Tárgyalásról lemondás


Carlo # 2010.03.27. 18:12

Feltétlenül megkeresem a kirendelt védőmet is és tárgyaltam egy korrekt ügyvéddel aki elvállalja az ügyet.
A tárgyalás nagyon sokára lesz (2013-2014 körül várható a jogerős ítélet) és az elkövetés több mint 5 éve történt. Kár nem érte az államot, viszont befejezett kísérlet volt. Büntetlen előéletű vagyok.

Nagyon köszönöm a segítséget!


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Hupikék # 2010.03.27. 15:33

Pedig ha nincs más, a kirendelt ügyvédet is érdemes felkeresni, vannak lelkiismeretes kollégák is.

Kísérlet, maga bűnsegéd, ha beismerés és esetleg büntetlen előéletű, nagy az esélye, hogy felfüggesztettel megússza, de ez sok mindentől függ. Pl.: elkövetési idő, meddig húzódik maga a tárygalás.

Annak mondjuk kicsi az esélye, hogy a bűnsegédre külön elfogadnák a tárygalásról lemondást.

Carlo # 2010.03.26. 13:01

Tisztelt Hupikék!

Jelenleg nincs ügyvédem, vagyis kirendeltek egyet, de vele nem konzultáltam és nem is hiszem, hogy fogok.
Azt hittem egyértelmű vagyok mikor "Stróman" jelzőt írtam, ezért nem mentem bele a részletekbe.
A gyanúsítás adócsalás kísérletében bűnsegéd.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Hupikék # 2010.03.26. 12:50

T. Carlo!

Ahogy KBS is utalt rá, egy-egy mondat alapján nem várhat részletes szakmai állásfoglalást.

Ezt írta:
,,2–8 évig terjedő büntetés esetén"
rablás vagy minsőített csalás, lopás?

Akkor kel llennie védőjének, mert kötelező, konzultáljon vele.

Üdv!

Carlo # 2010.03.26. 10:12

Ha a minimumot kapom, azt még felfüggeszthetik?
Milyen lehetőségeim vannak?
Nem bűnszervezetben történt az elkövetés...


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Hupikék # 2010.03.26. 09:43

,,Már hogyne érintené az alsó határt. (Ez abból is látszik, hogy pl. az 5–8 sávban a maximum lehet a 3 év. Ami kisebb, mint az 5.) Szóval nincs alsó határ."

Kedves KBS!

A különös részi tételeket megnézve mind az 5, mind a 8 a felső határra vonatkozik.

nincs 5-8-as cselekmény, de van pl: 1-5-ös, ill. 2-8-as.

Carlo # 2010.03.26. 09:37

Köszönöm a segítségeket!

Szép napot!

Üdvözlettel: Carlo


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.26. 07:38

Felelőtlenség lenne bármit is javasolni az ügy beható ismerete nélkül. Sürgősen keresni kellene mégis egy ügyvédet.

Carlo # 2010.03.26. 07:28

Köszönöm, ez megnyugtató.
Ön mit javasol? Most a nyomozati szakban tegyek vallomást, vagy megvárjam az iratismertetést és utána kezdeményezzem a tárgyalásról lemondást?
(Már a 2. ügyvéd próbál lepasszolni...)
Az okát nem tudom, de lehet félnek a dologtól...


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.26. 07:16

Már hogyne érintené az alsó határt. (Ez abból is látszik, hogy pl. az 5-8 sávban a maximum lehet a 3 év. Ami kisebb, mint az 5.) Szóval nincs alsó határ.

Carlo # 2010.03.26. 05:29

Még nyomozati szakban van. A nyomozó ígér fűt fát...
Az ügyészségre elmentem, jegyzőkönyvön kívül előadtam a történteket. Vádalkut kötni nem tudok, de ezt a megoldást javasolták. Azt mondták, hogy így megúszom felfüggesztettel, de nincs írásos garancia.

