Tanácsokat szeretnék!


ObudaFan # 2010.06.19. 09:17

Nincs mit.

Kata75 # 2010.06.18. 18:41

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2010.06.18. 13:37

Ha bizonyíték hiányában szüntetik meg a vádat, akkor is lehet kártérítést kérni?

Igen.
A többihez ismerni kellene az iratokat.

Kata75 # 2010.06.18. 07:51

Tisztelt Obudafan!

Van néhány megválaszolatlan kérdésem:
Hova fordulhatok, ha a már másodszor kitűzött időpontban sem tartják meg a helyszíni szemlét?
Ha bizonyíték hiányában szüntetik meg a vádat, akkor is lehet kártérítést kérni?
Illetve könnyű testi sértésért megkaphatja büntetésnek az előzetesben eltöltött 7 hónapot?
Válaszát előre is köszönöm:Üdv.

ObudaFan # 2010.06.17. 11:51

Nem, akkor kártalanítást lehet kérni.

Kata75 # 2010.06.17. 11:39

Tisztelt ObudaFan!

Valóban nem vagyok teljes mértékben tájékoztatva arról hogy halad a nyomozás, de azt azért látom, hogy nagyon vontatottan mennek a dolgok. Egyébként nem értem ,ha nincs bizonyíték miért nem védekezhet szabadlábon és miért van az , hogy aki késsel megszúrja a családtagját az 72 órán belül szabadlábon védekezhet? És persze azt is nehezen hiszem el, hogy lehet úgy gyilkolni, hogy a sértetten nincsenek sérülések.Egyébként meg a feleség a sértet, aki jelenleg boldogan él az új élettársával, az elkövetővel közös ingatlanban!Kicsit átlátszó a dolog!
De a legszörnyűbb az egészben, hogy valakiről kitalálják, hogy gyilkolni akart és hónapokra börtönbe kerül!!!! Nekem már az is megváltás lenne ha szabadlábon védekezhetnénk egy távóltartással, persze amíg nincs lezárva a nyomozás addig ez elképzelhetetlen. Az ügy előadóját ismerve ez még akár nagyon- nagyon sok hónapig is eltarthat.Azért az még érdekelne, ha kiderül valaha, hogy nem volt semmiféle gyilkossági kísérlet akkor mi fog történni?
Elnézést kérnek az elkövetéssel vádolt embertő és le van tudva az a sok hónap amit a börtönben kellett eltöltenie, és ami valószínűleg teljesen tönkretette a hátralévő életét?

ObudaFan # 2010.06.16. 12:04

A rendőrségnek az ügyészség, az ügyészségnek a felettes ügyészség.
Attól, hogy ti nem tudtok arról, hogy halad a nyomozás, még haladhat.

Kata75 # 2010.06.15. 18:08

Igen van ügyvéd. Sajnos fizettem is neki, csak most azt mondja Ő is , hogy nem ér rá.Az ügyvéddel sem tudok mit kezdeni, adtam neki előre sok pénzt és persze számlát nem kaptam. Igazából szeretnék egy másikat, de arra már nincs pénzem, pénz nélkül meg szóba sem állnak az emberrel. Egyébként a saját véleményem : rendőr, ügyvéd, ügyész egy kutya. Nem mondanak egymásnak semmi rosszat. Szerintem Ők megbeszélték az ügyet és már régen tudják, hogy nem lesz belőle semmi, ami a rendőrség statisztikáját negatív irányba befolyásolja. Ja és persze ha nem foglalkozik a rendőr ezzel az üggyel akkor 3 másikat felderít és az viszont pozitívan befolyásolja a statisztikát. Persze ettől az ismerősöm még bent csücsül, de ez rajtam kívül senkit nem érdekel. Ezért szeretnék kérni valamilyen külsős segítséget. Arra lennék kíváncsi, hogy a rendőrségnek, vagy az ügyészségnek van-e felügyeleti szerve?

kovacsz # 2010.06.15. 15:30

Ha van ügyvéd tessék azt noszogatni...

kovacsz # 2010.06.15. 15:29

Kiemelt ügyekben az ügyész bejelentheti, ill. bizonyos ügyeknél kötelezően be kell jelentenie a rendőrségnek, hogy rendszeresen tájékoztatást akar kapni az elvégzendő nyomoztai munkáról az ügy állásáról, stb... A "gyilkossági kísérlet" ilyen ügy.

Kata75 # 2010.06.15. 14:01

Tisztelt Kovacsz!
Nem hallgatok el semmit, tényleg nincs bizonyíték. Teljesen el vagyok keseredve, ezért fordultam ide. A "fokozott ügyészi felügyelet " alatt mit értesz ezzel a kifejezéssel most találkozom először.
A rendőrség 7 hónap alatt addig jutott hogy kimenjen megnézni a helyszínt, de ezt is már 2 hónapja kérte az ügyvéd. Volt szembesítés is ahol a sértet életszerűtlen dolgokat adott elő, ezt szerették volna megnézni egy bizonyítási kísérlet alkalmával, ami nem jön létre mert a sértet nem vállalja.

kovacsz # 2010.06.15. 12:51

Valamit vagy nem tudsz, vagy elhallgatsz előlünk is.
Némi könnyű sérülésre 6 hónap előzetes, gondolom fokozott ügyészi felügyelet mellett és nincs bizonyíték? Nehezen hihető, így nehezen megválaszolható...

