Btk.329 / A (1)


István1 # 2011.12.21. 20:59

Tisztelt Jogi fórum!
Tanácsra lenne szükségem,abban hogy amit leírok milyen büntetést(gondolom anyagi büntetésre számíthatok) lesz várható az ügyemben illetve mi az általános ítélkezési gyakorlat. Kíváncsi lennék miben lehetne megkapaszkodni védekezés szempontjából.
Idén áprilisban meghirdettem megunt dvd lemezeimet 500db a vaterán,ahonnan ki is tiltottak. Ezt követően én becsomagoltam és elraktam a szekrénybe,nem is foglalkoztam vele,mindaddig míg a múlt héten a Vám és Pénzügyőrség házkutatási paranccsal jelent meg az otthonomban. A kereset lemezeket átadtuk 444db-ot jegyzőkönyv és elmentek.
A lemezeket 35eft-ért hírdettem meg az 500db-ot/így 70ft/db-ra jött ki. Se borító se tok nem volt hozzá ömlesztve volt. A szerzői jogokat megsértettem tudom a rám vonatkozó büntetési tételeket,mi számít enyhítő körülménynek? Nem az elsődleges haszonszerzés volt a célom,de a kislányom tartósan beteg így a kapott pénz is jól jött volna.
Kérem segítsenek egy megkeseredett apuka. Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.13. 05:51

Az korszakos eseti döntés lesz... Elárulnád a számát?

lajcsó # 2011.07.13. 05:00

Tisztelt Elektron!

A hamisított szoftver megszerzése (vásárlása) nem bűncselekmény.Erről van Legfelsőbb Bírósági eseti döntés is. Ön az ügyben legfeljebb csak tanú lehet

RZoltan # 2011.07.12. 21:15

Elektron, üdv a klubban.

Én 2008-ban szívtam egy oltárit, szintén egy hülye kínai miatt, mert ugyan a cumó legális volt, a progi mellé shareware, de a hülyéje aranyosan felírt mellé egy crack-et.

Bajom nem lett belőle.

Írtam egy emailt, hogy írj egy emailt, és segítek mindenben.

elektron # 2011.06.28. 19:10

Tisztelt fórumtársak,

Szeretnék segítséget tanácsot kérni egy ügyben.

Rendeltem kínából három diagnosztikai eszközt, vállalkozóként. A reptéri vámon vámfelügyelet alá vonták, megvizsgálták és megállapították, hogy hamisítvány és a mellékelt szoftver szerzői jogokat sért. Ez miatt most kaptam egy határozatot, hogy átadják az ügyészségnek az iratokat, és lefoglalják. Be 151(4) -re és a Btk. 329/a -ra hivatkoznak.

A kérdésem az hogy mire számíthatok, kellet volna nekem azt tudni, hogy a kínai mit tesz a csomagba, és milyen szoftverrel?

Zewa # 2011.01.08. 16:02

Hmmm.... nos, amit írtam végül is bűncselekmény lett...

ObudaFan # 2010.07.26. 09:29

Mivel a lefoglalás jogszerű volt, valószínűleg nem.
Egyébként pénzbüntetésre számíthatsz, és jókora bűnügyi költségre.

almo # 2010.07.25. 20:29

Lenne még egy olyan kérdésem hogy kártérítési pert indíthatok e akár a rendőrség ellen, ha a laptopomon az iskolai anyagom rajta van.Ez iskolai anyagból tudtam volna államvizsgázni.Mivel szinte könyörögtem a rendőrségnek hogy adják ide a laptopot vagy valamilyen módon hozzájuthassak a felkészülési anyagokhoz, ezt elutasították.Úgy gondolom hogy engem kár ért ebből kifolyólag, mivel nem tudtam levizsgázni.Polgári peres úton számíthatnék valamilyen kártérítésre!?Az ügyem a 300 db.dvd lemez miatt van.(Lenti írások)

almo # 2010.07.25. 20:17

Elnézést,nem vádolnak hanem gyanúsítanak de szakértő szerint az összeg amivel vagyoni hátrányt okoztam az 567.200 ft.és 41 rendbeli.
Mire számíthatok körűlbelűl?

végrehajtó1 # 2010.07.25. 11:15

megalapozott gyanújával vádolnak.Vádirat még nincs

Ha nincs vádirat akkor mivel és hogyan vádolnak???

almo # 2010.07.25. 10:03

Még annyit közölni szeretnék hogy 41 rendbeli a cselekmény száma.Várom válaszukat.Köszönöm.

almo # 2010.07.25. 09:13

Tisztelt Ügyvédek!
Válaszukat várom a következő kérdésekre.Köszönöm.

Jegyzőkönyv készült egy bűncselekményről amely ez év áprilisában történt.
A folytatólagos kihalgatáson 300 db dvd eladásával gyanúsítanak.A szakértői vélemény szerint 567.200 Ft. vagyoni hátrányt okoztam ezzel.A Btk.329/A§(1)bekezdésébe ütköző és a (2)bekezdés b) pontja szerint minősölő és a szerint büntetendő szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése megalapozott gyanújával vádolnak.Vádirat még nincs.
Az lenne a kérdésem hogy mire számíthatok.Kb.milyen összegű pénbírságot kell fizetnem!?
Ez vétség lesz ha jól tudom igaz!?Ha vétség lesz ez mennyi idő múlva évül el?A munkámhoz fedhetetlenség kell,ezért kérdezem.

