Ravaszul átvertek. Vajon bűntethető?


Arpad1 # 2010.05.12. 08:24

Akkor most ez mit jelent?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.12. 06:54

Ahogy az olasz mondja: ha nem is igaz, de jól ki van találva.

Arpad1 # 2010.05.11. 23:26

Kedves Fórumozók!

A minap találtam egy internetes apróhirdetést, melyben egy illető GPS készüléket árult 18.000 Ft-ért. Felhívtam, kérdezősködtem, minden kérdésemre kielégítő választ kaptam, így végül abban állapodtunk meg, hogy postafordultával elküldi nekem a cuccot. Két nap múlva jött is a postás, kifizettem a szóban forgó összeget, de mikor kibontottam a csomagot, nem a GPS készüléket találtam benne, hanem egy vászonfestmény a GPS készülékről. Egy szépen megfestett képet, ami egy GPS készüléket ábrázol. Érdekes. Felhívtam a srácot, aki csodálkozva hallotta panaszom, miszerint én nem ezt rendeltem. Ő azt állította, hogy mi egy képben állapodtunk meg. Mondta, hogy menjek fel a netre és nézzem át újra a hirdetést, mert abban egy képről van szó, illetve, hogy ő azt a művészetek/festmények kategóriába tette az apróhirdetés portálon. Így is tettem, és megdöbbenve láttam, hogy a mennyire kétértelműen van megfogalmazva. Biztos, hogy átverés, mert a telefonban konkrétan a GPS készülékről volt szó.

Tudom, hogy átvertek, de vajon bizonyítható-e ez jogilag? Vagy ez egy legális csalás? Vagy én vagyok a hülye? Mivel nem érte el a 20.000 Ft-ot, így tudtommal csak szabálysértésről van szó, de biztos vagyok benne, hogy a gyerek több embert is megszívatott...