határozat


ObudaFan # 2010.02.20. 14:05

Akkor igaza volt, magánvádas eljárásban a fellebbezés illetékköteles.

izett # 2010.02.20. 11:31

Könnyű testi sértésért feljelentettek.Részemről viszonvád(szintén 5000 Ft illetékfizetés),feljelentőből másodrendű vádlott,így lett kölcsönös testi sértés.Nem bizonyítható a támadás generálójának személye.Pénzbűntetés egyformán.(A bírónő kifogásolhatóan bunkó volt.Persze annyit nem ért az egész,h ezt jelezzem is.)Közölte,h 3 nap fellebbezési idő-ill. gondolkodási-és hetes ezer forint illetéket köteles fizetni a fellebbező.

ObudaFan # 2010.02.20. 09:52

Vagy te tájékoztatsz minket félre. Milyen ügy volt ez pontosan?

izett # 2010.02.19. 20:46

Márpedig nekem-ill. nekünk-azt mondta a bírónő,hogy a fellebbezés 7000Ft.Ceglédi bíróságon.Ezért nem fellebbeztem,mert ha nem enyhítenek a bírságon,akkor tképpen felsrófoltam volna magamnak 67000-re a bűntetést.Tévesen tájékoztatott a bírónő?

ObudaFan # 2010.02.19. 16:27

Lehet, de büntetőeljárásban az ítélet elleni fellebbezés amúgy sem illetékköteles, viszont a nem fellebbező terheltnek kevesebb az esélye az enyhítésre, mint a fellebbezőnek.

izett # 2010.02.18. 21:05

Az elsőfokú bíróság ítélete(menet közben a feljelentőmből másodrendű vádlott lett):mindkét vádlottat 60-60 ezerre bűntette.Tehát elég,ha az egyik oldal fellebbez,a másik vádlottnak(személyem) is enyhíthetnek a bűntetési tételén?Lesarkítva:a másodrendű vádlott kijárja helyettem is az utat?Nekem sem illetékfizetési,sem egyéb fáradságba nem kerül a történet eme fordulata? Vagy ennyire szőke vagyok,és teljesen félreértettelek?

ObudaFan # 2010.02.18. 19:31

Nem képzelhető el, hogy addig ne kapd meg az ítéletet, mire másodfokú tárgyalásra kerül sor, addigra mindenki már rég meg fogja kapni.

Ha az elsőfokú bíróság ítélete több vádlottról rendelkezik, a másodfokú bíróság az ítéletnek csak a fellebbezéssel érintett vádlottra vonatkozó részét bírálja felül. A másodfokú bíróság a fellebbezéssel nem érintett vádlottat felmenti, a bűncselekményének enyhébb minősítése folytán törvénysértően súlyos büntetését, illetve a vele szemben büntetés helyett alkalmazott intézkedést enyhíti, vagy az elsőfokú bíróság ítéletének reá vonatkozó részét hatályon kívül helyezi, és vele szemben az eljárást megszünteti, illetőleg az elsőfokú bíróságot új eljárásra utasítja, ha a fellebbezéssel érintett vádlott tekintetében is ugyanígy határoz.

izett # 2010.02.18. 09:47

A másik fél fellebbezett.Elképzelhető,h addig nem küldik ki a határozatot,amíg az ő kérelmét elbírálják?Vagy az ítélet rám eső része-mivel nem fellebbeztem-független a továbbiaktól?Ha a fellebbezésének helyt adnak,elképzelhető újabb tárgyalás,és újabb ítélethozatal? Bocs a több kérdésért!

ObudaFan # 2010.02.15. 11:25

Nincs mit.

izett # 2010.02.14. 18:17

Köszönöm,a Te válaszodra vártam:)

ObudaFan # 2010.02.14. 11:41

Hát még várhatsz a határozatra is pár hetet, de a csekket nem is a határozattal küldik ki, hanem később.

izett # 2010.02.13. 20:29

Tisztelt Fórumozók! Az lenne a kérdésem,hogy a jogerőre emelkedett ítéletet/határozatot mennyi idővel az ítélethírdetés után kapom meg?Ugyanis pénzbírságra bűntettek,de kb. 2 hét eltelt már az ítélethozatal óta,és még nem kaptam semmilyen értesítést,hol és hogyan fizessem be a rám rótt összeget.