magánlaksértés szabálysértése


Tordesillas # 2010.08.12. 07:05

Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. tv. I. sz. melléklete

A becsületsértés és magánlaksértés miatt indult szabálysértési eljárás illetéke 3000 forint, az ilyen eljárásban hozott büntetést vagy intézkedést alkalmazó határozat elleni kifogás, valamint az eljárást megszüntető határozat elleni panasz illetéke 3500 forint.

Sisqo # 2010.08.12. 06:31

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Tudja valaki, hogy mennyi az illetéke?

Tordesillas # 2010.08.10. 11:56

Ez bennem is felmerült. Lehet, hogy a szomszéd pl. a helyi állattartási rendelet megsértése miatt készül feljelentést tenni és ahhoz gyűjt bizonyítékot, de attól még jogsértő.

efi99 # 2010.08.10. 10:38

Persze, ő meg lehet, hogy bizonyítékokat gyűjt és ellencsapást mér rád, hogy miért van 40 macsek és 20 disznó ? :)

Tordesillas # 2010.08.10. 10:35

Ez magánlaksértés szabálysértése.
A jegyző hatáskörébe tartozik.
Magánindítványt kell benyújtani, amely illetékköteles.

Sisqo # 2010.08.10. 09:46

Tisztelt ObudaFan!
A segítségét szeretném kérni.
A szomszédom folyamatosan átjár hozzánk, a kerítésen átmászik és a mi tudtunk nélkül az állatokat fényképezi a mobiljával.
Ez magánlaksértésnek minősül-e? Ha igen kinél kell kezdeményezni a feljelentést, a rendőrségen vagy a jegyzőnél?
Előre is köszönöm szíves válaszát.

ObudaFan # 2010.07.15. 17:05

Letöltendő nem lesz.

smallville80 # 2010.07.15. 16:29

Kedves ObudaFan.A körülmények : Előre is köszi a választ.nagyon jó hogy van ez a fórum. :egyik délután sétáltam haza a fiammal (12-éves)és az egyik volt haragosom háza előtt jöttünk el és ott szóváltásba keveredtünk aminek az lett a vége hogy ő vasvillával támadt rám nekem sikerült kicsavarni a kezéből és el szaladni a fiammal együtt aki persze nagyon félt a vasvillát elhoztam haza bizonyíték ként és beszóltam a rendőrségre hogy mi történt aztán eltelt 1óra és kijöttek a rendőrök mert az a család ki hívta őket és azt állittották hogy én bementem a házba és megvertem őket köztük egy 15téves gyereket ami persze nem igaz.annak a családnak rengeteg ügye van-volt a rendőrségek lopnak betörnek csalnak nekem még eddig semmi ügyem nem volt a rendőrségek dolgozok becsületesen nevelem a gyerekeket na most nekik van 5–6tanujuk hogy én bementem hozzájuk de ezek mind családtagok és ezek is revesek a rendőrség előtt nekem is vannak tanuk hogy nem mentem be és hogy nem ütöttem meg senkit sem az egyik ismerősöm azt mondta ez garázdaság és 3 év börtön de azért úgy az számít hogy én nem voltam még büntetve soha ezek pedig igen börtönben is ültek már késelésért sőt…

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/24368#…

ObudaFan # 2010.07.15. 11:29

smallville80

A körülményektől is függ, de azért letöltendő szabadságvesztést nem nagyon.

csufi99

A jegyzőnél kérhetsz birtokvédelmet, annak van.

csufi99 # 2010.07.14. 16:06

Magánlaksértés-e?
Egy éve albérletben lakom, a közös ingatlant a férjem lakja, személyes dolgaim vittem el, olyan történések hatására, amelyek mindig négyszemközt zajlottak. Egy hónap múlva kizárt, rácsok és zárcsere.Minden berendezés és felszerelés otthon, személyes dolgaim is. Nem tettem feljelentést, bízva a békés egyezségben. Téli ruháim tanúval tudtam elhozni, így beengedett a lakásba, s ha szükségem volt bármire, ami ott van, néhányszor voltam ott, soha nem egyedül, egyedül nem engedett volna be, rendőrre lett volna szükség, ezt a műsort nem akartam.
Nem szeretem a feljelentgetést, de egyezségre nincs kilátás, válóper folyik, ám ettől kulcsom nincs a saját lakásomhoz. Természetesen a hivatkozás, önként jöttem el, sőt a visszatérés szándéka nélkül, továbbra is vannak személyes dolgaim a lakásban, s minden közös vagyon. Tegyek feljelentést, van értelme?

smallville80 # 2010.07.13. 19:49

Sziasztok kedves fórumozók.Érdeklődnék mit lehet kapni a Btk.176 (1) bekezdésében ütköző és az (1)bekezdés szerint minősülő magánlaksértés vétsége Szoktak ezért szabadságvesztést adni letöltendőt vagy csak pénz büntetést.........

ObudaFan # 2010.03.28. 10:43

Akkor a rendőrségen. De viszonvád itt sincs.

?Kérdező? # 2010.03.27. 15:29

Nagyon szépen köszönöm!!!

Közben kiderült az eset kapcsán, hogy erőszak is megvalósult a bejutáskor, és így már bűncselekmény lesz, nem szabálysértés.

ObudaFan # 2010.03.26. 19:44

A jegyzőnél; nincs.

?Kérdező? # 2010.03.26. 15:55

Tisztelt Fórumozók!

Egy probléma megoldásához kérném a segítségeteket:

Magánlaksértés szabálysértése esetén milyen szerv előtt kell a magánindítványt megtenni?

Van-e lehetőség könnyű testi sértés miatt indult eljárásban előterjeszteni viszonvádként magánlaksértés szabálysértését?

Előre is köszönöm a segítséget!