Akiket el tudnának csípni ezzel a vallomással elég nagy halak, így a kockázat nagy. Köztörvényes bűnözők, én pedig stróman voltam. Ha megszívatnak és bekerülök, a tényfeltáró vallomásom miatt nem igazán lennék biztonságban.


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

monalisa1 # 2010.03.25. 21:04

Szépen kell "dalolni" ahhoz hogy az ügyész átminősítse a vádiratot, és akkor talán...

Carlo # 2010.03.25. 20:16

Mindenek előtt köszönöm a gyors reakciót és a segítséget!

2-8 évig terjedő büntetés esetén, amennyiben ezzel a lehetőséggel élek és ezzel nagyban segítem a hatóság, ügyészség munkáját megegyezhetek úgy, hogy ne legyen leülős? Van erre lehetőség vajon? Mert ugye 2 év felett már nem lehet felfüggesztettet adni...

Üdvözlettel: Carlo


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

Hupikék # 2010.03.25. 20:01

Az alsó tételt nem érinti.

Mert mindent ugye azért ne lehet...

Érdmes még a Be-t is megnézni, nemrég változtak a szabályok:
LEMONDÁS A TÁRGYALÁSRÓL

533. § A tárgyalásról lemondás alapján folytatott eljárás esetén e törvény rendelkezéseit az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

534. § (1) A tárgyalásról lemondás során az ügyész és a terhelt közötti írásbeli megállapodás jön létre, amely tartalmazza a terhelt által beismert bűncselekmény leírását, a Btk. szerinti minősítését, az ügyész és a terhelt nyilatkozatát arra vonatkozóan, hogy milyen nemű és mértékű, illetőleg tartamú büntetést, illetőleg intézkedést vesz tudomásul.

(2) A tárgyalásról lemondás alapján folytatott eljárásban - ha a megállapodás szerinti büntetés szabadságvesztés - a Btk. 85/A. §-ának, illetőleg a Btk. 87/C. §-ának alapulvételével meghatározott mértékű szabadságvesztésben lehet megállapodni.

(3) A megállapodásban a büntetés, illetőleg intézkedés mértékének, tartamának alsó és felső határát kell rögzíteni.

(4) Ha a terhelt a tárgyaláshoz való jogáról lemond, valamint bűnösségére is kiterjedő beismerő vallomást tesz, és a megállapodás tartalmával a bíróság egyetért, a bíróság az ügyész indítványára a nyolc évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt indított eljárásban nyilvános ülésen hozott ítélettel megállapíthatja a vádirattal egyező tényállás, valamint a vádirattal egyező minősítés miatt a vádlott bűnösségét, és büntetést szabhat ki, illetőleg intézkedést alkalmazhat.

(5) A bíróság az ítéletben az ügyész által a vádiratban indítványozott nemű büntetést, illetőleg intézkedést szabhat ki, illetőleg alkalmazhat, amelynek tartamát, illetve mértékét a vádiratban indítványozott keretek között határozhatja meg.

(6) A magánvádló, illetőleg a pótmagánvádló a tárgyalásról lemondás alapján folytatott eljárás lefolytatását nem indítványozhatja.

535. § (1) A tárgyalásról lemondás alapján folytatott eljárásra - az 536. § (1) bekezdése szerinti esetet kivéve - nem kerülhet sor, ha a terhelt

  1. a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,
  2. bűncselekménye halált okozott.

(2) A bíróság a polgári jogi igényt nem utasíthatja el.

Carlo # 2010.03.25. 19:53

Tisztelt Jogászok!

A tárgyalásról lemondás intézménye után próbálok inforrmációt szerezni.

87/C. § A tárgyalásról lemondás (Be. XXVI. Fejezet) esetén a szabadságvesztés mértéke271

  1. az öt évet meghaladó, de nyolc évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt a három évet,
  2. a három évet meghaladó, de öt évnél nem súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt a két évet,
  3. a három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt a hat hónapot nem haladhatja meg.

A büntetési tétel felső határa egyértelműen csökken, de mi a helyzet a minimummal? Arra nincs semmi befolyással ez a lehetőség?

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Carlo


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!