tud valaki segíteni?


dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.11. 10:03

Kedves Fórumozók!

Remélem tud nekem valaki segíteni, bár talán nem a megfelelő topicot válazstottam…

Egy barátom szüleivel kapcsolatban lenne szükség orvosi vizsgálatra. Egy háztartásban élnek, és a barátom feleségénél veserákot diagnosztizáltak. A szülők higiéniai körülményei siralmasak és az utóbbi időben eldurvultak a viszonyok is. A barátom szeretné, ha a szülők is megcsináltatnák a hepatitis szűrést, amin már a család minden tagja átment, de nem hajlandóak rá. Ráadásul az anyuka többször megfenyegette és tettlegesen is ántalmazta már a barátom feleségét, amiből rendőrség ügy is lett. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van e lehetőség a szülők hepatitis szűrésére való kötelezésre, illetve anyuka elmeorvosi vizsgálatára?

Előre is köszönöm a segítséget!

laeyer # 2010.01.10. 20:16

Szia!

Én könyvelő irodával is kapcsolatban vagyok, de nincs kedvezmény. Csak közvetett módon. Például olyan ktg.-ket le tudsz írni, amelyet később nem, illetve nem minden évben. Évekig kinullázhatja az adódat. Valamint az alkalmazotttakon tudsz spórolni. Rájuk lehet kedvezmény...

A továbbiakban is, könyvelés esetén is!

laeyer # 2010.01.10. 20:16

Szia!

Én könyvelő irodával is kapcsolatban vagyok, de nincs kedvezmény. Csak közvetett módon. Például olyan ktg.-ket le tudsz írni, amelyet később nem, illetve nem minden évben. Évekig kinullázhatja az adódat. Valamint az alkalmazotttakon tudsz spórolni. Rájuk lehet kedvezmény...

A továbbiakban is, könyvelés esetén is!

monalisa1 # 2010.01.10. 14:08

Balra találod az "Adattár" rovatot és ott a "keresőbe" írd be a kényszervállalkozás címszót - 10 találat jelenik majd meg., mindegyik ezen kérdéssel foglalkozik és bizonyára lesz részletes jogszabályismertető is.

Én külön csak annyit, hogy saját könyvelő nélkül bele se kezdj a vállalkozásba, mert önmagában ez bukta lehet a későbbeikre nézve.

Amúgy minden jót, sok sikert - és legfőbb türelmet, kitartást.

"Mona"
laikus hozzászóló

Távközlés # 2010.01.10. 13:24

Tisztelt Fórum.

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok , hogy 2009.05.06-tól regisztrált munkanélküli vagyok. Vállalkozást szeretnék kezdeni.
Kényszervállalkozásnak is nevezték régen.
Van-e információtok hogy milyen kedvezményeket vehetek igénybe? Ha egyáltalán létezik még ilyen ?

Köszönettel: Távközlés

ObudaFan # 2010.01.10. 10:58

Mondjuk az áruházat is nyilatkoztatni lehetne, hogy mikor takarították el a havat aznap.

tomas64 # 2010.01.10. 08:53

Keress tanúkat, akik igazolni tudják, hogy aznap a felfestést eltakarta a hó.

mortimano # 2010.01.10. 08:26

2009 12 18-án leparkoltam egy áruház parkolójában, amit hó takart,és a parkolást tábla nem tiltotta. Amikor kijöttem az áruházból el volt takarítva a hó és láttam, hogy mozgássérült parkolóban állok. Csak felfestés van, tábla nincs.„TERMÉSZETESEN“már az ablakon volt a bünti papír. Nem egyedül voltam , tanúm is van,hogy amikor beálltam,nem látszott a felfestés. Most a felszólítást is megkaptam a szabálysértésről. Mit tehetek az igazam védelmében??? a segítséget előre is köszönöm!