Mire számíthatunk?


Böcike # 2010.05.05. 18:15

Én köszönöm a segítséget!!!De utálom ha leszólnak.Bocsánat.

monalisa1 # 2010.05.05. 16:36

Böcike

Nem fikázásról van szó, valamint segítőleg két jogász is megválaszolt neked.

Máskor ne szarkulj!

"Lisa"
laikus hozzászóló

Böcike # 2010.05.05. 15:52

Tévedni emberi dolog!!Nevessél,nem tud érdekelni.Azért mert valaki ideges,s aggódik a sorsa miatt,s nem megfelelően ír ki valamit azért nem kell leszólni!!!Itt nem a kifejezéseket kell kritizálni,hanem véleményt kell írni.Én csak megakartam tudni hogy,milyen módon müködnek a dolgok mert nem vagyok tisztába a törvényekkel!!De bocsánat ha írtam erre az oldalra, már bánom!!!Mert itt egyesek csak fikázni tudják az embert!!!

pazs # 2010.05.05. 14:52

Böcike: elnézést, akkor a többit megtartom magamnak.

honeybear45 # 2010.05.05. 14:40

Böcike!
Kikérdezni??? :-)esetleg megkérdezni, vagy kikérni más véleményét. Ez olyan volt, mint a fogságba tartottak beírásod... :-)
Bocsánat, nem bántásként de rég nevettem ennyit...:-))

Böcike # 2010.05.05. 14:31

És akor nem lehet kikérdezni más véleményét vagy mi???Nem csak te vagy egyedül pazs!!!

pazs # 2010.05.05. 14:30

Ráadásul ezt már legalább kétszer elmondtuk másik két topicban.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.05. 14:28

Böcike, ez alatta van a szabálysértési értékhatárnak, semmi köze az erkölcsi bizonyítványhoz.

Böcike # 2010.05.05. 14:19

Valaki valami véleményt add???

kekdelfin (törölt felhasználó) # 2010.05.05. 13:36

VALAKI!

BOCS AZ ÁLLANDÓ ZAKLATÁSÉRT. ANNYIT SZERETNÉK MÉG TUDNI, HOGY HA 4 KÜLÖNBÖZŐ ÜGY VAN ELLENEM FOLYAMATBAN ÉS MIND A NÉGYBEN MAGÁNOKIRAT HAMISÍTÁS A VÁD: 16, 24, 7, ÉS 6 RENDBELI, AKKOR MIRE LEHET SZÁMÍTANI?

JELENLEG EGY ÍTÉLETEM VAN, AMI ELSŐ ÉS MÁSOD FOKON IS HAT HÓNAP FOGHÁZ EGY ÉVRE FELFÜGGESZTVE, EZ ALAPJÁN MIRE SZÁMÍTHATOK A TÖBBI ÜGYBEN?

A MÁSODIK ÍTÉLETBEN FIGYELEMBE VESZIK A FÜGGESZTETTET ÉS EZ ALAPJÁN DÖNTENEK? VAGY KÜLÖN KÜLÖN HOZNAK ÍTÉLETET EGYMÁSTÓL FÜGGETLENÜL?

ATTÓL TARTOK NAGYON, HOGY HALMAZATKÉNT FOGJÁK VENNI ÉS BÖRTÖNBÜNTETÉST FOGNAK ADNI.

REMÉLEM TUD VALAKI VALAMI OKOSAT MONDANI.

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS.

Böcike # 2010.05.05. 12:48

Sziasztok!!!!
Nem is tudom miért,csak talán én is megakartam próbálni,hogy sikerül vagy nem???Hát jól megjártam…
Szerdai napon este bementem a tescoba ennivalójért,s közben körül néztem.Elmentem a kozmetikai részlegre.Meg tetszett a körömlekk és a púder.Tudtam nálam nincs pénz ezéert elmentem onnan hoyg ne fájditsam tovább a szívem,de meggondoltam magam s vissza mentem.Levettem a z árukat a polcról s a kosaramba helyeztem.Szé tálgatás közben a Tescoba leszedtem a vonalkódokat s a táskába tettem az árúkat.Vásárol gattam s mentem fizetni.De mikor mentem volna el a biztonsági őr bekísért s kihallgatott.Én egyből bevallottam a bűnömet.A kár 1680ft a tesco által.Aztán jöttek a rendőrök s bevittek.Nem volt nálam semmi irat.3 órán keresztül fogságba tartottak,utána jegyzőkönyv,uj jlenyomat stb.Elmúltam 18 éves.Mennyi lesz a bírságom??Kaphatok még erkölcsi bízonyitványt,mert kellene a szakmámhoz???Örökkre bene maradok a nyilvántartás ba??Nagyon megbántam már.Soha nem teszek ilyent,mert nem éri meg.Nagy szégyent hoztam a szüleimre.NE LOPJATOK CSAJOK,INKÁBB CSA FÁJON A SZÍVETEK ÉRTE!!!!Kérlek írjatok!!!!!!
Kétségbe esett lány…

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.04. 12:22

Jópofa: falaz a haveroknak, de fizetni helyettük már nem akar.

pazs # 2010.05.04. 11:56

Szegednapfény: lehet, a tettestársak ugyanis egyetemlegesen felelnek a bűncselekménnyel okozott kárért. Aztán az a tettestárs, aki kifizette a sértett kárát, a másik kettőre eső részt követelheti ettől a másik kettőtől.

