Polgári jogi igény


kismukk # 2011.01.26. 16:04

Bírósági ítélet alapján végrehajtást kell kérni annál a bíróságnál, amely az ítéletet hozta. Bíróságon kapsz űrlapot, kitöltöd, párezer Ft illetéket fizetsz, bíróság kiadja végrehajtónak, aki behajtja az adóstól, illetéket is visszakapod.

Bozsi71 # 2011.01.24. 19:17

Köszönöm a választ,
Az a helyzet hogy elítélték, a kár megfizetésére kötelezték 90 napon belül. A határidő lejárt de nem fizetett. Mi a teendőm??
Előre is köszönöm a választ.

Gabicsek # 2011.01.20. 20:32

Ha a bíróság bűnösnek mondja ki, megítélik az okozott kár összegét is, nem kell külön polgári pert indítani.

Bozsi71 # 2011.01.20. 18:36

Üdvözlök mindenkit
Közös képviselőnk lelépett a ház pénzével, a bíróság
elitélte az ügyész tanácsára a fenmaradó kárösszegre polgári jogi igényt terjesztetem elő.
Ez mit jelent pontosan és hogy tudom ezt érvényesíteni.
Válaszokat köszönöm

Pusaj # 2004.03.28. 11:51

Attól még nem lesz reális, hogy többször ugyanazt mondom, mert mi bizonyítja, hogy elsőre valósat mondtam ?...
Sajnos itt minden a bíró álláspontjától fog függeni.

Nick Name # 2004.03.28. 05:01

"Valahogy sejtettem, hogy ilyen megfoghatatlan lesz a dolog. :)"

Már miért lenne megfoghatatlan? Ha koövetkezetesen reális összeget mondhatsz, az nyugodtan elfogadható.


Nick Name

Nick Name # 2004.03.28. 05:00

"A vádlott is élhet polgári jogi igény beterjesztésével a tárgyáson?"

Nem. Javaslom, minden ilyen témával várd meg, amíg jogerősen felmentenek.


Nick Name

Pusaj # 2004.03.27. 19:58

Valahogy sejtettem, hogy ilyen megfoghatatlan lesz a dolog. :)
Mindegy, a pénzt tényleg nem lehet bizonyítani, meg azt sem mennyi volt a SIM kártyán...Persze az akkori bérlet árakra sem emlékszem pontosan.
Egyedül a SIM csere számláját tudom bemutatni majd...

JuKids # 2004.03.27. 18:20

Sziasztok!

A vádlott is élhet polgári jogi igény beterjesztésével a tárgyáson?

Gondolok itt magamra. Nem a (meg sem történt) "bűncselekmény" során keletkezett a károm, hanem az eljárás során. Pl. megkérem az ügyészt (jelen kíván lenni a tárgyaláson), hogy magyarázza már el a Bíróságnak és nekem, miért nem rendelkezett a fényképezőm visszaadásáról sem a panaszaim hatására, sem miután ő maga kimondta, hogy nem követtem el vele semmit, és megszüntette a nyomozást (és vádat emelt egy előzőhöz nem is kapcsolódó ügyben). A fényképezőm nem tárgyi bizonyítási eszköz, tehát jogtalanul van náluk (vagy nem? - Be. 155§), ezáltal károm keletkezik. Az, hogy vádlott vagyok, ezen nem szépít, még ha el is ítélnek, akkor sem jogos a lefoglalás alatt tartás.

Vagy feljelentést kell tegyek ellene (illetve az intézkedő és eljáró rendőrökkel szemben), hogy sértettként élhessek esetleges polgári jogi igényemmel?

Köszönettel:
JuK

Nick Name # 2004.03.27. 13:04

Bizonyosan már nyilatkoztál valamit. Ha most mást mondasz, akkor az eltérés okát is megg kell magyaráznod. Nyilván mondott valamit az elkövető is. A bíró meg majd mindezt összeveti, és eldönti, hogy melyiket fogadja el.


Nick Name

Pusaj # 2004.03.27. 11:50

Na és hogy lehet bizonyítani, hogy valójában mennyit lopott tőlem ?
Mert akár mondhatnám azt is, hogy 50.000 Ft volt benne, persze ő pedig tagadhatja ezt a 7000-et is...

Nick Name # 2004.03.27. 06:27
  1. Jól tudod.
  2. Írásban benyújtod, vagy annyit mondasz a tárgyaláson, hogy "kérem a károm megtérítését kamatokkal együtt".

Ha más moódon bizonyított az elkövetés, akko neked nem muszáj felismerni. Feltételezm, hogy van más bizonyíték is, egyébként nem jutott volna el az ügy bírósági szakig.


Nick Name

Pusaj # 2004.03.27. 01:21

Sziasztok!

A nyáron ellopták a tárcámat + telefonomat a vonaton, de pechjére elkapták a fickót.
A közeljövőben lesz a tárgyalás.
A telefont már visszakaptam, de volt a pénztárcában kp. is. Nem sok,
6-7000 Ft,
MÁV bérlet,
BKV bérlet,
a Domino kártyán kb. 3000 Ft

  • azt cseréltetnem is kellett
  • azonban polgári \"tyúkpert\" nem indítanék, de a büntető tárgyaláson élnék a lehetőséggel hogy visszakapjam (+ a kamatait persze :-).
  1. Úgy tudom semmi illetéket nem kell fizetnem ezesetben, mint sértettnek, ugye ?
  2. Mi módon történik a polgári jogi igény beterjesztése / megítélése ?

Mivel / hogyan tudom bizonyítani a káromat ?

Ehhez a lopáshoz kapcsolódik, hogy mivel ugye a sértett vallomása fontos bizonyítási eszköz a büntetőügyekben, viszont én nem ismerném fel a tettest, ez nem gátolja, hogy elítéljék azt a ganéjt ? (ha meglett tőle a tárca, telefon meg hát akkor beismerő vallomást itt tett azt hiszem.)