parkolás


erika61 # 2010.03.20. 13:53

Hallottál már arról, hogy zsákutca, út, mely nem vezet sehova. Különben a zsákuzca végén lehet parkolni, épp ezért fogok fellebbezni, és még annak is utána néznek, hogy az a bizonyos "kis út az tulajodonképp kereszteződésnek is tekinthető, mivel kiépített és nem csak a járdaszegély folytonosságának megszakadása.
Üdv.

monalisa1 # 2010.03.19. 21:01

A kis út mely nem vezet sehová... - akkor az nem út.

Amúgy akár ama bizonyos 1 m "csúcstávolság" miatt is kaphattad a pénzbírságot.

A vélt cinikusságot neked, szívesen.

Üdv.

erika61 # 2010.03.19. 19:44

Kösz a cinikus válaszod. Tudok parkolni bárhol, bármikor beállok akár 2 cm-re is a járdától.Nem azért álltam 1 mre, mert nem tudtam közelebb állni.
Az útkereszteződést is felismerem, de nem tudtam másképp írni, hogy el lehessen képzelni.
Csak hogy megértsd: a járdának vége, utána van ez a kis út, majd ismét folytatódik a járda. Így már érthető?
Egyébként most már 99 %-ban tudom, hogy nem jogos a büntatés.Azért köszi.

monalisa1 # 2010.03.19. 15:39

Egy épület falát bajosan lehet betorkoló utcának nézni... Valamint meg kellene tanulni párhuzamosan parkolni, azaz max 30 cm-re a járdától.

Jogos a büntetés.

erika61 # 2010.03.19. 13:16

Tudna nekem valaki segíteni?
Kérdésem: Zsákutca végén, szabad-e parkolni?
Az út jobb oldalán megállni tilos tábla, én középett álltam, a jobb oldali járdától jó 1 méterre?
Jogos-e a büntetés?

A másik: Az utca jobb oldalán a kihelyezett megállni tilos tábla után van egy kiépített lejáró? bejáró? nem tudom mi, mintha kereszteződés lenne, lényege, hogy kb 5 m hosszú, és a végén az épület fala van. Ez nem oldja-e fel a tábla hatályát?
Köszönöm.