tárgyaláson a jelenlegi helyzetemre való tekintettel? (Januárban elvesztettem az ausztriai munkám, azóta munkanélküli vagyok, folyamatosan keresem kül-és belföldön is a munkát)

Válaszaitokat és segítségét előre is nagyon köszönöm!

Köszönettel és tisztelettel: Jani

Mivvvannn # 2012.03.04. 16:34

Kedves Fórumozók!

Csütörtökön kézhez kaptam egy értesítést a szombathelyi városi bíróságtól egy szabálysértési pénzbírság átváltoztatási ügyében. (közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése)

A jogerőre emelkedés már régen, 2011. júniusában volt, azonban azóta őszintén mondom, hogy elfelejtettem az 50.000 Ft-ról szóló csekket feladni.
Március 9-re tárgyalást tűztek ki az ügyben. Kérdéseim a következők:

  • Érdeklődöm, hogy a tárgyaláson miről fog döntés születni? Közmunkára ítélnek, vagy egyből átváltoztatják elzárásra, amit azonnal meg kell kezdenem, azaz a bíróságról egyenes út vezet a bv-be?
  • Ezen kívül érdeklődöm, hogy ez az összeg tovább növekedhet-e? Az pénzbírság megfizetését egy összegben semmiképp sem tudom megfizetni, de a közmunkát és a bv-t is elkerülném. Az egy összegben való befizetés helyett van lehetőség részletfizetést kérni a tárgyaláson a jelenlegi helyzetemre való tekintettel? (Januárban elvesztettem az ausztriai munkám, azóta munkanélküli vagyok, folyamatosan keresem kül-és belföldön is a munkát)

Válaszaitokat és segítségét előre is nagyon köszönöm!

Köszönettel és tisztelettel: Jani

ObudaFan # 2010.10.27. 10:20

Ő kutathat benne, de köteles elmondani, hogy ki is ő.

Laci87 # 2010.10.24. 21:26

Jó napot!

Kérdésem az lenne.
A rendőr belenyúlhat-e a saját tulajdonú autómba és kutathat benne? Amennyiben nem mondja el nekem az igazoltatás során amit kérek tőle pl. rang, beosztás, jelvény szám, igazolvány szám, név. Abban az esetben köteles vagyok bármilyen módon igazolni magamat és a kocsimat? Köszönöm válaszát előre is. üdv

ferrke # 2009.12.15. 10:31

Fizetned kell,a bünntipontot tudod meguszni...

Nydav # 2009.12.14. 16:56

Köszi a válaszokat.

Nem tudom, ti mennyire vagytok kompetensek a témában, de sikerült e-mailen felvenni a kapcsolatot dr. Grád András, ügyvéddel. (Innen jogifórumról van meg a címe)

Azt az információt kaptam tőle, hogy működik a dolog:)

Mindenesetre már várom, hogy a Rendőrség kiküldje az adatbekérőt. Aztán lesz ami lesz;)

Még egyszer köszönöm a hsz-eket.

Tisztelettel: NYP

Bombi # 2009.12.13. 21:02

Ezt a "kiskaput" közel 6 hónapja becsukták.

monalisa1 # 2009.12.13. 20:52

Ha nem tudod megnevezni ki vezette az autót (...) a csekket az üzembentartónak kell befizetnie - ennyit "a" kiskapuról.

A helyszíni bírság összege 30.000 Ft-ig terjed.

"Mona"
laikus hozzászóló

Nydav # 2009.12.13. 20:37

Tisztelt Fórumozók!

2009. 11. 08-án szabálytalanul parkoltam. A távollétemben 10.000 Ft-ra büntetett meg a Közterület-felügyelet, melyről egyrészt kaptam a szélvédő mögé értesítést, másrészt ajánlott levél is érkezett 2009. 11. 12-i keltezéssel.

"Várakozóhely alatt lévő kiegészítő táblától eltérően várakozott /KRESZ 17. § (1) bek. e./.

Cselekményével megvalósította a 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet 54. § szerint minősülő közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést, ezért a helyszínen intézkedő közterület-felügyelő a gépjárművezető távollétében 10.000 Ft helyszíni bírságot szabott ki."

Eléggé nonszensz, hogy egy olyan szabályszegésért tízezer forintra vágnak meg, amivel nem akadályoztam, várakoztattam meg senkit... Általában 3-5 ezer forintos bírságokkal nincs bajom, be is fizetem őket, mint szükséges rosszat.

Az egyik simerősöm szerint szabálysértéseknél továbbra is megmaradt a "kiskapu", miszerint miután a Közterület-felügyelet átküldi a feljelentést a Rendőrségnek, a Rendőrség küld valami papírt, hogy ki vezette az autót. Ilyenkor elvileg lehet azt írni, hogy a gépjárművet az adott időpontban közeli hozzátartozóm vezette, akinek kilétéről nem kívánok nyilatkozni.

Szóval a kérdésem az lenne: biztosan működik még ez a "kiskapu"?

Válaszaikat előre is köszönöm, maradok tisztelettel: NYP