Szegednapfény # 2010.05.04. 11:37

Tisztelt Jogászok !
Társtettesként elkövetett rongálás vétsége miatt egy év próbára bocsátásra került sor.
A vádlott két nyomozás során ismeretlenül maradt társával 80 ezer forint kárt okozott a sértettnek, mely nem térült meg.
A sértett most csak az ismert vádlottal ( két ismeretlen társ hiányában) akarja az egész kárt megtérítettni késedelmi kamatokkal együtt. Nem fizetés végett polgári jogi igényt akar előterjeszteni.
Kérdésem:Az összes kárnak nemcsak az 1/3-át lehetne követelni a vádlottól? Hiszen 3 személy okozta összesen a kárt, és ebből két ismeretlen személy van. Lehet az ismert egy vádlottól követelni az egész összeget?
Köszönettel.

Krisz280 # 2010.05.04. 11:11

Ez mit jelent?
Több tízezer forint, vagy tízezer forint körüli összeg?
Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.04. 11:06

Tízezres nagyságrend.

Krisz280 # 2010.05.04. 11:04

Tisztelt Ügyvéd Úr/Fórumozók!

Az alábbiakban leírtam a problémámat,de érdemben még nem kaptam választ.Várom mielőbbi szíves válaszukat.
Köszönettel

Grád András # 2010.05.03. 20:32

Nagy valószínűséggel felfüggesztett lesz belőle, nagyjából 6 hónap, nagyjából 1 évre felfüggesztve. Ennél pontosabbat majd a bíró mond. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Davide # 2010.05.03. 20:19

Tisztelt Ügyvéd Úr!

I. rendű vádlottként a következőkkel vádolnak:
1 rendbeli garázdaság vétsége
1 rendbeli könnyű testi sértés vétsége

A II.r. vádlottat visszaeső társtettesként 1 rendbeli társtettesként vádolják.
/3szor volt büntetve ebből 2 év letöltendő börtönt kapott, más jellegű bcs. miatt.

Én büntetlen előéletű vagyok.Jelenleg munkanélküli.

Milyen büntetésre számíthatunk? Továbbá a közvetítői eljárás lehetőségéről szeretnék információt tudni.
Ön ajánlja-e?Egy esetleges alternatív megoldás is érdekelne.

Válaszát előre is köszönöm!

Davide

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 19:53

Kekdelfin, vétségért akár végrehajtandó szabadságvesztést is lehet kapni.

Davide # 2010.05.03. 19:16

Tisztelt Ügyvéd Úr!/Fórumozók/

kekdelfin (törölt felhasználó) # 2010.05.03. 12:44

ANNYIT MÓDOSÍTANÉK MÉG A TÖRTÉNETEN, HOGY ELSŐFOKON 17 RENDBELI MAGÁNOKIRAT HAMISÍTÁS VOLT A VÁD, AMIT MÁSODFOKON MÓDOSÍTOTTAK 16 RENDBELI MAGÁNOKIRAT HAMISÍTÁSRA. MINDKETTŐÉRT HAT HÓNAP FOGHÁZ EGY ÉVRE FELFÜGGESZTVE.

VISZONT HA HARMADFOKON SEMMIRE NEM SZÁMÍTHATOK, AKKOR MIÉRT MONDTA A BÍRÓ, HOGY FELLEBBEZNI LEHET? NEM ÉRTEM EZT AZ EGÉSZET!

AKKOR MOST MIT LEHET TENNI? MERT MINDENKÉPP SZERETNÉK PÉNZBÜNTETÉST. ÉS AZT SEM ÉRTEM, HOGY VÉTSÉGÉRT HOGY LEHET FELFÜGGESZTETTET KAPNI?

Krisz280 # 2010.05.02. 14:45

Az történt,hogy felemeltem egy üveget,megnéztem mi van benne,és visszatettem a földre(nem hajítottam,nem dobtam) hanem letettem.Mivel nem az én üvegem nem vagyok köteles hurcolászni,se pedig kidobni.Ezt meglátta a rendőr és megbünetett.

Dr.Attika # 2010.05.02. 14:40

Tisztelt Krisz280!
Ez attól függ, hogy mi az a szemetelés. Szemetelni lehet úgyis, hogy eldob egy papirzsebit, de lehet úgyis, hogy egy kamionnyi szemetet dob ki olyan helyen, ahol tilos.
Már többször szó volt arról e főrumon, hogy jogi problémákra csak úgy lehet válaszolni, ha leírják a történeti tényállást. A történeti tényállás az , ami történt. Ha ezt nem teszik, akkor nem nagyon lehet segíteni.

Krisz280 # 2010.05.02. 13:35

Tisztelt Fórumozók!
Büntetlen előéletű vagyok,eddig semmi dolgom nem volt soha a hatóságokkal.Nemrég történt velem,hogy szemetelésért feljelentettek,és azt mondták a rendőrök,hogy pénzbírságra számíthatok.Ott helyben nem írtam alá semmit.Mekkora összegre számíthatok?

Köszönettel
Várom mielőbbi szíves válaszukat