Mentelmi jog Budaházynak?


hunfrakk # 2010.02.04. 21:52

a hírtévé ha-zu-dik
démonizál

fel sem merült, hogy a Jobbik színeiben induljon Budaházy

ő nem hisz a pártokban, a pártfegyelemben, a demokráciában

egyébként attól, hogy jelölt lesz,
a Be. értelmében nem fog kijönni az előzetes l-ból...
ez szerintem óriási tévedés -

egyébként szerintem a Novák Előd vissza fog lépni Budaházy javára

szerintem az is baromság, hogy egyéni jelöltre leadott szavazatok hasznosulhatnak a listán - ez így nem igaz, nagyon nem

adde # 2010.02.04. 21:37

Pedig a HírTv azt állította, hogy a Jobbik jelöltje.

hunfrakk # 2010.02.04. 10:39

A Jobbik kitalálta, hogy az előzetesben lévő Budaházy Györgyöt indítja képviselőjelöltkén­t

ez így nem igaz
Budaházy FÜGGETLEN jelölt lesz

websas # 2010.02.04. 10:27

Ezt hívják váltó "gazdaságnak"!

A jelenlegi képviselők "váltják" a börtönben a leendő képviselőinket.

websas

guba # 2010.02.04. 10:04

Igen, de még azzal tetézte, hogy aki ellen büntetőeljárás ne lenne folytatható, az ellen kényszerintézkedést sem lehetne nyilvánvalóan alkalmazni. Egyetértek egyébként, a mentelmi jog céljával is csak ez az értelmezés lehet összhangban.

Legislator # 2010.02.04. 09:53

Első blikkre jól látod.


Sunshine after the rain.

Brooke # 2010.02.04. 09:44

Tegnap este az egyik hiradót nézve azt hittem leesek a kanapéról. A Jobbik kitalálta, hogy az előzetesben lévő Budaházy Györgyöt indítja képviselőjelöltként, összegyűjti számára a szükséges 750 ajánlószelvényt. (A képviselőjelöltet tudvalévőleg a képviselőkel azonos mentelmi jog illeti meg.) Ez eddig még rendben is volna. Ámde feltűnt a képernyőn valamelyik ügyészségi szóvivő, és valami olyasmit adott elő, hogy a mentelmi jog keletkezése után a képviselő- jelölttel szemben a bünteteljárás nem folytatható, ezért azt fel kell függeszteni, amíg a mentelmi jog felfüggesztése meg nem történik. Az előzetes letartóztatás viszont nem szűnik meg "mert az bírói döntésen alapul" !!!

Tudom, hogy a szóvivőktől nem szabad sokat várni, de ez a jóember ügyészi állományban van!

Lehet, hogy én vagyok teljesen leépülve, de nekem a Be. 551. § (1) bek.- ből az jön le, hogy a mentelmi joggal rendelkező személy ellen nem INDÍTHATÓ büntetőeljárás a mentelmi jog felfüggesztéséig. Ez már nyelvtani értelmezés szerint is azt jelenti, hogy a tilalom csak az új eljárásokra vonatkozik. A folymatban lévő ügyeket a mentelmi jog keletkezése nem érintheti.

Érdekelne kinek mi a véleménye erről.