vétség - jogkövetkezmények??? Sürős segítség!!


gyurika # 2004.05.14. 14:43

szóval akkor az teljesen normalis h egy tobb mint ket eve tortent botlasnak most iszom meg a levet.?
Aki egyszer fühöz nyult az mar tanulni sem tanulhat?
es vajon mivel lettem kozben veszelyesebb?

évi # 2004.05.14. 10:56

A BM bevándorlási és állampolgársági hivatala, amelyik a vízumkérelmeket is elbírálja nem köteles megindokolni hogy az adott vízumkérelmet miért utasítja el. Ha el is fogadja azt, hogy mentsült - ugyanúgy elutasíthatja az újabb vízumkérelmet.

j.janos # 2004.05.13. 18:50

Idegenrendészeti dolgokhoz nem igazán értek, de ez a mondat:

"Büntető eljárás folyt ellene, még nem mentesült"

szvsz értelmetlen ebben a formában...

gyurika # 2004.05.10. 13:49

Esetleg meg tudna magyarazni valaki, hogy mire vonatkozhat az a megjegyzes hogy még nem mentesült , mert ezt nem ertem.
Az eljaras vegig tart mig a proba nem jar le?

gyurika # 2004.05.08. 16:03

A kérelmező beutazása és tartózkodása a nemzetbiztonságot, a közbizonságot, a gazdasági rendet, a közegészséget, az emberi környezetet sérti, veszélyezteti (Büntető eljárás folyt ellene, még nem mentesült.)

egyszer ezert.

j.janos # 2004.05.06. 11:55

Ha ismét elutasítják, kérdezd meg a konzulátuson, hogy miért...

gyurika # 2004.05.06. 10:46

Mivel a probam lejart megkockaztattam megegyszer a vizumkerelmet annak remenyeben hogy most mar vegkepp „tiszta”vagyok
Ha ebben az idegenrendvagyokeszeti eljarasban szabadon felhasznalhato ellenem barmi, akkor elkepzelheto h priusz nelkul is visszautasitanak megegyszer?
Es most mar mindig?

j.janos # 2004.05.01. 12:36

gyurika: postán lehet kapni ilyen igényló lapot, kitöltöd és elküldöd :)

Nick Name # 2004.04.27. 03:46

Manapság ugye már a próba is csak jogerős ítélettel megy (gyurika elítélése idején még nem). Nem is emiatt nincs priusz, hanem mert a prbával eleve nem jár büntetett előélet.

Ezzel együtt attól tartok, hogy az idegenrendsézeti eljárásban szabadon használható fel minden, így egyszerűen priusz nélkül is hivatkozhatnak arra, hogy állt bíróság előtt.


Nick Name

gyurika # 2004.04.26. 19:40

Koszonet a gyors es vigasztalo valaszokert.
Az erkolcsivel kapcsolatban meg az erdekelne, h kulfoldikent hogyan es hol igenyelhetek olyat.
Nincs allando lakcimem , kollegiumban lakom.

j.janos # 2004.04.26. 19:30

Szerezd be az elutasító határozatot, abban jogszabályra való utalással is megjelölik, hogy miért utasították el. Írd le ide, aztán meglátjuk...De kérhetsz egy erkölcsit is, lehet az is segít.

gyurika # 2004.04.26. 19:00

akkor most mi lenne a teendő, milyen papírt kell beszerezni (és főleg honnan) ahhoz, sikeresen kérvényezhessem újból a vízumot?

gyurika # 2004.04.26. 18:59

de mint utóbb kiderült, amikor kérvényeztem, akkor még tartott a próbára bocsátás. Akkor sem ez lehetett az oka? merthogy telefonon azt az infót adták az illetékes konzulátuson,h a határozatban az szerepel, közbiztonság veszélyeztetése miatt utasítják vissza a vízumkérelmet. Márpedig ezen a szerencsétlen eseten kívül nem sértettem törvényt

j.janos # 2004.04.26. 18:50

Pontosan. Priusz csak jogerős ítélettel "keletkezik",

Nick Name # 2004.04.26. 18:49

Én sem. Még a próbaidő alatt sem volt priusz.


Nick Name

j.janos # 2004.04.26. 18:40

Próbára bocsátás esetén elhalasztják a büntetés kiszabását a próbaidőre. Ha rendben letelt, nem szabnak ki ítéletet. A próbaidő elteltéve a büntethetőség megszünik. Priusz nincs, büntetett előélethez fűződő hátrányok nincsenek. Nem hiszem, hogy e miatt utasították vissza...

gyurika # 2004.04.26. 18:19

kettő év volt, ami most ápr. 17-én járt le

j.janos # 2004.04.26. 18:14

Mennyi időre bocsátott próbára?

gyurika # 2004.04.26. 18:11

Két éve a bíróság kábítószerrel való visszaélés vétsége miatt próbára bocsájtott.
Kulföldi allampolgarkent ezutan még megkaptam a diákvízumot egy évre, viszont mikor a mostani tanevre ujra folyamodtam érte visszautasitottak.
Ezidő alatt a probara bocsajtasom két éve siman lejart, es a magatartasom is példásnak volt mondható.
Van e meg valamilyen jogkövetkezmenye ennek az esetnek vagy tévedés történt.
Esetleg akkor tévedtek amikor először megadták a vizumot?
Egyáltalán mi ez a próbára bocsájtas?
Van e priuszom? Dolgozhatok e a kesobbiekben tanarkent?
Megszabadulok e valaha ettol az átoktól?
Fordulhatok e jogorvoslatért?
Fontos volna nagyon, hogy befejezhessem tanulmanyaimat.