kinnlevőség


ObudaFan # 2010.05.14. 13:05

Ha a határozatban elbírálták a polgári jogi igényt, akkor igen.

zsofar # 2010.05.14. 09:47

Sziasztok .

A múlt héten meg volt az utolsó tárgyalás a sérelmemre elkövettet életveszélyes fenyegetés zsarolás miatt. Meg kapta az ítéletet, igaz felebezett az időtartam miatt, mert halmozottan kapta. A lények hogy 950.000Ft károm keletkezett amit 30 napon belül kéne neki vissza adnia, de tudjuk ez nem fog neki menni. Mit tudok utána tenni ? Indítsak végrehajtást ha megkaptam a határozatot?

W

ObudaFan # 2010.05.13. 14:31

Ezt a végrehajtó dolga lesz kideríteni.

mayor # 2010.05.12. 19:55

Mit várok? Jó kérdés...talán azt, hogy valamilyen szinten a pénzemhez jussak, de erre egyelőre esélyt sem látok.
Megkerestem egy csomó követelés vásárlásal foglalkozó céget, de az nem vezetett eredményre, így most ötleteket gyűjtök, hogy más út létezik vagy sem. Azt meg nem tudom, hogy az adósaimnak milyen vagyontárgya van..

guba # 2010.05.12. 19:48

Azt neked kellene megfogalmaznod, hogy mit vársz és kitől, mármint az adósodon kívül. Ha neki nincs semmije, akkor így jártál. Ezért ne Mo-t okold, mert ez másutt is így van.

mayor # 2010.05.12. 19:38

Azért van csak bajom ezzel, mert furcsa, hogy ilyen megtörténhet bűntetlenül. Te mit éreznél? Az egyik követelésem úgy keletkezett hogy sikkasztott az alkalmazottam:ügyvédek, rendőrség, ügyészség,bíróság, majd ítélettel megállapították hogy jogos a kártérítési igényem, és azt hogy a volt alkalmazott kap 3 év felfüggesztettet, és most él vígan....
Nem politizálni akarok, hanem csak mesélek és javaslatokat várok, hátha ez segítség lesz nekem és esetleg másnak is.
Arra meg emlékszem, hogy Feri hova küldött el mindenkit...

guba # 2010.05.12. 19:24

Miért Mo-gal van bajod ezért? Szerinted kinek kéne kifizetnie neked az adósod helyett a tartozást? A miniszterelnöknek, talán? Hívd fel Ferit, majd megmondja hova lehet menni.
El lehet adni, ha van aki megveszi.

mayor # 2010.05.12. 18:59

Azt tudom, hogy az APEH elfogadja tőlem, csak ettől függetlenül az inkasszót rám is kidobja. :(
A végrehajtásal az a bajom, hogy a behajtandó összeg 17%-át előre ki kell fizetnem a végrehajtónak, de sajnos ennyi pénzem nincs.
Valami más jogi megoldás? Eladni nem lehet? Vagy átengedményezni? Vagy zálog? Vagy valami? Hihetetlen a magyarországi állapot, hogy ilyen események után még én eszem a kefét...:S

ObudaFan # 2010.05.12. 17:09

Persze, bírósági végrehajtást indíthatsz. Az ellened indult végrehajtási eljárásban pedig bejelentheted, hogy van ez a követelésed, aztán akkor megpróbálja az a végrehajtó behajtani a te hiteleződ javára.

mayor # 2010.05.12. 14:40

Tisztelt Uram/Hölgyem!
Én arról érdeklődnék, hogy mit lehet kezdeni 2 olyan követeléssel, melyről fizetési meghagyás és bírósági ítélet van. Az alapkövetelés összege kb 2 millió, kamatokkal ez nől 500 ezer Ft-al. A bírósági ítélet bűntetőügyben született. Próbáltam eladni a követelésem, de minde ilyen cég elutasít. Viszont nekem kellene a követelésem egy része pénzben, hogy az APEH felé meg a mindennapokban is fizetőképes lehessek. Van valamilyen megoldás ebben a csodás magyar jogban, hogy én mint károsult ezen két papírom alapján pénzhez jussak és ne ússzon el a jelzálogos házam meg a hiteles kocsim?
Megtisztelő válaszuk előre is köszönöm.