VÉGREHAJTÁS


TimesRock # 2010.02.20. 14:07

Köszönöm szépen a megerősítést

végrehajtó1 # 2010.02.20. 13:50

Részletett kérhet a vh-tól és a bíróságtól is

TimesRock # 2010.02.20. 12:07

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy ha egy illetőnek tartozása van a villanyszámla vonatkozásában és már a végrehajtónál van az ügy,akkor még lehet-e irni egy olyan levelet, amelyben kérelmezik a szociális helyzetre hivatkozva, méltányosságból hogy engedélyezzék a részletfizetést?Ők is tehetnek javaslatot a részletre, amit biztosan minden hónapban ki tudnak fizetni?

Konkrétumokat sajnos nem tudok, csak annyit h a VH-nál van az ügy, és egyöszegben nem tudják visszafizetni a felhalmozódott tartozást. :(
Valakinek van valami ötlete?

Köszi előre is.

ObudaFan # 2010.02.08. 17:51

Szerintem inkább a bíróságon adj be vh lapot.

Ákos3 # 2010.02.07. 19:56

Fizetésmeghagyási ügyemben (végkielégítés), a Munkaügyi Bíróság úgy rendelkezett, hogy
jogerősen végrehajtható. A volt munkaadóm egy önkormányzati óvoda, amely (a többi önkormányzati intézménnyel együtt) egy különálló un. Gazdasági Ellátó Szervezethez, GESZ tartozik.
Mivel tavaly egész évben minden reklamációmra megkaptam azt az ígéretet a gazdasági ellátó szervezettől, hogy MAJD, ezért szívesen kihagynám őket. Annyit mondtak a Bíróságon, hogy a végrehajtható összeg inkasszálható bankon keresztül, mert november 1 előtt adtam be a fizetésmeghagyási kérelmemet.
A GESZ bankszámlaszámát tudom. Az óvodának nem tudom, egyáltalán van-e bankszámlaszáma.
Kérdésem az, hogy mi az első lépés?
köszönöm