polgári vs. büntető


ndoora # 2010.06.29. 15:51

Kedves kbs,

akkor még egy kérdés (új vagyok, elnézést) :
vádat emelni most akkor gyanú esetén is lehet vagy csak közvetlen bizonyítékkal ?

elnézést a "hasonlatért" : úgy értem, csak akkor tudnak ellene vádat emelni, ha 90-100%osAN BIZONYÍTHATÓ, hogy őt keresik , vagy már akkor is , ha mondjuk csak 70% ? - mármint erős sajtésük, gyanúújuk van, de azok is inkább több mozaikból állnak össze, és közvetlen bizonyíték nincsen.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.29. 15:35

Vádat emelni természetesen csak konkrét személy ellen lehet.

ndoora # 2010.06.29. 15:30

Kedves Dr. Attika,
akkor még az lenne a kérdésem, hogy bírósági per/tárgyalás csak akkor lehet, ha a nyomozás eredményeképp egyértelműen megkerül a tettes ?

Szóval ha nem egyétrelmű a koléte, akkor lesz v. nem lesz tárgyalás és erről ki dönt , a bíróság vagy a rendőrség ?
Köszönöm.

Dr.Attika # 2010.06.29. 14:51

Ahogy fából vaskarika. Nem lehet. Büntető perben lehet polgári jogi igényt érvényesíteni, amennyiben a bűncselekménnyel együtt károkozás is történt.A büntetőeljárás nem alakul át polgári eljárássá.

ndoora # 2010.06.29. 13:50

Az lenne a kérdésem, hogy - mivel a zaklatást a btk szabályozza - a rendőrségi nyomozás befejeztével ez csak a bíróságra kerülhet vagy polgári peres is lehet ??
Úgy értelmeztem a törvényből, hogy egy bűncselekmény a bíróságra kell kerüljön , polgári per lehet belőle valahogy ?