Köszönöm válaszukat.

király1980 # 2010.05.14. 15:31

A hirdetésben ez szerepelt legalább is így emlékszem:

Ingyen havidíj nélkül nézhető vele 40 magyar nyelvű csatorna.

ObudaFan # 2010.05.14. 13:09

Ha te csak vásárló voltál, akkor szerintem nem követtél el bűncselekményt. Más kérdés, hogy ha viszont tudtál arról, hogy mi a helyzet, akkor díjfizetésre köteles lehetsz majd.

király1980 # 2010.05.13. 20:08

Kovács_Béla_Sándor

Ez akkor még változhat ezt úgy érted ?
A papíromon 329/A van.

A 329/B a beltéri szoftvercseréjére vonatkozhat én úgy tudom de én ilyet nem csináltam vele.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.13. 19:56

Szerintem 329/B. lesz az. Végül is még nem gyanúsítottak meg.

király1980 # 2010.05.13. 17:33

Valaki esetleg hozzá tud szólni?

király1980 # 2010.05.13. 10:13

A történetem a következő vásároltam az Interneten egy digitális beltéri egységet, amivel egy bizonyos szolgáltató adásait lehetett fogni. Akitől vettem az Interneten ö megbukott, mert az ASVA feljelentést tett a hirdetés alapján és a posta kiadta, a vásárlok adatait.
Rendőrök megjelentek nálam és lefoglalták a beltérit, és azt mondták szakértő, fogja megvizsgálni. A határozatban a Btk. 329/A. § (1) bekezdés II. fordulatába
ütköző vétség alapján volt a házkutatás és lefoglalás.

A rendőrök behivattak, hogy rakjak tanúvallomást hát elég érdekes kérdéseket tettek fel, már kezdtem úgy érezni, hogy ebből lassan beismerő vallomás lesz de, sajnos nem voltam tisztában jogi helyzetemmel, mert úgy tudom most már, hogy a tanúvallomást meg is tagadhattam volna, és most attól félek, hogy meggyanúsítanak az üggyel kapcsolatban de, lehet csak a terjesztőre, akarnak rábizonyítani a rendbeliséget.

A kérdésem a kővetkező lenne, mire számíthatok az üggyel kapcsolatban még nem volt semmilyen bírósági ügyem, sem pedig rendőrségi?

Az okozott vagyoni hátrányt hogyan állapítják meg mi alapján?

A vagyoni hátrány megállapítása lehet, hogy ki kell fizetnem a szolgáltató havidíját visszamenőleg?

Ja és még azt hozzá tenném, hogy a határozat, ami alapján házkutatás volt nem arra a címre szolt, ahol a házkutatás volt és a lefoglalás történt, mert a rendőr nekem csak bent a szobába adta oda a határozatott miután lefoglalta a beltérit mi több nem is az én tulajdonom az ingatlan. A rendőrségnek, nem kellet, volna valami tájékoztatást adni a tulajdonosnak vagy legalább engedélyt kérni, hogy bejöhet-e az ingatlanra?

Próbáltam leírni mindent, mert sokan vagyunk így állítólag vagy 100 db adott el a gyerek!

Remélem, kapok válaszokat a kérdéseimre, amit előre is megköszönök.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.13. 09:13

OFF
Mintha nem én lettem volna az egyetlen, Zewa, aki nem értette a kérdésedet. Te viszont a jelek szerint az iróniát nem érted.
Tudod mit? Nem is neked szólt.
ON

király1980 # 2010.05.13. 09:10

1

ObudaFan # 2010.05.07. 17:10

Magáncélra, jövedelemszerzési cél nélkül lehet filmeket CD-re írni.

Zewa # 2010.05.06. 21:51

KBS!
Köszi...Ha nem tudsz válaszolni, akkor inkább ne tedd! Ha esetleg nem érthető a kérdés, akkor bocs... vagy tudod mit, inkább hagyd!

maradok tisztelettel: zewa

almo # 2010.05.06. 16:36

A 200 db. lemezen,filmek voltak és mint közöltem önnel,gyűjtési szándékkal volt otthon.Nincs olyan törvény ami korlátozza azt illetve tiltja, hogy írott filmek legyenek valakinél.Vagy van ilyen!?Ezzel az erővel akkor a fél Magyarországot meg lehetne büntetni nem!?Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.05. 10:24

Valamint hány éves a kapitány...

Zewa # 2010.05.05. 10:14

Az ebben jártasak véleményét kérném!

Adott egy jogvédelem alatt álló irat, amit egy cég megvásárol (az értéke pár száz forint). Majd ezt lefénymásolja és kifüggeszti több irodahelyiségében. Ez az ott dolgozó szintén lefénymásolja (a kifüggesztett fénymásolatot) és hazaviszi, majd annak egy hozzátartozója beszkenneli és felteszi az internetre egy fórumba, ahol bárki le tudja tölteni. Az ügyben nyomozás elrendelésére kerül sor a Btk. 329/A. § szerint minősülő Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése bűncselekmény miatt.
A kérdésem, hogy ki (kik) követtek el bűncselekményt, mennyi az okozott vagyoni hátrány?
A válaszokat előre is köszönöm!

Maradok tisztelettel: zewa