kegyelmi kérvény


pálma14 # 2010.09.22. 12:12

Köszönöm szépen a hozzászólásokat
igen ismét beadjuk a kérvényt legalább is meg pobáljuk
amúgy nem hagyom el a férjemet mivel amikor ezt elkövette nem ismertem
pl:Stohl Andrást miért nem hagyja el a felesége ha alkoholista na az én férjem nem az!!
amúgy szerintem ez az oldal nem a szemrehányásnak és a kioktatásról szól hanem aki bajba van és segítségre szorul
üdv

Dr.Attika # 2010.09.22. 09:48

Nyilván normális pálma14. A Köztársasági Elnök kegyelmi pozitív intézkedése jelentene számára olyan lehetőséget, hogy e komoly gondokkal küzdő családot megmentse.
Kedves "pálma14"!
Azt javaslom adja be újra a kegyelmi kérvényt. Emlékeztesse a Köztársasági Elnök urat, hogy nem hirdette meg kegyelmezési elveit, amit Dr. Sólyom László meghirdetett. Ő a betegséget, a családi helyzet ellehetetlenülését, az idős kort nevezte meg, mint kegyelmezési gyakorlaltot.

websas # 2010.09.22. 09:43

Tényleg érdemelne bármit is?

Neked nem segítségre hanem egy másik "párra" lenne szükséged.

kovacsz # 2010.09.22. 09:25

pálma14: Normális vagy ennyi helyre ugyan azt a kérdést feltenni?

pálma14 # 2010.09.22. 07:27

Tisztelt Ügyvéd Úr
A férjem 1 év börtönt kapott közúti veszélyeztetésre sérülés mentes 2004-es,fél év börtön ittas vezetés 2004-es és fél év fogház adócsalás 300 ezer ft 2005-ős
én itt maradtam 5 kiskorú gyermekkel a fia lyme koros és betegeskedem ,a kegyelmi kérvényünket elutasították
senki nem segít
kérdésem :mennyi esélyünk lenne ha felülvizsgálati kérelmet illetve újbóli kegyelmit kérni?
vagy kérem segítsen valami megoldást találni
köszönöm kovácsné

ObudaFan # 2010.07.18. 12:45

Nagyon szívhez szólóan azokat a nagyon speciális körülményeket, amik a kérelem teljesítését indokolják.

czeszti # 2010.07.18. 11:08

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Folyton folyvást keresgéltem és olvasgattam a neten, kegyelmi kérvény benyújtással kapcsolatos dolgokat.
De türelmetlenségem miatt írok most ide. Konkrétan férjemet 3 év 6 hónap börtönre ítélték, amiből 3 hónapot előzetesben most meg már 9 hónapja letöltendőn van. Elvileg 'szökésből' vitték el otthonról, így nem jár neki kedvezmény, ha jól tudom.
Kegyelmi kérvényemet a köztársasági elnöknek szeretnénk benyújtani, hogy kedvezményt had kaphasson.
Erre vonatkozóan milyen dokumentumokat kell csatolni, illetve miket kell, hoyg tartalmazzon?
Nagyon kérném, hogy ebben segítsenek.
Köszönettel:
czeszterke