SENKI SEM VÁLASZOL !!!!!!!!! :( :( :(


KGB2008 # 2010.07.15. 05:34

Köszönöm márt tudjuk a választ!!!

KGB2008 # 2010.07.10. 06:10

Kedves Veloquence!

Köszönöm a válaszát. Örömmel tölt el, hogy végre valaki válaszolt.
Szóval nincs kizárva a kedvezményekből, szóval ez miatt nem lesz gond. 6 dicsérete van és nics egy fegyelmije sem.
4 év hét hónapról beszélünk, amiből ELŐZETESBEN leült egyszer 1 év 3 hónap 19 napot, aztán 10 hónap 7 napot.
2009 május 26.-án vonult be. Ha jól számotam, akkor a naptár szerint ma van bent 411 napja.
Nekem kedden a kis laikus számolásommal 50-60 nap maradt, a kedvezmény levonásával együtt, igy körülbelöl 2010 augusztus 25 és szeptember 05 közötti időpontra tehető a szabadulása.
Szeretném megkérni, hogyha tud akkor tegyen meg annyi, hogy megnézi, Önnek mennyire jön ki!?
Válaszát előre is nyagyon köszönöm!

Tisztelettel:
KGB2008

Veloquence # 2010.07.09. 15:33

A szabadulás több mindentől függ. Elsősorban azt is figyelembe kell venni, hogy a tárgyalási/nyomozási szakban volt-e a vádlottal szemben kényszerintézkedés. (előzetes letartóztatás, házi őrizet, stb.) Ha igen, akkor azt a Btk.99.§ alapján beszámítják a kiszabott büntetésbe. Pontosan meg kell tudni, hogy a feltételesből ki van-e zárva, hiszen ha az újabb bűncselekményt feltételes vagy próba hatálya alatt követte el, akkor automatikus ki van abból zárva. Már pedig összbüntetésnél ez előfordulhat, hiszen összbüntetésbe csak azokat az ítéleteket lehet foglalni, melyek végrehajtásra várnak, vagy a végrehajtásuk folyamatban van.


Legalább ahhoz a jogunkhoz ragaszkodjunk, hogy egymás közt elpanaszoljuk a bajainkat.

KGB2008 # 2010.07.09. 07:42

Tisztelt és Kedves Hozzáértők!

Remélem most lesz valaki olyan kedves, hogy segit megtudnom az alábbi kérdésemre a választ! Ha nem akkor teljesen magamba roskadok

Szeretnék segitséget kérni abban, hogy megtudhassam mikor szabadul az egyik ismerősőm.

Összbüntetésbe kapott 4 év 7 hónapot. Az egyik ügyből előzetesben volt 10 hónap és 7 napot, a másikból pedig 1 év 3 hónap és 19 napot.

2009. május 26.-a óta van bent az egyik BV intézetben, ami azt jelenti, hogyha naptári napot számolunk, akkor pont 407 napja van bent a mai nappal együtt.

Én a nem nagy tudásommal azt számoltam, hogy mivel börtön fokozatban van, és az ez után adható kedvezmény a büntetés 1/4-e, akkor 50 és 60 nap között van a feltételes szabadlábra helyezés időpontjáig.

Azt kell még tudni az illetőről, hogy nincs egyetlen egy feddése sem, viszont van 6 dicsérete.
Beszerzett mindenféle befogadói nyilatkozatot, sőt még munkáltató által kiállitott nyilatkozatot is.

Válaszukat és segitségüket előre is köszönöm!

Tisztelettel:
KGB2008