Segítség Obudafantól!


ObudaFan # 2010.01.28. 12:29

Ügyfélfogadási időben a vádlott be tud nézni ingyen.

regenye # 2010.01.27. 15:39

Az iratbetekintéssel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy annak pontosan mi a menete/feltétele?
Be kell jelentkezni a bíróságon előre, van-e díja?
Az ügyben érintett magánszemély is megteheti vagy csak ügyvéd esetleg?

köszönöm!

ObudaFan # 2010.01.23. 09:05

Bíróságon kell kezdeményezni. Csak közvetítő segítségével fog menni.

http://www.kih.gov.hu/…ogo/mediacio

regenye # 2010.01.22. 22:46

Köszönöm!
És azt a bíróságon kell kezdeményezni?
Illetve kérdés még, hogy csak közvetítő segítségével van lehetőségem megegyezni vagy megtehető ez közvetlen a vétlen féllel is??
Csak mert nem vagyok tisztában a közvetítői eljárás részleteivel (díja, menete, stb..).

ObudaFan # 2010.01.22. 19:29

Közvetítői eljárást kezdeményezz, ahhoz felesleges tudni az adatait. (Egyébként ha nem kérte a zártan kezelését az adatainak, akkor iratbetekintéssel megtudhatod őket.)
A közvetítői eljárás eredményéről a bíró magától a mediátortól szerez tudomást.

regenye # 2010.01.22. 18:42

Tisztelt Obudafan!

Az lenne a kérdésem, hogy egy közlekedési balesetnél amely jelenleg bírósági szakaszban van (elsőfokú tárgyalásra vár), hogyan lehetne hozzájutni a vétlen fél adataihoz? Szeretnék megegyezni vele a kártalanításáról, de nem tudom csak a nevét. A bíróság kiadja az adatait (betekintés a bírósági iratokba?) a vádlott részére?
Illetőleg ha későbbiekben sikerül megegyezni a kártalanításáról, akkor azt mikor illetve milyen módon kell a bíróság felé jelezni, hogy a bíróság megszüntesse a büntetőeljárást.
Mert ha jól tudom erre van lehetőség mivel a baleset nem okozott maradandó egészségkárosodást a vétlen félnek.

Köszönöm!

ObudaFan # 2010.01.22. 08:56

Tulajdonképpen elég maga a kérelem. Az adatokat a bv intézet szolgáltatja.

Beegee # 2010.01.21. 17:41

Kedves Obudafan !

Segítsen nekem legyenszíves mit kell tartalmaznia egy EVSZ kérelemnek?

Köszönettel
Beegee

Dr.Attika # 2010.01.16. 19:19

Köszönöm Legislator!
Erre tényleg nem gondoltam. Valóban csak holtak avathatók boldoggá.

Módosítok. Ha ObudaFan eleget tesz az ifjú hölgy kérésének, akkor szentéletűnek tekintem.

Legislator # 2010.01.16. 17:09

Attika írta: "kezdeményezem a boldoggá avatását."
OFF
Ahhoz előbb el kell hunyni a boldoggá avatandónak.
ON


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2010.01.16. 17:05

Az úgy cca. 70 oldal.Ha ObudaFan leírja, akkor kezdeményezem a bologgá avatását.

molli84 # 2010.01.16. 11:33

Szóval akkor most még nem találom meg?Na mindegy tisztelt Obudafan tanál tudna segíteni ha kb. leírná hogy mik lesznek májustól!Megköszönném!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.16. 11:08

De csak májustól lesz hatályban. Tehát itt balra, a hatályos jogszabályok között nem találod meg.

monalisa1 # 2010.01.16. 09:30

A Büntető Törvénykönyv (= btk.) megtaláható itt balra a "Szolgáltatások" menűsor "törvénytár" rovatban.

"Mona"
laikus hozzászóló

molli84 # 2010.01.16. 09:01

Nemrég kérdeztem hogy voltak-e törvénymódosítások a btk.-ban.Azt válaszoltada tisztelet Obudafan hogy igen a feltételessel kapcsoltaban volt egy pár!Le tudnád nekem írni röviden és tömören hogy mik ezek a módosítások!Előre is köszönöm!