Közügyektől való eltiltás


Szilagyi81 # 2020.06.19. 19:58

Üdvözlök mindenkit!

KATÁS egyéni vállalkozó vagyok. Közügyektől való eltíltás valamilyen fórmában érinti a vállalkozásomat?
Köszönöm a válaszokat!

folyami géb # 2015.09.28. 16:48

Tiszta erkölcsit boztosan nem kaphatsz.

egyeniv. # 2015.09.25. 19:48

Egyéni Vállalkozói igazolványt szeretnék kiváltani de közügyektől való eltiltás alatt állok még szerintem. A kérdésem az lenne. Lehetek e egyéni vállalkozó ha még eltiltás alatt állok?

Ádám86 # 2014.04.24. 20:37

Nagyszerű. Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2014.04.24. 20:32

Hiába gondolod, hogy nettó baromság, a második ügyvédnek igaza volt. Nem a közügyektől eltiltás miatt, hanem más miatt. Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült. Márpedig szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével áll be a mentesítés.

Ádám86 # 2014.04.24. 20:26

Köszönöm a választ Agent Cooper!

Cégalapítással megkerestemn egy ügyvédet, az azt mondta nekem, hogy akinek volt bármilyen büntetése, annak nem lehet KFT je. (ez az ügyvéd tudta, hogy én nekem volt)

Én ezt nem értettem... Neten utána olvastam mert a közügyektől való eltiltás fent áll még 1 évig. Arra jutottam, hogy lehet cégem.

Eztuán megkerestem egy másik ügyvédet akinek elmondtam, hogy el vagyok tiltva a közügyektől, erre ő azt mondta lehet cégem, de nem lehetek ügyvezető. Ami nettó baromság.

Tehát kaptam egy büntetést 2011 ben. 2év 4 hónap. A felét kellett letölteni, (pár nap hijján lement előzetesben meg házi őrizetben) a másik fele meg fel lett függesztve. A felfüggesztés lejárt, a közügyektől eltiltás még fent áll. Semmilyen munkától eltiltva nem lettem.

Holnap reggel 9 re van időpontom a 3. ügyvédhez, remélem ő képbe lesz végre.

Agent Cooper # 2014.04.24. 19:45

Kedves Ádám86!

Honnan vette azt, hogy aki el van tiltva a közügyektől, az nem alapíthat Kft.-t vagy nem lehet az ügyvezetője? Mert a közügyektől eltiltás egyiket sem befolyásolja.
Viszont nem lehet vezető tisztségviselő az, akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos következmények alól nem mentesült.
Nem lehet vezető tisztségviselő az, akit e foglalkozástól jogerősen eltiltottak. Akit valamely foglalkozástól jogerős bírói ítélettel eltiltottak, az eltiltás hatálya alatt az ítéletben megjelölt tevékenységet folytató jogi személy vezető tisztségviselője nem lehet.
Az eltiltást kimondó határozatban megszabott időtartamig nem lehet vezető tisztségviselő az, akit eltiltottak a vezető tisztségviselői tevékenységtől.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ádám86 # 2014.04.24. 16:10

Jó napot!

Látom itt az előző kérdést, de mégis fel kell tennem nekem is, mert 2 helyről, 2 külömböző választ kaptam. Ezért elnézést kérek!

El vagyok tiltva a közügyektől. Kérdésem a kövtkező lenne.:

  • 1. Alapíthatok e KFT?
  • 2. Lehetek e az ügyvezetője?

(valaki azt mondta, hogy egyiket sem, valaki meg azt, hogy alapíthatok, de nem lehetek vezető)

Köszönöm a választ!

22-22 # 2013.04.08. 16:44

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.04.08. 16:38

A közügyektől eltiltástól még lehetsz.

22-22 # 2013.04.08. 13:01

Üdvözlöm!
Kérdésem az lenne,hogy alapíthatok-e Kft-t, ha eltiltottak a közügyektől? Ügyvezető én lennék.
Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.06.18. 13:36

Nincs mit.

lilia84 # 2010.06.18. 05:30

Köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2010.06.17. 21:16

Tag lehet.

lilia84 # 2010.06.17. 12:46

Szakértői segítségre volna szükségem. Férjem, aki még kb. 1 évig el van tiltva a közügyektől, szeretne egy most létrejövő egyesület alapító tagja lenni. Ez lehetséges, vagy ez is közügy. Az egyesület egyébként tervezi a jövőben közhasznú egyesületté válását is.

Minden biztos információt köszönettel fogadok ezzel kapcsolatban.