Pénzbüntetés


oligaliga # 2020.02.03. 13:36

Jól gondolod, ilyen információt nem adnak ki telefonon, az e-mail pedig nem számít.

Van Ügyfélkapud? Ha igen, akkor e-papíron kérdezhetsz, az is hivatalos út.

csanyijoci # 2020.02.03. 12:33

Köszönöm!

Csak egy a gondom hogy Szegedi vagyok!
Gondolom telefonon vagy emailban ilyen után nem tudok utána járni..

oligaliga # 2020.02.03. 12:20

csanyijoci

Írd meg nekik, hogy mi a helyzet, és kérdezd meg tőlük. Ne felejtsd el megírni, hogy melyik bíróság hozta az ítéletet és annak mi a száma.

De be is mehetsz a Törvényszékre a gazdasági hivatalba, és személyi igazolvánnyal felszerelkezve meg is kérdezheted személyesen.

csanyijoci # 2020.02.03. 12:09

Tisztel Hozzáértők!

Elmaradtam az ítéletem pénzbüntetésének részletfizetésével.
És sajnos egyébb okokból papirjaimat is elveszítettem.
Hogyan honnan tudhatom a leggyorsabban meg mennyi tartozásom maradt fent.

Ide kellett volna fizetnem és szeretném mi hamarább rendezni.
Fővárosi törvényszék
Központosított beszedési számla...

Köszönöm!

Jolana # 2013.04.18. 13:25

Köszönjük a segítséget!

ObudaFan # 2013.04.17. 21:27

Lehet a bíróságtól kérni. Csak így most már le kell róni 2000 Ft illetéket.

Jolana # 2013.04.17. 15:57

S.O.S.!
Múlt héten érkezett meg a jogerős ítélet a pénzbüntetésről, amit a tárgyaláson tudomásul vett a barátom, ma meg a csekk.
A tárgyaláson nem kért részletfizetési kedvezményt, lehet-e még kérni?
Kérem, aki tud segítsen!
joli

Gucunja # 2010.09.08. 15:11

Sziasztok,

Pénzbüntetésem részleteit eddig mindig fizettem határidőre, de az augusztus 15-eit csak ma tudtam befizetni. Ezért most be kell majd fizetnem az összes hátralévőt?

Vera

x-men # 2010.09.01. 17:58

pénz büntetés estében ha már átváltoztaták letöltendöre és a terhelt hozzátartozoja bemegy a B.V gazdasági csoportjához cseket kérni akkor arrol is kaphat tájékoztatást hogy mikor rendelték el a körözését ?

ObudaFan # 2010.08.16. 11:47

Az elsőfokú bíróságtól kell kérni a részletfizetési kedvezményt. A bíróság - a fiatalkorúakat leszámítva - nem von semmiből semmit, hanem nemfizetés esetén szabadságvesztésre változtatja a pénzbüntetést.

citrom81 # 2010.08.15. 13:59

Ha valakire a bíróság vétség miatt jogerősen „x“ Ft mértékű pénzbüntetést szab ki, és lehetőség van részletfizetésre, azt milyen módon, formában kell fizetni?
A mindenkori jövedelméből(mun­kabér, álláskeresési járadék, szoc. segély, RÁT)kerül levonásra?

A bíróság mi alapján engedélyezi a részletfizetés lehetőségét?

Válaszát Köszönöm