Van esélyünk?


ObudaFan # 2009.12.18. 11:01

A bíróság dönt az előzetes kérdéséről. Az mindig hosszú idő.A bíróság dönt az előzetes kérdéséről. Az mindig hosszú idő.

Ez két okból is részben téves.

  1. Be. 136. § (4) Az előzetes letartóztatást a vádirat benyújtásáig az ügyész is megszüntetheti.
  2. Be. 214. § (1) A nyomozási bíró - ha e törvény másképp nem rendelkezik - az indítvány előterjesztésétől számított három napon belül indokolt végzéssel határoz.
laeyer # 2009.12.18. 08:24

Nyugodjon meg. A bíróság dönt az előzetes kérdéséről. Az mindig hosszú idő. Remélem a lekhelyelhagyási tilalom az előzetes helyett megkérésre került, amennyiben úgy dönt a bíróság, hogy nem engedi el a párját! Önöknek az is megfelelő!

Továbbá gondoljon bele, hogy 1-én mindenképp lejár az előzetes, szilveszterkor nem fognak bemenni a bírók! Véleményem szerint a jövő hétig megszületik a határozat, az ügyvédjét pedig kérdezze, amit nem tud! KÖteles válaszolnia, vagy Ön tegyen ellenlépést.

A bíróknak több ilyen esete van az ünnepek körül, kérem nyugodjon meg! További kellemes ünnepeket..

laeyer # 2009.12.18. 08:22

Nyugodjon meg. A bíróság dönt az előzetes kérdéséről. Az mindig hosszú idő. Remélem a lekhelyelhagyási tilalom az előzetes helyett megkérésre került, amennyiben úgy dönt a bíróság, hogy nem engedi el a párját! Önöknek az is megfelelő!

Továbbá gondoljon bele, hogy 1-én mindenképp lejár az előzetes, szilveszterkor nem fognak bemenni a bírók! Véleményem szerint a jövő hétig megszületik a határozat, az ügyvédjét pedig kérdezze, amit nem tud! KÖteles válaszolnia, vagy Ön tegyen ellenlépést.

A bíróknak több ilyen esete van az ünnepek körül, kérem nyugodjon meg! További kellemes ünnepeket..

ObudaFan # 2009.12.17. 12:51

Előzetes letartóztatással kapcsolatos ügyeket a bíróság a törvénykezési szünet időtartama alatt is intéz.

acicus # 2009.12.17. 11:50

Köszönöm a válaszát!tudom,hogy a védőnknek kellene informálnia,de sajnos hiába kérdezem,konkrétumot nem mond.Azt se tudatja velem(én fizetem őt)hogy mikor van itélkezési szünet,és hogy vajon mennyi időt kell még várnunk?Azért fordultam ide,hátha valami tapasztalat alapján némi segítséget kaphatok.Az ügyvédünk mást sem mond,minthogy türelem.Na ez mostmár vészesen elfogyott,elég volt ez a 80 nap a párom nélkül.Ha mégis a leírtamból valami idö megközelítést kapnék,szívesen venném.Köszönöm!

ObudaFan # 2009.12.17. 11:25

Az őt képviselő védő ismeri a legjobban az ügyet, sokkal jobban, mint innen bárki fogja. Őt kellene kérdezni.

acicus # 2009.12.17. 10:19

Szép napot mindenkinek!Segítséget szeretnék kérni abban,hogy párom elözetes letart.-ban van,jan.01-én járna neki le.A nyomozást ügyében lezárták,ami miatt bent van(esetlegesen tanuk befolyásolása)már nem áll fent.A nyomozást végzö elöadó sem kéri a további bentlétét,az ügyvédünk is beadta erre vonatkozo inditványát,valamint párom is kéri ugyanezt.Tőlem az ügyészség 07.-én bekérte az igazolásokat az egészségi állapotomra,valamint az anyagi helyzetünkre,és hogy 2 gyermekünk van.Az lenne a kérdésem,tudna-e valaki információt adni arra az esetre,hogy van-e vajon esélyünk arra,hogy már karácsonyra kiengedjék?Mennyi ennek az elbírálási ideje?A nyomozást dec.04.-én zárták le.Létezik az,hogy a közeledő ünnepek miatt vannak elúszva az ügyészségen,ezért nincs még döntés az ügyében?07.-e óta vannak a kérelmek beadva.Ügyvédünk érdeklődik az ügyben,(nekem nem adnak felvilágosítást)de most megint azt mondták neki,hogy pénteken érdeklődjön ismételeten.Kérem,aki tud,informáljon,amit előre is köszönök,ugyanis ilyen szituációban sosem voltam.Köszönöm!