tárgyalás lopás miatt .


zsofar # 2010.05.05. 19:21

Tegnap megvolt a tárgyalás. 3 év 6 hónapot kapott a vádlott ami jogerős és volt neki 1 év 5 hónapja felfüggesztve ami szintén jogerőre emelkedett. Szeged 1 év 6 hónap Ajkán 2 év 4 hónap amit kapott. Nálunk halmozottan kapta a 3 év 6 hónapot + az 1 év 5 hónapot.

Na ennyit menyire nagyba csinálta és nem csak egy család felé ment.

W

zsofar # 2010.04.15. 13:31

Nekem is így kellet volna felfognom de ennél sokall keményebb volt a helyzet higgyétek el. A Szomszédok , a munkahelyi zaklatások 2 percenként utána család összes tagja megkeresése ami minden napos volt. S mint írtam nem mi vagyunk az egyetlen család. Én is leszartam volna az egészet ha nem azt mondja hogy elvágja a kislányom torkát álmába. Akkor már komolyabban kellet vennem a dolgot. S mire a Rendőrség elkezdett nyomozni már benne voltunk a közepébe. Ami a szerencsénk volt hogy egy helybéli nyomozó kapta az ügyet. Ö 2 hét alatt elkapta.(De az a két hét kemény volt) S nagyon sokan örültek neki az országba különböző városokban.

W

monalisa1 # 2010.04.15. 13:11

Más az ilyenre csak legyint egyet - és elviszi a feleségét egy finom vacsorára.

zsofar # 2010.04.15. 11:43

Én azt nem mondtam hogy nincs, de semmi olyan ami bűn lenne. Amivel zsarolt az az hogy ismerkedtem a Tv2 teletex oldalán és a telefonszámom nem volt titkosítva és mindent megtudott rólam és innen rájöhetettek mivel zsarolt. Ha ez bűn hogy ismerkedtem akkor minden 2. ember bűnös.

W

végrehajtó1 # 2010.04.15. 11:27

Zsarolni csak azt lehet akinek vaj van a füle mögött.

zsofar # 2010.04.15. 10:50

S még valami! A zsarolás már bizonyítva van , már csak a fenyegetést kell bizonyítani. De minden hidd el nekem sok begyütőt bizonyíték alátámasztja az igazam hívások sms-k .

zsofar # 2010.04.15. 10:39

Nem életszerű ?

Akkor miért ítélték el hasonló zsarolás miatt 1 év 6 hónap letöltendő büntetésre (amit már tölt is),és miért van még 3 hasonló ügye .......! Na erre válaszolj ?

Nem azért loptam mert megsajnáltam és majd én lopok helyette nem? Nem azért mert zsarolással és fenyegetésél tönkre tette családom élettét anyagilag és lelkileg is .

W

kadaj01 # 2010.04.15. 10:21

Valljuk be, nem igazán életszerű ez a zsarolós dolog.

zsofar # 2010.04.15. 10:05

A zsarolás tényét azt nem szeretném leírni, de ha már nem fizetem neki főleg az utolsó időszakban akkor életveszélyes fenyegetés ellenem a feleségem és a 7 éves kislányom ellen.

W

kadaj01 # 2010.04.15. 09:49

Mivel zsarolt a zsaroló?

zsofar # 2010.04.15. 09:41

Nincs ebben semmi szégyellni valóm. Hibát követem el s vállalom a felelősséget de mind sajnos az az ügy következménye ami tönkre tette az életünket.

W

végrehajtó1 # 2010.04.15. 09:39

Köszönjük hogy megosztottad velünk.

zsofar # 2010.04.15. 09:32

Tisztelt Ügyvédek hozzáértők!

Szeretném véleményeteket kérni mire számíthatok.

Rövid történet:

Egy cégnél voltam rendszergazda volt saját kulcsom az irodába akkor mehettem be amikor akartam. 2008 decemberébe én és a családom egy zsaroló áldozatai lettünk aki fenyegetéssel ki csalt tőlünk közel 1MFt -ott . Mivel nem voltam és nem is vagyok milliómos nem tudtam mást csinálni csak egy nagy hibát . Hozzá nyúltam a kasszához. 2008 December és 2009 március közepe között ki vettem 1.283.000 Ft aprodonkét mikor mennyit kért a zsaroló (aki már más ügyből kifolyólag csücsül , s még a mi ügyünk nincs lezárva ). A volt munkahelyem ezt csak március elején vette észre . Írtak egy olyan feljelentést amit átadtak nekem, hogy Márciusban 3 alkalommal vettem el ezt az összeget. Akkor már felhívott a nyomozó hogy menjek be. Azt mondták úgy járok a legjobban ha beismerő valomást teszek és közvetitői eljárás keretében visszafizetem a pénz. Sajnos ez nem sikerült mert nagyon nagy adósságba estünk a zsaroló miatt és nem tudtunk Hitelt intézni. A közvetítői eljárást felfüggesztették és a vádemelés megtörtént. Az utolsó levél amitt kaptam az ügyészség javasolta a tárgyalás nélküli itéletetet ami 1 év felfügesztve . Azóta csend . A munkahelyemmel küzdök a részlet fizetés miatt . Közjegyző előtt elismertem tartozásom amit azóta végrehajtásra került, de mivel a lakásunkat elkellet adni a banknak és mi Lízingeljük , kocsi nincs a nevemen marad a munkabér. S ma kaptam a levelet hogy tárgyalás.

Köszönöm W.