Alkotmány Bíróság alkotmányellenesnek nősítette.


crowline # 2010.06.14. 14:24

Kovács_Béla_Sán­dornak.
A bejelentkezési próbálkozások miatt történt, igazad volt. Töröltem.

Calahonda (törölt felhasználó) # 2010.06.14. 14:04

Kovács_Béla_Sándornak.
Nem értem a kérdést!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.14. 13:37

Nocsak. Két nicken tetszik lenni? Esetleg 32-n?

efi99 # 2010.06.14. 13:33

Jól le kellett volna ugatni, mi az, hogy nem érdekli? meg mi az, hogy nem naprakész?
Ha véletlenül egy 1930-as Btk-t hoz le az emeleti vitrinből, akkor majd aszerint fog ítélkezni?

Calahonda (törölt felhasználó) # 2010.06.14. 13:00

Finoman (hiszen rövid tapasztalatom szerin a bírók nem szeretik) megjegyeztem, hogy ez már nem érvényes, de azt felelte, a hivatkozásom nem érdekli, Ő a rendelkezésére álló Btk. alapján ítélkezik és fel is olvastatta velem hangosan a "Hatóság vagy hivatalos személy megsértése" vonatkozó 232. § -t, amit tudomásom szerint az Alkotmány Bíróság 36/1994. (VI. 24.) AB határozatával megsemmisített.

efi99 # 2010.06.14. 12:42

És miért nem lehetett rögtön szólni neki, hogy művelődjön egy kicsit?
Legalább kicsit égett is volna, alighanem ráfér.

crowline # 2010.06.14. 12:10

Ugye gyanus! Pedig minden pontosan így történ.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.14. 11:28

Azért azt említsük meg, hogy súlyosbítási tilalom van: a büntetés másodfokon csak akkor lehet terhesebb, ha a vádló is fellebbez.

Megmondom őszintén, nekem azzal lett végképp gyanús a dolog, hogy állítólag a bíró ilyet mondott volna. De az se túl életszerű, hogy a bíró nem tudja, hogy valamely jogszabályhely már nem hatályos, a vádlott meg igen. Ráadásul ez majd csak az ítélethozatalkor derül ki. Ááááá

ObudaFan # 2010.06.14. 11:07
  1. Szerepelnie kell azoknak a jogszabályhelyeknek, amikre a bíróság alapozza az ítéletét.
  2. Mivel semmit nem tudunk az ügyről, ezt lehetetlen megmondani.
crowline # 2010.06.14. 10:30

A büntetőbíró az elsőfokú tárgyalás során bejelentette, hogy a tárgyalást milyen Btk. paragrafusra alapozza, illetve ez alapján fog ítélkezni. A megnevezett paragrafust az Alkotmány Bíróság már évek óta alkotmányellenesnek nősítette, ezért azt megsemmisítette. Az ítéletet a fellebbezésről történő nyilatkozatom (három nap gondolkodási időt adott) után fogom csak megkapni. A bíró nem tanácsolta a fellebbezést, mert szerinte ott súlyosabb büntetést fogok kapni.

  1. Az ítélet indoklásában szerepelnie kell a tárgyaláson megnevezett, velem fel is olvastatott paragrafusnak?
  2. Milyen eséllyel fellebbezhetek?