Magánokirat hamisítás??


Jani24 # 2010.07.28. 10:49

ami nekem még szemetszúrt hogy amit írt a feljelentő levelet annak a fejlécébe a BRFK-t irta.. de leírom ide pontosan a levelet... a nekeveket és a helyszinetet XXXX-el jelölöm

BRFK XXXX.ker.-i Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály
ügyszám: XXXXXXXXXXXX

Tisztelt XXXXXX XXXXX Úr!

A BRFK bűnügyi osztálya megánokirat hamisítás gyanújával nyomozást folytat a XXXXXXXXX által 2006, 2008, 2009 és 2010-es évben felhasznált XXXXXX Kft által XXXXX XX XXX Társasházra összehívott közgyűléseken felhasznált meghatalmazások ügyében, mely meghatalmazások 2 példányán a 2006 és 2010-es évben az Ön tanúkénti aláírása is szerepel. Amennyiben Ön jelen volt a meghatalmazó XXXXX XXXXXXX XXXXX által kiállított meghatalmazás, meghatalmazó általi aláírásnál, kérem ezt igazolja, annak érdekében, hogy a magánokirat hamisítás társtetteskénti gyanuját el tudjuk oszlatni. XXXX XXXX XXXX a rendőrségnél megtalálható levelében közli hogy XXXXX XXXXX-nek nem adott 2005-ös évi meghatalmazás az egyetlen nem hamisított XXXX XXXX XXXX kézjegyével ellátott meghatalmazás. A többi meghatalmazás egyértelműen, láthatóan hamisított kézjegy szerepel.

BRFK XXXXXker.-i Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály ügyszám: XXXXXXXXXXXXX

Üdvözlettel,

XXXXXX XXXXXX

Ez nekem olyan látszatot kelt mint ha a feljelentő a hatóságnak adná ki magát! Félreértem? Bárki írhat ilyen fejléccel levelet?

Jani24 # 2010.07.28. 10:09

A tanút nem idézték még, sőt én se kaptam hivatalos levelet.. csak a feljelentő adott egy általa írt levelet a másik szomszédnak aki tanúként írta alá a meghatalmazást... a rendőrség azt mondta telefonon hogy kapok majd papírt róla hogy mi merre... ebből az egészből lehet nekem bajom?

ObudaFan # 2010.07.28. 09:57

A vádnak kell bizonyítania a te bűnösségedet, nem neked az ártatlanságodat.
Viszont nyomozati szakban a tanú idézésére még nem írják rá, hogy kinek az ügyében folyik az eljárás, úgyhogy itt valami nem stimmel.

Jani24 # 2010.07.28. 09:36

hozzáteszem van olyan tanú aláírás is akit én nem ismerek és a megbízóval egy településen lakik..

Jani24 # 2010.07.28. 09:34

A rendősrég azt mondta telefonon hogy engem jeletettek fel és nyomozás indult okirathamisítás ügyében... és attól félek hogy az aki a levelet kézbesítette a meghatalmazómnak .. az hamisította meg... de mivan ha letagadja hogy ő vitt bármilyen levelet is bárhova? és ha a meghatalmazó is azt mondja hogy ő nem irt alá ilyen papírt ?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.28. 09:30

Olyan nincs, hogy ellened folyik a nyomozás, de te nem tudsz róla, csak a szomszéd. Akkor nem lettél meggyanúsítva, szóval nem ellened folyik a nyomozás.

Egyébként ha valaki itt hamisítást követett el, az nem te vagy, hanem az aláíró és a tanúk. Szerintem ha a meghatalmazó az eljárásban kijelenti, hogy valamennyi aláírás az övé, akkor le is zárják a nyomozás.

Jani24 # 2010.07.28. 09:26

Kedves Jogi Fórum olvasók!

A minap kaptam egy levelet egy szomszédomtól amiben az állt hogy Őt be fogják idézni az ügyben hogy engem feljelentettek magánokirat hamisítás vádjával és nyomoznak ellenem, én erről levelet nem kaptam de a rendőrséget felhívtam és bediktáltam az ügyszámot és valóban létező dologról van szó. A történet arról szól hogy én a társasházunkban nem lakástulajdonos vagyok hanem bérlő ( önkormányzattól ) és egy kedves szomszédommal írtunk egy meghatalmazást ( vidéken lakik de itt is van lakása a házban ) arról hogy én képviselhetem őt a lakógyűlésen és lehet általa szavazati jogom. Ezt a meghatalmazást úgy tudtuk csak megirni hogy én itt pesten kitöltöttem, aláírta 2 tanú és a meghatalmazó ismerősével le lett küldve vidékre hogy ő is alá tudja írni... alá is írta.. vissza is küldte... ez igy ment 2005-től 2010-ig minden évben.. én soha nem figyeltem az aláírást.. nem vagyok grafológus.. de most arra derült fény hogy a szignók szemmel láthatóan eltérőek minden évben.. ezért fel is lettem jelentve a rendőrségen magánokirat hamisítással.. tanácstalan vagyok hogy mit tegyek, hisz nem volt tudomásom arról hogy a meghatalmazó aláírása hamis lenne. A feljelentést egy lakástulajdonos szomszéd tette, állítólagosan az engem meghatalmazó hölggyel egyetemben...a hölgyet nem érem el, mire készüljek? mit tegyek? szeretnék pár tanácsot. Előre is Köszönöm a hozzászólásokat!