Mostantól:pénzbüntetés=letöltendő szabadságvesztés?


fekete mamba # 2010.07.02. 16:57

"Egyébként meg kedvezőbb részletfizetési szabályok lesznek."

De azt értsd meg,hogy egy (közel) minimálbéresnek,vagy egy rokkantnyugdíjasnak 2 év alatt is KIZÁRT kifizetni mondjuk 700 000 forintot.Tehát ennyi erővel mondhatnánk eleve azt is,hogy fogház fokozatú szabadságvesztésre ítéljük.Mert gyakorlatilag arra ítéltük,még ha nem is nevezzük annak.Azért az 50 000 forint nem tudom honnan veszed,hogy komolytalan.Szerintem egy átlag dolgozó,családos ember számára 50 000 forint nagyon komoly visszatartó erő,mondjuk ittas vezetés esetén.

Hupikék # 2010.01.03. 18:50

Csak még annyi a témához, hogy ha valakinek most van folyamatban ügye, amely még tavakly indult, akkor Btk. 2. § alapján még az enyhébb pénzbüntetési szabályok szerint lesz büntethető.

Hupikék # 2010.01.02. 21:08

Tény, hogy szigorodik a pénzbüntetés, de sokszor rögög a terhelt, ha 3 év múlva fizetnie kell 50.000 Ft-ot.

Megkockáztato, hogy az igazságszolgáltatás komolysága is sokszor elbukik ezen.

Egyébként meg kedvezőbb részletfizetési szabályok lesznek.

A bíróság az ügydöntő határozatában - az elkövető vagyoni, jövedelmi viszonyaira tekintettel - rendelkezhet úgy, hogy az elkövető a pénzbüntetést legfeljebb két éven belül havi részletekben fizetheti meg

csillagpor # 2010.01.02. 20:21

és ez már törvényben van ,vagy csak tervezik?a megélhetési bünözök is erre számithatnak?hol lehetne erröl utána olvasni?

Megara # 2010.01.02. 19:55

Arról beszélgettünk, hogy a pénzbüntetés alsó határa 3000,- Ft-ról 75.000 Ft-ra emelkedik.
Aki ezt még részletekben sem tudja kifizetni, az sajnos előfordulhat, hogy elzárással bűnhődik. Ilyen eddig is volt, csakhogy 10-20ezer büntetést könnyebb volt leróni.


Megara
(nem jogot végzett hozzászóló)

csillagpor # 2010.01.02. 19:10

azt hittem most már a szabálysértések után lesz pénz büntetés is és szabasdságvesztés.de akkor ez még nem várhato?

monalisa1 # 2010.01.02. 17:24

Hát hogy nem egyforma mértékkel büntetnek az elvitathatatlan.

Megara # 2010.01.02. 17:12

Sajnos kedves monalisa, erről nem vagyok meggyőződve.
Hallottam én már olyat is, hogy valaki egy véletlenül lesodort visszapillantó tükör miatt 20 nap közmunkára ítéltetett, míg az Erzsébet-híd órákra történő lezárása 30 nappal büntetendő.

Szerintem valami baj lehet az arányokkal...


Megara
(nem jogot végzett hozzászóló)

monalisa1 # 2010.01.02. 16:58

Azért ne feledjük: a pénzbüntetés valami miatt ki lett érdemelve...

Kis stikli kis bünti, nagy disznóság esetén nem ok nélküli a nagy summa.

Megara # 2010.01.02. 16:46

Talán az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha mindenki betartaná a törvényeket és a szabályokat, az ingyen van.

De innentől legalább elmondhatjuk, hogy van adósok börtöne, mert akire olyan mértékű pénzbírságot rónak ki, amit részletekben is képtelen kifizetni, nagy valószínűséggel ülni fog.

Egyébként gratulálok annak aki azt gondolta, hogy ennek elrettentő hatása lesz. Viszont megoldódik a közhasznú munka kérdése: a "bűnösök" közmunkával építhetnek új börtönöket, mert a régiek eléggé zsúfoltak lesznek.


Megara
(nem jogot végzett hozzászóló)

monalisa1 # 2010.01.02. 16:01

Szvsz nem egyenlőségjel, hanem ha nem tudja kifizetni a pénzbírságot akkor közmunkával és/vagy bizonyos rövid szabadságvesztéssel megváltható. Eddig is így volt tehát nem új a dolog.

"Mona"
laikus hozzászóló

csillagpor # 2010.01.02. 15:51

Kifejtenétek mit jelent ez:
"mostantol:pénzbüntetés =letöltendö szabadságvesztés"

végrehajtó1 # 2010.01.02. 14:28

De mindez csak az én véleményem…

Még szerencse...:)

fekete mamba # 2010.01.02. 12:35

Ez a 3000 forintos legkisebb napi tétel azért elég érdekes...Ugye a napi tételt az illető jövedelmi viszonyai alapján állapítják meg.Ha jól tudom eddig nagyjából úgy csinálták,hogy a jövedelemből a létminimumhoz szükséges kiadásokat levonták.Most ugye erről szó nincs.És akkor mondjuk a 3000 forint napi tétel egy minimálbéresre vonatkozik,akkor ugye 200 napi tétel esetén 600 000,2 évi részletfizetés esetén havi 25 000,amelyet nem valószínű,hogy minimálbérből meg tud fizetni,vagy ha megfizeti,akkor már olyan nyomorban van,hogy akkor már a fogház fokozatú sittel sokkal jobban jár,mert ott legalább adnak enni,és fűtenek,mert ha kifizeti a büntetést,akkor otthon a fentiek közül az egyik teljesen nyilvánvaló,hogy nem fog összejönni.:)Tehát ezentúl a pénzbüntetés csak annyiban lesz jobb,mint a nevén nevezett viszonylag rövid szabadságvesztés,hogy szabadulás után rögtön mentesül a büntetett előélet alól(ez azért persze jelentős),és szavazhat bent,minden más szempontból letöltendő viszonylag rövid szabadságvesztés lesz,még ha nem is annak fogják hívni. Akkor már jobb lenne szerintem lehetővé tenni,hogy az egy év alatti letöltendő fogházbüntetéseknél is a szabaduláskor mentesül,és a pénzbüntetést pénzbüntetésnek,a szabadságvesztést meg szabadságvesztésnek nevezni.De mindez csak az én véleményem...