Kata75 # 2010.06.15. 12:37

Tisztelt Fórumozók!
Egy ismerősöm közel fél éve van előzetes letartóztatásban, gyilkossági kísérlet a vád.
Az ügyben nincs bizonyíték ellene, a sértettnek könnyű sérülései vannak, amelyről az orvosszakértő úgy nyilatkozott, hogy lehetnek ütéstől, de ütődéstől is. A látlelet ami készült ami persze az ambuláns lap, nem használható mert felületesen vannak leírva a sérülések. .Az állítólagos bűncselekmény elkövetésekor ketten voltak jelen, a sértett és az elkövető. Tanuk nincsenek.
Az ügyész nem engedi szabadlábon védekezni, a szökésre illetve a tanuk befolyásolására hivatkozik.(Tanuk nincsenek).Próbálkoztunk távoltartási kérelemmel(Teljesen más városban lakna), de úgy sem engedi ki az ügyész. A rendőrség a nyomozásban nem halad semmit soha nem érnek rá.Minden olyan eseményre ami az ügyet előre vinné hónapokat kell várni. Egyébként egy olyan 60 éves emberről van szó aki teljesen büntetlen előéletű, még egy gyorshajtása sem volt.
Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni, szeretném az ismerősömet kihozni, de igazából nem tudom mit tehetnék vagy hova fordulhatnák. Hihetetlen , hogy kitalálnak valamit az emberről és hónapokat ül börtönben azért mert nincs bizonyíték ellene.

Kata75 # 2010.06.15. 12:37

Tisztelt Fórumozók!
Egy ismerősöm közel fél éve van előzetes letartóztatásban, gyilkossági kísérlet a vád.
Az ügyben nincs bizonyíték ellene, a sértettnek könnyű sérülései vannak, amelyről az orvosszakértő úgy nyilatkozott, hogy lehetnek ütéstől, de ütődéstől is. A látlelet ami készült ami persze az ambuláns lap, nem használható mert felületesen vannak leírva a sérülések. .Az állítólagos bűncselekmény elkövetésekor ketten voltak jelen, a sértett és az elkövető. Tanuk nincsenek.
Az ügyész nem engedi szabadlábon védekezni, a szökésre illetve a tanuk befolyásolására hivatkozik.(Tanuk nincsenek).Próbálkoztunk távoltartási kérelemmel(Teljesen más városban lakna), de úgy sem engedi ki az ügyész. A rendőrség a nyomozásban nem halad semmit soha nem érnek rá.Minden olyan eseményre ami az ügyet előre vinné hónapokat kell várni. Egyébként egy olyan 60 éves emberről van szó aki teljesen büntetlen előéletű, még egy gyorshajtása sem volt.
Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni, szeretném az ismerősömet kihozni, de igazából nem tudom mit tehetnék vagy hova fordulhatnák. Hihetetlen , hogy kitalálnak valamit az emberről és hónapokat ül börtönben azért mert nincs bizonyíték ellene.

petricia # 2010.06.01. 14:42

Tisztelt Fórumozók!Közmunka le nem töltése miatt ( 30 napból 9 napot teljesítettem) 21 nap fogházban letöltendőre ítéltek másod fokon. Azt szeretném kérdezni,miként kerülhetném el, hogy erről tudomást szerezzenek a munkahelyemen? Közel egy év munkanélküliség után május 1.-töl dolgozom, még tart a próbaidő. A pártfogóm azt tanácsolta menjek táppénzre. Megvalósítható-e ez, vagy legyek őszinte, vállalva az elbocsájtást.Június 10.-én kell megkezdenem a büntetés letöltését, ha megkapom a 2/3-t, június 25.-én kint vagyok. Mikortól lesz tiszta az erkölcsim?

ObudaFan # 2010.04.23. 16:16

Ki.

Ocso # 2010.04.22. 18:55

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szabálysértési eljárás alatt( jogsi nélkül kaptak el robogóval), ki lehet utazni Amerikába? Arra is kiváncsi lennék, hogy a feljelentéstöl számítva, mennyi idő telik el addig, hogy bírságot kapjak és mennyire számíthatok? Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2010.04.07. 18:40

Nyilván feljelentést kell tenni és rendőri védelmet kérni.

Zsugabubus # 2010.04.07. 16:53

Jóestét!
Nemrégiben szakítottam a párommal, ezt ő nem fogadta el. Vitatkozások, verekedések hada.
Múlt héten mentem volna a dolgomra miközben a lépcsőházban várt engem betuszkolt az autójába és elvitt egy szakadékba (útközbe kiszálltam a pirosnál és elütött az autóval), azt mondta, hogy most meghalunk a szakadék felé hajtott..Alig tudtam kimászni az autóból.
Minden nap megzsarol, hogy mennyek vissza hozzá. Ha az utcán lát megver. Maradandó is a sérülésem. Félek már kimenni az utcára. Ö Román állampolgár.
Mondtam neki hogy feljelentem, de azt mondta ha megteszem amíg meghozzák az ítéletet megöli a családom és engem is.
Tanácsokat kérek mit tehetek ilyen helyzetben?
Nagyon félek!
Köszönettel.