Büntetés végrehajtás megkezdése


zsoo26 # 2010.03.18. 13:00

Értem köszönöm a vállaszt!

Sz.Márton # 2010.03.18. 12:58

Akkor személyesen jelezze a behívon szereplő BV intézet vezetőjének a problémát! (esetleg, orvosi igazolás betegségről...) Majd fizesse be az elmaradt pénzt mielőbb, mert különben kellemetlen lesz ha hivatalból a BV értesítésére, érte mennek mint körözött személy és látványosan elviszik!
Egyéb okból már nehéz bármit többet erről mondani, mert a többi, a szokásos vagy egyedi szolgálati ügyekben a helyi rendőrség illetékessége.

zsoo26 # 2010.03.18. 12:52

ez megtörtént, azt mondák menyjen be!
sokmindenre nam kaptam ezzel vállaszt

Sz.Márton # 2010.03.18. 12:50

Vegyék fel a kapcsolatot a megyei (fővárosi) bíróság gazdasági hivatalával, akik ennek a befizetésnek a problémáival hivatalból is foglalkoznak.

zsoo26 # 2010.03.18. 12:48

Ez érthető, akkor kérdezem másképpen!

Tehát nem ment be az ember a behivóra.
ilyenkor gondolom kiadják az elfogatót, ez mennyi idő?
és mikor számithat a rendőrségre?
2-3 nap alatt gondolom nem.

Sz.Márton # 2010.03.18. 12:44

Az 1979. évi 11. tvr szerint:

69. § (1) A pénzbüntetés akkor is megfizethető, ha azt a bíróság már átváltoztatta szabadságvesztésre.

(2) Ha a pénzbüntetést a helyébe lépő szabadságvesztés végrehajtásának megkezdése előtt megfizetik, a szabadságvesztés nem hajtható végre, ha pedig a szabadságvesztés végrehajtása alatt fizetik meg, a befizetés azonosítását követően az elítéltet nyomban szabadon kell bocsátani.

(3) Ha a pénzbüntetést a szabadságvesztésre átváltoztatás után részben fizetik meg, a szabadságvesztésnek az a része hajtható végre, amely a meg nem fizetett pénzbüntetésnek felel meg.

zsoo26 # 2010.03.18. 12:15

A behivót megkapta, de nem vonult be!
2 napja kellett volna neki!
Azért nem megy be mert meglesz a pénze pár nap alatt!
Ezért kérdeztem hogy mire számíthat.

ObudaFan # 2010.03.18. 12:13

Fog kapni behívót.

zsoo26 # 2010.03.18. 12:05

Sziaszok!

Következő lenne a kérdésem.
Egy ismerősöm pénzbüntetés kapott egy bümtető ügyből, amit át minősitettek letöltendő büntetésre.
Ő nem vonult be, ennek 2 napja.
Szerintetek mikor fognak kijönni érte?
Vagy eglész egyszerüen vonuljon be, és ne várja meg?
Ilyenkor mi az eljárás? Mire számíthat?
Elörre is köszi a vállaszokat!