kifürkészés...


Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 11:42

Is-is, de ez mindegy, hiszen a törvény egyformán értékeli a távközlési rendszeren illetve a számítástechnikai rendszeren továbbított üzenetek kifürkészését.
A kifürkészés nem csak a jelszó kitalálására vonatkozik, hanem arra, hogy elolvasod, amit nem neked írtak.
A 178/A. §-ban a plusz tényállási elem a technikai eszközzel történő rögzítés.

Monomano # 2010.04.26. 11:35

Köszi, azt is, jó pár másik topikot is átfürkésztem már, de nem leltem a megoldást! Ha valaki tudja írja meg, lécci!

kaméleon # 2010.04.26. 11:30

Nézd át a „levéltitok megsértése” témakört. Azt nem tudom, hogy ott van-e a biztos megoldás, de jó kiindulási alap.
http://www.jogiforum.hu/…17/18164.2.0

Monomano # 2010.04.26. 11:14

Valaki tudna segíteni lentebb olvasható kérdésemben?

Monomano # 2010.04.25. 20:22

Lécci segítsetek nekem abban, hogy a 178/A § mit jelent:

Btk.178. § (1) Aki másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, úgyszintén aki távközlési berendezés útján továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.

illetve a 178/A nak ezen része:

  1. hírközlő berendezés útján, illetőleg számítástechnikai rendszeren másnak továbbított közleményt, adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti.

Távközlő, számtech rendszer, és a hírközlő berendezés között jogilag mi a különbség? Egész pontosan: más (egy adott személy) emil fiókjába történő belépés melyik kategóriába tartozik, ha a belépő fél egyébként ismerte a jelszót? A kifürkészés a jelszó kitalálására vonatkozik?