Elkobzás!


Dr.Attika # 2010.01.28. 16:21

Guba nem hülye itt senki. Tudjuk, hogy pénzbüntetést nem lehet összbüntetésbe foglalni. A pénzbüntetést arra írtam, hogy az ügyész indítványozhat amit akar, a bíróság ítélhet pénzbüntetést és végrehajtható szabadság vesztést is.

guba # 2010.01.28. 16:12

Pénzbüntetést szeretnél összbüntetésbe foglalni?

Dr.Attika # 2010.01.28. 14:49

Bizonyára az ügyészi indívány volt végrehajtásában felfüggesztett szabadágvesztés. Amiből lehet akár pénzbüntetés is. Vélhetően ebből is végrehajtható lesz. És ekkor már el lehet gondolkodni az összbüntetésben.
Ha ez bekövetkezik, akkor- és amennyiben fennáll az összbüntetésbe foglalás feltétele- akkor az önre mindenképpen kedvezőbb.

ObudaFan # 2010.01.28. 12:34

Már nem kapod vissza. Gondolom, az az oka, hogy azzal követted el a bűncselekményt.
A bíróság nem javasol felfüggesztettet, hanem dönt róla. Felfüggesztett büntetést nem lehet összbüntetésbe foglalni.

Zsuzschi # 2010.01.27. 16:41

Sziasztok!

!Két hete csalás bűntette végett kaptam 1,5 év letöltendő börtönbüntetést!
De már előtt a nyomozás során lefoglalták tőlem a számítógépemet!
Az Ítélethirdetésen közölte velem a bírónő, hogy a számítógépem elkobzásra került!!!
Azt szeretném tudni, hogy ezt mit is jelent pontosan.Tehát már azt nem kapom vissza?de mi jogon???Én csalás miatt ülök, mégis ők lopnak meg engem???

2. Kérdés: a 1,5 év letöltendőn kívül van még egy tárgyalásom,ami szintén ugyanazon kategóriába (csalás)c miatt és ugyanazon időszakban volt, csak a ezt a bíróság nem egyesítette!és itt javasolták a felfüggesztettet!És ha összbüntetést kapo, akkor nekem az rossz vagy jó lesz?