Bolti lopás nagy értékű


gates # 2010.06.29. 21:00

Megérkezett a levél a barátomnak, nem volt benne idézés meg ilyenek, egy levél amiben le van írva hogy hol és mikor követte el, jogait és hogy a levél másik oldalát töltse ki, amiben leírja mi történt. Ez mit jelent ilyesmi? ezután lesz valami vagy kitölti beviszi?

gates # 2010.06.28. 12:44

kerdesem meg, hogy a tisztelt baratom, julius kozepen haza fog menni, mondta is a rendorsegen, hogy addig van itt, ellenoriztek a cimet is itt kint, szoval mondtak ide fog jonni majd egy level, mennyi ido mire kikuldik korulbelul, mivan ha nem erkezik meg addigra mire el kell mennie, hisz a hely ahol lakik az is csak egy idopontig van foglalva, utana mas fog oda menni lakni gondolom, de a cim igy az idopont h meddig az is be van regisztralva a helyi okmanyirodaban vagy miben.

Ha bemegy a rendorsegre, meg tudja kerdezni a dontest, mit tud tenni ha elobb bemegy a rendorsegre, ott kihez kell mennie? Koszonom szepen.

gates # 2010.06.23. 12:08

nemtudom, azt mondta nekem, hogy elkapták, jegyzőkönyvet vettek, a német rendőrség levette az adatait, mondták, hogy ha minden rendben van akkor mehet és majd küldenek postán egy levelet, ez jó vagy rossz? mit jelent? Börtön-n lehet a vége? Vagy felfügesztett? esetleg pénzbüntetéssel megússza? Mik a lehetőségek?

kovacsz # 2010.06.23. 12:05

Németországban?
Kirendelt védője nincs?

gates # 2010.06.23. 12:00

Hol tudunk utánanézni a német jogszabályoknak? van valami ilyen?

kovacsz # 2010.06.23. 11:54

Így járok, ha nem kérdezek rá részletekre. :(
Akkor lehet, hogy majd idézést fog kapni...., aztám majd a német jogszabályoknak megfelelően eljárnak vele szemben.

gates # 2010.06.23. 11:45

Az itteni rendőrség azt mondta neki, hogy a német címre ahol lakik, ahová be is van regisztrálva, mert gyakorlatra ment ki egyetemre, oda fog érkezni a levél, ez lehetséges?

Mit jelent mit kaphat ilyesmi? Mi a legrosszabb? én úgy tudom első esete volt, semmi szabálysértés semmi bűntényt eddig nem követett el.

kovacsz # 2010.06.23. 07:45

Valószínűleg nem ő fog a lakására kapni levelet, hanem nemzetközi jogsegély keretében a lakcíme szerinti rendőrkapitányságra érkezik egy csomag, benne a Németországi rendőrségi eljárás anyagával, majd az alapján ott a helyi kapitányságon fogják vele szemben lefolytatni a büntetőeljárást.

gates # 2010.06.23. 07:23

Kedves Attila, foróumozok!
Egyik barátomat tegnapi nap folyamán, bolti lopáson érték Németországban, érték 360 euro körüli, felvettek jegyzőkönyvet, meg a rendőrség az adatait majd elengedték és mondták, hogy küldenek majd levelet. Mi lesz a levélben mire számíthat körülbelül? Azzal a levéllel vissza kell menni a rendőrségre? Köszönöm szépen a segítséget.

Dr.Attika # 2010.03.23. 10:03

Pedig egyértelmű a válasz. A próbára bocsátás nem más mint a büntetés kiszabásának elhalasztása bizonyos ideig és azzal a feltétellel, hogy nem követ el újabb bcs-t.. Nincs büntetés, nincs mit szerepeltetni az erkölcsiben. A belső priuszban viszont nyoma van.

airis # 2010.03.23. 09:50

Köszönöm a választ de nem egyértelmű.

Én azt kérdeztem hogy az egy éves próbára bocsátás ideje alatt az erkölcsi bizonyítványban szerepel e ez a tétel vagyis megjelenik e?

Az egy év elteltével tisztában vagyok vele hogy megszünik és olyan mitha el sem követtem volna. De ez alatt az egy év alatt az erkölcsi bizonyítványoban szerepel ez vagy sem?

monalisa1 # 2010.03.22. 21:50

Kedves Attika! Mindkét kijavítást köszönöm. (Büntetőügyben nemigen jártasságom...)

Dr.Attika # 2010.03.22. 21:32

Lisa!
A jogerős büntető ítélet meghozatala napján végrehajtható. 15 nap a polgári perben van. A BGH ( bíróság gazdasági hivatala) fog intézkedni a végrehajtás iránt. Küld fizetési felhívást és csekket.

hustla # 2010.03.22. 21:15

Igen jogerőre emelkedett.
Akkor majd utána járok, hogy is van ez pontosan.
Köszönöm a válaszod!

Dr.Attika # 2010.03.22. 21:02

Nem jól véled Lisa.
A próbára bocsátás időtartama alatt a próbára bocsátott nem követel újabb bűncselekményt, akkor a próbára bocsátás bűncselekménye büntethetősége megszűnik. Nincs elévülési idő, mert nincs minek elévülni. Úgy kell tekinteni, hogy a bcs. nem lett elkövetve.

monalisa1 # 2010.03.22. 21:02

hustla

Nem írtad jogerőre emelkedett-e az itélet?!

Jogerős itélet esetén a kézhezvételtől számított 15 napon belül az itéletet végre kell hajtani. A hogyan-kinek-mi módon dolgát javaslom kérdezd meg a bíróság iktatójában vagy a bíróság heti egy panasznapján.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.22. 20:58

airis

Az egy év jó magaviselet után vélem még bizonyos elévülási idő következik, és csak azt követően az erkölcsi bizonyítvány.

"Lisa"
laikus hozzászóló

hustla # 2010.03.22. 20:44

Üdv.

Egy olyan kérdésem volna, hogy meg kaptam a bírósági levelet. Az ügy már lezajlott ítélet is született stb.
Elmondták, hogy a kirendelt ügyvédeknek "xxx" összeget kell fizetni. Nos ezt a levélbe le is írják konkrétan így:
" Kötelezi a bíróság I. r. vádlottat az eddig felmerült xxxx forint, II. vádlottat yyyy forint bűnügyi költségnek felhívásra az állam részére való megfizetésére. "

De se időpont, hogy meddig lehet se az, hogy hogyan kinek mi módon. Ebben kérném a segítségüket.
Előre is köszönöm!

airis # 2010.03.22. 15:58

Tiszteletem

A hatóság itélete próbára bocsátás lett. A kérdésem ez alatt az idő alatt kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt. Legjobb tudomásom szerint igen mert ez alatt az egy év alatt ha jó viselkedek akkor megszűnik az eljárás legalábbi a védőm elmondása szerint tisztán marad az erkölcsi bizonyítványom mindaddig mig ez alatt az egy év alatt nem teszek semmi hibát.

végrehajtó1 # 2010.03.19. 12:17

A 32000Ft-os lopás nem nagyértékü a btk szerint.

Dr.Attika # 2010.03.19. 11:44

Vagy próbárabocsátás vagy pénzbüntetés. A kettő együtt nem megy.

airis # 2010.03.19. 08:09

Tisztelt Olvasók

Úgy néz ki próbára bocsátás lesz belőle és gondolom pénzbirság.
Egy kérdésem van a tisztelt ObudaFan Úrhoz. A próbála bocsátás ideje alatt kaphat e az ember tiszta erkölcsi bizonyítványt vagy ez szerepelni fog benne.

végrehajtó1 # 2010.03.15. 12:45

Első büntényes nem szokott letöltendőt kapni.
Az egyik ismerősöm 120,000ft értékben lopott és ügyészi megrovás lett a vége.

airis # 2010.03.15. 09:55

Ez pontosan mit takar? Nem vagyok jártas a jogi dolgokban azért kérdezek hozzáértőt. Mi lehet a legminimásisabb amit kaphat és mi az amit a legtöbb. Börtönbe vagy letöltendőt nem kaphat ugye? 22 éves tehát már büntethető de tényleg az első hibája volt. A másik pedig mennyi ennek a lefutási ideje nagyából? A későbbiekben az erkölcsi bizonyítványában hogy fog ez megjelenni és meddig?

Köszöm előre is.

ObudaFan # 2010.03.15. 09:30

Próbára bocsátás tűnik a legvalószínűbbnek.